صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

نماینده سازمان ملل در ایران و نخست وزیر کانادا با ارسال پیامی با زلزله زدگان ایران ابراز همدردی کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، گری لوئیس نماینده سازمان ملل متحد در ایران در پیامی به زبان فارسی و انگلیسی در صفحه توییتر خود نوشت: تسلیت به دولت و مردم ایران برای زلزله ی مرگبار دیشب در مرزهای غربی.

وضع در نیمه شب گذشته خیلی مشخص نبود اما با طلوع خورشید بیشتر در مورد کشته شده ها و افراد زخمی اطلاعات بدست می آید. در صورت نیاز سازمان ملل آماده همکاری است.

گری لوئیس نماینده سازمان ملل در تهران در دومین پیام توییتری خود در ابراز همدردی با مردم ایران به سبب زمین لرزه شب گذشته نوشت: هم اکنون در دیدار با مقامات تهران و استانی ایران اوضاع فاجعه بار کنونی را در منطقه غرب در مرز ایران و عراق بررسی کردیم. گزینه ها برای حمایت از ایران در صورت لزوم در حال بررسی است. اعضای جامعه بین المللی دیپلماتیک نیز آماده حمایت هستند.

ابراز همدردی ترکیه

بینعالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه گفت ترکیه متعهد به حمایت از قربانیان زمین لرزه یکشنبه شب در مرز ایران و عراق است.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد ییلدیریم در بیانیه ای اعلام کرد:« ترکیه برادرانه در کنار قربانیان این زمین لرزه است.»
نخست وزیر ترکیه گفت دولت ترکیه کاروانی از کمک های غذایی و پزشکی را ارسال کرده و بهبود سریع زخمی های این حادثه را آرزومند است.

پیام تسلیت نخست وزیر هند

نارندرا مودی نخست وزیر هند در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه شب گذشته در مرز ایران و عراق نوشت: من به یاد همه کسانی هستم که در این زلزله فاجعه بار عزیزانشان را از دست دادند. زمین لرزه ای که بخش هایی از ایران و عراق را تحت تاثیر قرار داد و برای زخمی های این حادثه بهبودی سریع آرزومندم.

ابراز همدردی نخست وزیر کانادا

در همین حال جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه در ایران و عراق نوشت: امروز خبرهای غم انگیزی از ایران و عراق رسید، کانادایی‌ها عمیق‌ترین همدردی خود را به خانواده‌های زلزله‌زدگان در این منطقه ابراز می‌ کنند.

پیام تسلیت آلمان

مایکل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران در پیامی به زبان انگلیسی و فارسی در صفحه توییتر خود نوشت: مراتب تسلیت عمیق آلمان به دولت و ملت ایران، در پى زلزله مرگبار غرب ایران. ما به یاد قربانیان و خانواده هایشان خواهیم بود. آلمان درصورت لزوم آماده کمک رسانى مى باشد.

ابراز همدردی روسیه

سفارت روسیه در جمهوری آفریقای جنوبی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: ما به یاد همه کسانی هستیم که در زمین لرزه ایران و عراق آسیب دیدند و عمیق ترین تسلیت مان را به بازماندگان و خانواده های قربانیان این حادثه ابراز می کنیم و بهبودی سریع زخمی ها را آرزومندیم.

ابراز همدردی فرانسه

سفارت فرانسه در ایران در پیامی به زبان فرانسه و فارسی در صفحه توییتر خود در واکنش به زلزله در ایران و عراق نوشت: سفارت فرانسه در ایران همبستگی خود را با خانواده قربانیان و مجروحان حادثه زلزله مرگبار در مرز ایران و عراق و نیز تمامی ایرانیان اعلام می کند و بسیج بخشهای خدمات اورژانس ایران را ارج می نهد.

مرتبط با این خبر

  • افزایش 22 درصدی تولید اتان در پارس جنوبی

  • باید برای آینده کارگران کشور تصمیم گیری کنیم

  • معاملات بلوکی هدفمند ممنوع است

  • حضور مقام معظم رهبری در مناطق زلزله زده کرمانشاه؛ مسئولان در بعضی بخش ها خوش درخشیدند؛ البته بنده قانع نیستم

  • رئیس مجلس؛ اسکان دائم زلزله زدگان هر چه سریعتر انجام شود

  • در پی افزایش جنایات سعودی ها در یمن؛ نامه ظریف به گوترش برای نجات ملت یمن از قحطی

  • اسکان موقت زلزله زدگان روستایی به زودی آغاز می شود

  • البوکمال به طور کامل آزاد شد

  • حلول ماه ربیع الاول مبارک باد.

  • آغاز پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان