صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

بر اثر تیراندازی، روز جمعه در بازار خریدی در شهر مونیخ آلمان یازده کشته و چندین زخمی برجا گذاشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ یک مرکز تجاری در شهر مونیخ آلمان شاهد وقوع تیراندازی بود.

04:59 شبکه تلویزیونی العالم ؛ پلیس آلمان اعلام کرد حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در مونیخ از سر گرفته شد.

04:15 شبکه تلویزیونی الجزیره؛ پلیس آلمان اعلام کرد احتمالا فرد مسلحی که اقدام به خودکشی کرده، تنها عامل تیراندازی بوده است.

03:46 شبکه تلویزیونی الجزیره عربی؛ صدر اعظم آلمان برای پیگیری حملات مونیخ بزودی نشست امنیتی در برلین برگزار می کند.

02:16 شبکه تلویزیونی الجزیره عربی پلیس مونیخ اعلام کرد ما همه نیروهای مان را به حالت آماده باش در آورده ایم و از سوی پلیس ایالت های نزدیک به ایالت بایرن مورد حمایت قرار گرفته ایم.

02:15 شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد: وزیر خارجه آلمان اعلام کرد هنوز انگیزه عاملان تیراندازی مشخص نیست.

01:50 شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد: پلیس آلمان اعلام کرد شمار کشته شدگان حادثه تیراندازی به بیش از یازده تن رسیده است.

01:30 شبکه تلویزیونی اسکای نیوز گزارش داد: پلیس آلمان شمار کشته شدگان حادثه تیراندازی در مونیخ را نه (9) تن اعلام کرد.
شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: مدیر دفتر صدر اعظم گفت هیچ فرضیه را درباره حادثه تیراندازی رد نمی کنیم.

01:10 خبرگزاری فرانسه گزارش داد، پلیس آلمان از افزایش تعداد کشته های تیراندازی در مونیخ به هشت نفر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وین ، وزارت کشور اتریش اعلام کرد سی و هفت تن از نیروهای ویژه اتریشی موسوم به Cobra با بالگرد وارد شهر مونیخ شدند.
01:05 باراک اوباما رئیس جمهور گفت، آمریکا خود را متعهد به پشتیبانی از آلمان در مواجهه با شرایط پس از وقوع حادثه تیراندازی در مونیخ می داند.

00:39 شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی در خبری فوری گزارش داد: پلیس آلمان اعلام کرد دلیلی مبنی بر دخالت مسلمانان در تیراندازی های اخیر وجود ندارد.
00:26 به گزارش رویترز، روزنامه آلمانی آبند زایتونگ اعلام کرد پلیس فدرال آلمان از هفت کشته در تیراندازی مونیخ خبر داده است.

00:06 شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد تمامی بزرگراه های منتهی به مونیخ بسته شد. همچنین حرکت قطارها به سمت منونیخ نیز متوقف شد.
شبکه تلویزیونی الجزیره عربی همچنین گزارش داد در مسیرهای منتهی به مونیخ، خودروها به صورت گسترده ای مورد بازرسی قرار می گیرند.

23:50 به گزارش رویترز، مجله فوکوس آلمان به نقل از منابع پلیس نوشت یکی از عاملان تیراندازی مونیخ، در نزدیکی مرکز خرید این شهر، خودکشی کرده است.
شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد یگان هایی از نیروهای مرزبانی و بالگردهای آلمان به سمت مونیخ به حرکت در آمده اند.

23:40 شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: گروه تکفیری صهیونیستی (داعش) در شبکه های اجتماعی از تیراندازی در آلمان ابراز خوشحالی کرد.
شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد پلیس مونیخ اعلام کرد عاملان تیراندازی در شهر مونیخ همچنان آزاد هستند.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد وزیر کشور اتریش اعلام کرد در پی تیراندازی در شهر مونیخ آلمان، تدابیر امنیتی در مرزهای این کشور با آلمان افزایش یافته است.

23:30 کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.ِاِر.دِ» اعلام کرد پلیس کشته شدن شماری از شهروندان آلمانی بدست یک یا چند عامل تیراندازی را تایید کرد.

23:20 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از برلین ، آنگلا مرکل و وزرای کابینه اش در نشست اضطراری درباره حادثه تیراندازی در مونیخ بحث و گفتگو کردند.
به گزارش رویترز، سخنگوی پلیس مونیخ گفت شاهدان می گویند سه فرد تیرانداز را با تفنگ های بزرگ مشاهده کرده اند.

23:15 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد رسانه های آلمانی اعلام کردند یکی از عاملان حمله به مرکز تجاری مونیخ با شلیک گلوله به خود خودکشی کرد.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد سازمان راه آهن آلمان اعلام کرد: تمامی ایستگاه های اصلی مترو در مونیخ تخلیه شده است.

23:00 خبرگزاری رویترز پلیس مونیخ اعلام کرد احتمال می دهد تیراندازی مونیخ یک حمله تروریستی بوده است.

22:55 به گزارش شبکه تلویزیونی العالم؛ پلیس آلمان اعلام کرد تیراندازی ها در خیابانهای ریس و هانائر و یک مرکز تجاری در مونیخ رخ داده است.
22:40 شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: پلیس آلمان کشته شدن شش تن را در تیراندازی تایید کرد.
شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: وزارت کشور آلمان اعلام کرد دستکم سه تن در تیراندازی شرکت داشته اند.
22:30 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد پلیس آلمان اقدام به انجام یک عملیات امنیتی دیگر در میدان کارل پلاتس شهر مونیخ کرده است و یک مرکز تجاری دیگر را نیز بسته است.
شبکه تلویزیونی روسیا الیوم از تیراندازی در ایستگاه مترو «استاشوز» در مونیخ آلمان خبر داد.
پرس تی وی به نقل از پلیس آلمان گزارش داد چندین مهاجم مسلح همزمان در مکان های مختلف در شهر مونیخ اقدام به تیراندازی کردند. پلیس گفته هیچ یک از مهاجمان دستگیر نشده اند لذا از مردم تقاضا شده از حضور در مکان های عمومی خودداری کنند.

22:18 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد وزیر امور داخلی ایالت بایرن از کشته شدن سه تن در حادثه تیراندازی در مرکز تجاری مونیخ خبر داد.
شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد خبرگزاری روسی اسپوتینک به نقل از شاهدان عینی از وقوع تیراندازی در خارج از مرکز خرید المپیک شهر مونیخ خبر داد.
شبکه تلویزیونی الجزیره عربی نیز گزارش داد پلیس شهر مونیخ بالاترین درجه آماده باش را اعلام کرد. برخی خبرها حاکی از احتمال فرار عامل تیراندازی در مونیخ است.

22:00 به گزارش کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.اِر.دِ» بنا به اظهارات پلیس بر اثر تیراندازی ساعتی پیش در مرکز خرید المپیک شهر مونیخ (ایالت بایرن) آلمان، شماری از شهروندان آلمانی زخمی شده اند. به گفته پلیس مونیخ این احتمال وجود دارد که این حادثه، کشته هم داشته باشد. این حادثه در شمال مرکز ایالت بایرن آلمان رخ داده است. در مورد عامل یا عوامل این تیراندازی هنوز هیچ اطلاعی در دسترس نیست. محوله این مرکز خرید مسدود شده است و چند فروند هلی کوپتر نیز بر فراز محل حادثه در ماموریت هستند. شمار زیادی از نیروهای پلیس در محل حادثه مستقر شده اند.

21:56 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد سخنگوی پلیس شهر مونیخ آلمان اعلام کرد مقامات آلمانی در حال تخلیه مرکز تجاری المپیک شهر مونیخ هستند.

21:42 شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از تلویزیون آلمان گزارش داد پلیس آلمان احتمال می دهد حمله به مرکز خرید المپیک شهر مونیخ آلمان یک حمله تروریستی باشد.

21:40 به گزارش پایگاه توییتر پلیس مونیخ، پلیس آلمان، از شهروندان آلمانی خواست از تجمع و نزدیک شدن به محوله مرکز خرید المپیک شهر مونیخ (مرکز ایالت بایرن) آلمان خودداری کنند. پلیس این شهر همچنین از مردم خواسته است در خانه هایشان بمانند و خیابان (های اطراف) محوطه مرکز المپیک مونیخ را ترک کنند.

21:35 شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در آلمان گزارش داد پلیس آلمان از کشته شدن یک تن و زخمی شدن ده نفر در حادثه تیراندازی در مرکز خرید المپیک شهر آلمان خبر داد.
پلیس آلمان عملیات گسترده ای در نزدیکی این مرکز تجاری آغاز کرده است و نیروهای ویژه خود را به سوی این مرکز خرید گسیل داشته است.

21:30 خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه های آلمان از کشته شدن چندین نفر در حادثه تیراندازی مونیخ خبر دادند.

21:28 پایگاه اینترنتی کانال اول تلویزیون آلمان، «آ.اِر.دِ» اعلام کرد پلیس در حضوری پرتعداد، خود را به این مرکز رسانده و ماموریت خود را آغاز کرده است. ورودی های این مرکز خرید اکنون بسته شده است. شماری خودروی پلیس، ساختمان مرکز خرید را محاصره کرده و علاوه بر این، رفت و آمد مترو در مسیر منتهی به مرکز خرید المپیک متوقف شده است.
پایگاه اینترنتی این شبکه هنوز به جزئیات بیشتری در مورد حادثه تیراندازی امشب اشاره نکرده است.

21:22 شبکه تلویزیونی پرس تی وی، گزارش داد: پلیس آلمان در پی تیراندازی در مرکز خرید مونیخ ، عملیات گسترده ای را آغاز کرد. گزارش های تایید نشده از کشته یا زخمی شدن مردم حکایت دارد.

21:14 شبکه تلویزیونی المیادین،گزارش داد: رسانه های آلمانی اعلام کردند در تیراندازی در یک مرکز تجاری در شهر مونیخ آلمان دستکم پانزده تن کشته شدند.

21:04 شبکه تلویزیونی العالم از تیراندازی در یک مرکز تجاری در مونیخ آلمان خبر داد.

مرتبط با این خبر

  • در دریای خزر؛ افزایش 36 درصدی صید ماهی سفید

  • انتقال زائران از 20 ایستگاه پروازی؛

  • سوم بهمن ولادت با سعادت الگوی پرستاران، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبارک باد.

  • در نشست مشترک مسئولان اقتصادی دولت با برخی نمایندگان مجلس؛

  • آقای روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم

  • نمایندگان رییس جمهور به خوزستان می‌روند

  • آخرین اخبار از حملات ترکیه به عفرین سوریه

  • راه حل مسئله فلسطین، مقاومت است

  • 80 درصد تراکنش اپراتور‌ها به روش الکترونیک

  • در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛