صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ارتش سوریه حمله مشترک سیزده گروه مسلح تروریست در منطقه موسوم به مثلث مرگ را در هم کوبید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه العالم؛ ارتش سوریه حمله مشترک چندین گروه مسلح در نقطه ای مشترک میان درعا و قنیطره و حومه غربی دمشق موسوم به مثلث مرگ را ناکام گذاشت.
این حملات که به کشته و مجروح شدن دهها تن از تروریست های مسلح منجر شد با مشارکت سیزده گروه مسلح تروریست و با هدف کم کردن فشار از گروه های مسلح دیگر در داریا و خان الشیخ در غوطه غربی دمشق صورت گرفته بود.
دارین فضل ، گزارشگر العالم در دمشق در این باره گفت: گروه های مسلح جبهه جنوبی سوریه از آغاز نبردی موسوم به " نبرد برای خدا " در منطقه مثلث مرگ که نقطه برخورد درعا و قنیطره و حومه غربی دمشق به حساب می آید خبر داده بودند. این نبرد با مشارکت سیزده گروه تروریستی مسلح شروع شد که هدف آنها برداشتن فشار و کمک نمودن به افراد مسلح منطقه داریا و خان الشیخ در غوطه غربی دمشق بود اما هدف اصلی آنها تصرف مناطقی از قنیطره و منطقه ای در حومه شمالی درعا بود.
دارین فضل افزود:این نبردی که از آن صحبت کردیم از جنوب سوریه آغاز شد اما تاکنون به اهدف مورد نظر خود نرسیده است و علل آن نیز بسیار است. اولا، ترس و نگرانی گروه های مسلح در نتیجه حملاتی است که در گذشته با شکست مواجه شده است. دلیل دیگر آن هم اختلافات بسیاری است که درباره فرماندهی این نبرد با یکدیگر داشته اند.
وی در ادامه گفت: گروه های مسلح تروریست در ابتدا تلاش کردند به اطراف شهر بعث و شهرک جبا و تل الکروم و تل الشعار و تل البَزّاق و شهرک جدیا حمله کنند. علاوه بر این آنها تلاش کردند ارتش سوریه را در فرودگاه الثَّعلَه از طریق هدف قرار دادن آنها با گلوله های خمپاره سرگرم کنند.
آنها همچنین به دو روستای المُجَیمِر و بَرد در حومه غربی السُویدا حمله کردند اما نتیجه این نبرد در ساعت های اولیه شکست گروه های مسلح در تمامی محورهای یاد شده و کشته و مجروح شدن شمار زیادی از نیروهایشان بود.
گزارشگر العالم در ادامه درباره واکنش ارتش سوریه به این حملات گفت: نیروهای ارتش سوریه در پاسخ به این تحرکات تروریست های مسلح محورهای حملات و تحرکات و خطوط امداد رسانی آنها را در چند منطقه در حومه شرقی درعا هدف قرار دادند و حملات آنها را در اولین موج حمله در هم کوبیدند و بر وجود خطوط قرمز در منطقه جنوبی و عدم تجاوز از آن تاکید کردند.

مرتبط با این خبر

  • در دریای خزر؛ افزایش 36 درصدی صید ماهی سفید

  • انتقال زائران از 20 ایستگاه پروازی؛

  • سوم بهمن ولادت با سعادت الگوی پرستاران، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبارک باد.

  • در نشست مشترک مسئولان اقتصادی دولت با برخی نمایندگان مجلس؛

  • آقای روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم

  • نمایندگان رییس جمهور به خوزستان می‌روند

  • آخرین اخبار از حملات ترکیه به عفرین سوریه

  • راه حل مسئله فلسطین، مقاومت است

  • 80 درصد تراکنش اپراتور‌ها به روش الکترونیک

  • در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛