صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

فرمانده نزاجا: حضور مؤمنانه نیروهای مسلح و نیروی زمینی ارتش موجب شد تا جلوی تهدیدات گروهای تکفیری گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در نخستین همایش جنگ ترکیبی که در دانشگاه دافوس ارتش برگزار شد، با بیان اینکه ما امروز در منطقه درگیر جنگی هستیم که در همه ابعاد ما را درگیر کرده است و باید متناسب با آن ظرفیت‌های لازم را ایجاد کنیم، افزود: نیروهای تکفیری با زمینه سازی به شهرها حمله کردند.حضور نیروهای مسلح جلوی تهدیدات گروه های تکفیری را گرفت
وی گفت: نیروهای داعش در یک فرصت یک ماهه از استان الأنبار عراق تا سعدیه و جلولا پیش آمدند و بسترسازی خوبی را انجام دادند که هنوز ابعاد به شکل کامل تشریح نشده است.
فرمانده نیروی زمینی افزود: داعش با آماده سازی تعدادی در داخل کشور در مناطق نفت‌شهر، قصرشیرین و مناطق غربی، زمینه های اقدامات تروریستی را فراهم می کرد.
امیر پوردستان گفت: تیم تروریستی که نیروهای ارتش در اسفند سال گذشته در غرب کشور منهدم کردند، از همین نفراتی بودند که از داخل کشور به سوریه رفته به داعش ملحق شده و آموزش‌های تروریستی را فرا گرفته بودند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: داعش خود را برای درگیری با ما آماده کرده بود .
پوردستان با بیان اینکه امروز هنوز ردپای داعش در استان دیاله عراق که با کرمانشاه هم‌مرز است، وجود دارد، گفت: بخشی از نیروهای داعش امروز به افغانستان آمده‌اند و طالبان با آنان بیعت کرده است البته فعلاً در نزدیکی‌های مرز پاکستان هستند.
وی در ادامه با اشاره به دیگر ابعاد جنگ های ترکیبی افزود: یکی از حوزه‌هایی که در جنگ‌های ترکیبی و هیبریدی ما را درگیر می‌کند و حتی به منازل و اتاق‌های خواب ما نفوذ کرده ، جنگ نرم است؛ آنها در جنگ نرم با اینترنت و ماهواره ما را درگیر می کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آنها در جنگ نرم قصد دارند آینده‌سازی کنند و سبک زندگی و ارزش‌های ما را تغییر دهند.
وی محور سوم در جنگ ترکیبی را جنگ نیمه سخت و اقتصادی دانست و افزود: تحریم‌های اقتصادی می‌تواند حرکت کشور را تحت تأثیر قرار دهد؛ دشمن موضوع برجام را آغاز کرد و سپس گفت پس از امضای برجام، تحریم‌ها برطرف می‌شود؛ آنها می‌خواستند با این حرف‌ها امید را در مردم و کشور ایجاد کنند.
پوردستان با بیان اینکه دشمن از تجربه سال 88 درس‌های زیادی گرفته است، گفت: آنها ناراحت بودند که چرا از حضور عده‌ای در سال 88 استفاده درست نکرده‌اند و چرا بحث کشته‌سازی را راه نینداخته‌اند و فقط به ندا آقاسلطان اکتفا کردند. دشمن می‌گفت باید نداهای آقاسلطان زیادی را در سال 88 هزینه می‌کردیم چرا که خون، خون می‌آورد.
وی گفت: دشمن در برجام می‌خواست مردم را به کف خیابان‌ها بکشاند و تجربیات سال 88 را در این مسئله پیدا کند اما با هوشمندی مقام معظم رهبری جلوی این مسئله گرفته شد.

مرتبط با این خبر

  • در دریای خزر؛ افزایش 36 درصدی صید ماهی سفید

  • انتقال زائران از 20 ایستگاه پروازی؛

  • سوم بهمن ولادت با سعادت الگوی پرستاران، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبارک باد.

  • در نشست مشترک مسئولان اقتصادی دولت با برخی نمایندگان مجلس؛

  • آقای روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم

  • نمایندگان رییس جمهور به خوزستان می‌روند

  • آخرین اخبار از حملات ترکیه به عفرین سوریه

  • راه حل مسئله فلسطین، مقاومت است

  • 80 درصد تراکنش اپراتور‌ها به روش الکترونیک

  • در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛