صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانایی همه دستگاه ها در سطوح ملی و محلی در کنار آسیب دیدگان خواهد بود.

بخش اول؛ وضعیت استانهای زلزله زده

بخش دوم؛ آمار ارائه شده از تعداد جان باختگان زلزله قطعی نیست

بخش سوم؛ شرایط در مناطق زلزله زده تحت کنترل است

بخش چهارم؛آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ 207 نفر تاکنون

بخش پنجم؛ تمام مصدومان سرپل ذهاب به بیمارستان منتقل شده اند

بخش ششم؛ آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ 328 نفر

1396/08/22 - 13:15
آمار جان باختگان زمین لرزه غرب کشور؛ 336 نفر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ براساس آخرین آمار تا ساعت 13:15 دقیقه؛ آمار جان باختگان زمین لرزه 7،3 ریشتری غرب کشور 336 تن اعلام شده است، 3950 نفر هم زخمی شده اند.

1396/08/22 - 12:48
سخنگوی سازمان انتقال خون: به گروه خونی O منفی بیشتر نیاز داریم

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: به گروه خونی O منفی بیشتر نیاز داریم.
بشیر حاجی بیگی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره تأمین خون مورد نیاز آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه افزود: با توجه به ذخایر مطلوب خون و فرآورده‌ها در کل کشور مطمئن هستیم که خون مورد نیاز آسیب دیدگان این زلزله حتماً تأمین خواهد شد.
وی گفت: در کشور ما سه تا چهار درصد مردم دارای گروه خونی O منفی هستند و نیاز به این گروه خونی بیشتر احساس می‌شود و در واقع باارزش‌ترین گروه خونی در مواقع سانحه گروه خونی O منفی است.
سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: بنابر این اولویت سازمان انتقال خون ایران برای تأمین خون افرادی هستند که دارای گروه خونی O منفی هستند و اولویت دوم ما افرادی هستند که دارای گروه خونی O مثبت اند.
دستور رئیس دانشگاه آزاد به واحد‌های این دانشگاه برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان زلزله دیشب، از مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی غرب کشور خواست، ضمن آماده‌باش کامل، امکانات موجود را در اختیار آسیب‌دیدگان این حادثه تلخ قرار دهند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پیام دکتر فرهاد رهبر آمده است:
حادثه اندوه بار زلزله شدید استان‌های غرب کشور که موجب جان باختن و مجروح شدن عده‌ای از هموطنان عزیزمان شد، موجب تأسف و تأثر گردید. ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار و زلزله‌زده، از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان این مصیبت، غفران الهی و برای خانواده‌های آنان صبر جزیل و برای مجروحان این حادثه غم بار شفا و بهبودی عاجل مسألت دارم.
با توجه به عواقب این حادثه، ضرورت دارد مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی غرب کشور ضمن آماده‌باش کامل در کنار نیرو‌های امدادی، امکانات موجود را در اختیار آسیب‌دیدگان این حادثه تلخ قرار دهند.
واحد‌های منطقه غرب کشور گزارش اقدامات انجام‌شده و همکاری با نیرو‌های امدادی را به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کنند.

1396/08/22 - 12:40
سردار کمالی: سربازان در طول خدمت حداقل یک مهارت فنی را آموزش خواهند دید

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در رویکرد جدید، کارکنان وظیفه در طول خدمت خود حداقل یک مهارت فنی را آموزش خواهند دید.
سردار موسی کمالی اعلام کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در خصوص رویکرد جدید خدمت سربازی، در نظر است کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را گرفته تا زمینه اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود.
وی افزود: به همین منظور در سال جاری با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در ستاد کل نیرو‌های مسلح، برنامه‌ریزی‌های لازم برای تحقق این امر مهم صورت گرفته است. بر این اساس مقرر شد:
1- آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تعدادی از کارکنان وظیفه کماکان استمرار یابد.
2- بستر‌های لازم از قبیل: هماهنگی‌ها، امضای تفاهم‌نامه‌ها، برگزاری همایش‌ها، تجهیز کارگاه‌ها و ... برای ایجاد تحول و جهش قابل توجه در تعداد کارکنان وظیفه تحت آموزش در سال 1397 فراهم گردد.
3- برای کارکنان وظیفه‌ای که قبل از اعزام دارای یک تخصص فنی خاص بوده‌اند و یا در مدت خدمت سربازی با بکارگیری تخصصی در نیرو‌های مسلح عملا مهارت لازم را در فعالیت مربوطه کسب کرده‌اند و در عین حال فاقد گواهینامه تخصصی می‌باشند، گواهینامه رسمی صادر شود.
سردار کمالی با بیان اینکه در نظر است با هماهنگی سازمان فنی حرفه‌ای این افراد ضمن ثبت‌نام در سامانه سازمان فنی و حرفه‌ای، مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس از آن‌ها آزمون گرفته شود، افزود: چنانچه افراد در آزمون پذیرفته شوند به آن‌ها گواهینامه رسمی مهارت سازمان فنی و حرفه‌ای اعطا خواهد شد. در غیر این صورت با آموزش مختصر و رفع نواقص برای آزمون بعدی آماده می‌شوند.
سردار کمالی تاکید کرد: همه کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح که دارای مهارت خاصی بوده و یا حتی وظیفه نگهبانی را بر عهده دارند، در سامانه سازمان فنی و حرفه‌ای به آدرس زیر ثبت‌نام کنند:
HTTP:11SARBAZ.IRANTVTO.IR
وی در ادامه خاطرنشان کرد: یگان‌های نیرو‌های مسلح موظفند این موضوع را به نحو شایسته اطلاع‌رسانی و امکانات لازم را برای ثبت‌نام کارکنان وظیفه فراهم کنند در ضمن یگان‌ها باید اسامی کسانی را که به هر دلیل قادر به ثبت‌نام اینترنتی نیستند در قالب لوح قشرده تحویل ادارات فنی، حرفه‌ای استان‌ها دهند تا اقدام مقتضی صورت پذیرد.

1396/08/22 - 12:34
مدیر کل سازمان انتقال خون استان تهران: 3 برابر ایام عادی اهدای خون داشتیم

مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران گفت: بدنبال وقوع زلزله در غرب کشور، از ساعت اولیه صبح امروز شاهد افزایش 3 برای اهدای خون از سوی شهروندان بوده ایم.
سید مرتضی طباطبایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در سازمان انتقال خون افزود: جمعیت زیادی در صف‌ها هستند که هنوز موفق به اهدای خون نشده اند و حضور جمعیت در صف‌ها نسبت به روز‌های عادی 5 برابر شده است.
وی گفت: در حال حاضر ذخایرخونی کشورمان مطلوب است، اما از آنجا که گروه خونی O. منفی دهنده عمومی است در چنین حوادثی از مردمی که این گروه خونی را دارند دعوت می‌شود همیاری کنند.

1396/08/22 - 12:21
استقرار 16 تیم واکنش سریع هلال احمر در مناطق آسیب دیده

معاون عملیات امداد ونجات هلال احمر گفت: 16 تیم واکنش سریع در حال جستجوی مناطق آسیب دیده زلزله غرب کشور هستند.
فتحی با اشاره به اینکه به محض وقوع زلزله با توجه به شدت حادثه تیم‌های عملیات شبانه به منطقه اعزام شدند افزود: تیم‌های عملیاتی از استان‌های مجاور نیز به صورت مستقیم در حال امدادرسانی به آسیب دیدگان هستند.
وی با اشاره به اینکه تا ساعت 10 امروز 114 زلزله که بزرگترین آن 4 و شش دهم ریشتر بود گزارش شده است، گفت: نیرو‌های امدادی در استان‌های معین و همجوار کرمانشاه به منطقه گسیل داده شده است.
فتحی جستجو، نجات، اسکان و تغذیه اضطراری را از برنامه‌های حمایتی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 10 فروند بالگرد به منطقه اعزام شده است.
وی افزود: 125 نفر نیز از طریق عملیات هوایی به بیمارستان‌ها منتقل شده اند.
فتحی گفت: مرکز کنترل عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی در حال مدیریت سانحه است.
وی با اشاره به اعزام 31 تیم سگ‌های زنده یاب به منطقه گفت: 41 تیم آواربرداری تخصصی، 9 تیم درمان اضطراری، 40 دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام شده است.
فتحی با اشاره به برودت هوا در منطقه افزود: بالغ بر 22 هزار تخته چادر و 56 هزار تخته پتو، اقلام امدادی و مواد غذایی برای اسکان آسیب دیدگان به منطقه ارسال شده است.
وی با اشاره به وسعت منطقه و وجود 526 روستا در شعاع عملیاتی زلزله غرب کشور گفت:: بالگرد‌ها در حال بررسی روستا‌های نیازمند به کمک هستند.

1396/08/22 - 12:20
مدیر مسکن و ساختمان استان کرمانشاه: تخریب‌ها گسترده بوده و مختص به مساکن مهر نمی‌شود

مدیر مسکن و ساختمان استان کرمانشاه گفت: زلزله اخیر بسیار قوی بوده و تخریب‌ها تنها به مساکن مهر ختم نشده است.
در پی وقوع زلزله اخیر در شهرستان‌های غربی استان و خسارت‌های وارده به مساکن مهر تخریب‌ها بر اثر زلزله گسترده بوده و مختص به مساکن مهر نمی‌شوددر این شهرستانها، وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیته بازرسی و سرکشی ویژه بازرسان این وزارت خانه را صادر کرد.
اکیپ اداره کل مسکن و ساختمان این وزارت خانه هم اکنون در راه این شهرستان‌ها است تا طی بازدید ویژه این اخبار را بررسی و به وزیر گزارش کند.
غفوری مدیر مسکن و ساختمان استان کرمانشاه اعلام کرد زلزله اخیر بسیار قوی بوده و تخریب‌ها تنها به مساکن مهر ختم نشده است و بسیاری از منازل روستایی و شهری مورد تخریب قرار گرفته است، اما با این وجود حسب دستور وزیر طی کارگروهی ویژه این اخبار مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به ایشان گزارش داده خواهد شد.
1396/08/22 - 12:16
اعلام شماره حساب کمیته امداد برای کمک به مردم زلزله زده

شماره حساب 0109390939009 نزد بانک ملی شعبه ارشاد آماده دریافت کمک‌های مردمی برای مناطق زلزله زده است.
رییس اداره روابط عمومی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: کمیته امداد آمادگی دارد کمک‌های مردمی به ویژه مواد غذایی و وسایل گرمایشی همانند پتو را از خیران دریافت و در میان خانوار‌های آسیب دیده توزیع کند.
حسینی فر با بیان اینکه خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را نیز به مردم آسیب دیده زلزله زده اهدا کنند، عنوان کرد: هم اکنون شماره حساب 0109390939009 نزد بانک ملی شعبه ارشاد آماده دریافت کمک‌های مردمی برای مناطق زلزله زده است.
وی با بیان اینکه تمامی امدادگران این نهاد آماده امدادرسانی به مناطق زلزله زده و توزیع کمک‌های مردمی هستند، تاکید کرد: کمک‌های مردمی در اسرع وقت به دست مردم مناطق زلزله زده خواهد رسید.

1396/08/22 - 12:15
آمار کشته شدگان زلزله کرمانشاه به 328 نفر رسید

سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور از افزایش آمار کشته شدگان زلزله دیشب کرمانشاه به 328 نفر خبر داد.
بهنام سعیدی با اشاره به افزایش آمار کشته شدگان زلزله کرمانشاه گفت: طبق آخرین آمار 328 نفر از هموطنان مان در حادثه شب گذشته جان خود را از دست دادند و 3 هزار و 950 نفر مجروح شده اند.
وی ادامه داد: پس از آواربرداری به محض اینکه مجروحی از زیر آوار پیدا شود اقدامات درمانی آنان آغاز می‌شود و به بیمارستان‌ها اعزام و در صورت نیاز به پایتخت انتقال می‌یابند.
سعیدی درباره منطقه‌ای که بیشترین جان باختگان و تخریب را دارد گفت: استان کرمانشاه بیشتر کشته شدگان و مجروحین و تخریب ساختمان‌ها را در حادثه دیشب داشته است.
سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران افزود: از همان ابتدای حادثه شب گذشته جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل شد و تا بامداد امروز ادامه داشت؛ در حال حاضر وزیر کشور به همراه وزیر بهداشت و تعدادی از افراد در نهاد ریاست جمهوری و هلال احمر در حال عزیمت به منطقه هستند.
سعیدی گفت: استان‌های همجوار استان کرمانشاه از لحاظ خدمات رسانی، امکانات و نیروی انسانی اعلام آمادگی کرده اند.

1396/08/22 - 12:11
معاون وزارت بهداشت: تیم‌های بهداشتی در آماده باش هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت از تشکیل تیم بحران متشکل از مدیران ستادی بلافاصله در پی وقوع حادثه زلزله در مناطق غربی کشور در همان ساعات اولیه خبر داد و گفت:: تیم بهداشتی نیز هماهنگی‌های خود را به طور ویژه انجام داده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی افزود: موضوعات جابه جایی، اسکان جدید هموطنان زلزله زده، غذا و کنترل آب و بهداشت محیط جزو مباحث مهمی است که تیم‌های ویژه در این خصوص اعزام شده است.
وی با بیان این که موضوع مراقبت از مادران باردار، شیرده، نوزادان، کودکان و بهداشت روان از اولویت‌های تیم بهداشتی است، گفت: با استان‌های همجوار هماهنگی صورت گرفته است و تیم‌های بهداشتی درآماده باش هستند.
به گفته رئیسی، نگرانی‌ها در حوزه بهداشت و اسکان افراد آسیب دیده است.
پیام تسلیت رئیس مجلس خبرگان رهبری در پی وقوع زلزله در غرب کشور

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی ضمن تسلیت به خانواده های داغدیده و آرزوی صحت و سلامت برای مجروحان و آسیب دیدگان این حادثه از مسؤولان خواست همه اقدامات لازم را برای نجات هموطنان گرفتار زیر آوارها و همچنین رسیدگی کامل به مصدومین حادثه بکار گیرند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از مجلس خبرگان رهبری، متن پیام حضرت آیت الله جنتی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه زلزله در مناطق غربی کشور بویژه استان کرمانشاه و جان باختن و مجروح شدن و وارد آمدن خسارات مادی به جمعی از هموطنان عزیز در استان کرمانشاه، موجب تألم و تأثر گردید.
اینجانب ضمن همدردی با خانواده های داغدار و آرزوی سلامت و صحت برای بازماندگان و آسیب دیدگان، از خداوند متعال علو درجات را برای مرحومین و شفاء و سلامت را برای مصدومین و مجروحین این حادثه مسئلت می نمایم و از مسؤولین اجرایی و دست اندرکاران ستاد بحران کشور و نیز نیروهای زحمتکش امدادی می خواهم با تمام امکانات به کمک مردم شریف استان کرمانشاه که از این امر آسیب دیده اند بشتابند تا گوشه ای از آلام این هموطنان عزیز کاسته شود بعون الله تعالی.
احمد جنتی
رئیس مجلس خبرگان رهبری

1396/08/22 - 11:54
وزیر ارتباطات: مولد برق اضطراری به مناطق زلزله زده ارسال می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال مولد برق اضطراری برای سایت‌های تلفن همراه در مناطق زلزله زده خبر داد.
آذری جهرمی با انتشار توییتی، ضمن ابراز همدردی با بازماندگان زلزله شب گذشته اظهار کرد: متاسفانه با ادامه قطعی برق در برخی مناطق باتری ذخیره سایت‌های موبایل در این مناطق در حال اتمام است.
وی خاطر نشان کرد: همکاران در حال ارسال مولد برق اضطراری برای سایت‌های تلفن همراه در مناطق زلزله زده اند.

1396/08/22 - 11:45
اعلام جان باختگان زلزله به تفکیک مناطق

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور آخرین آمار اعلام شده تعداد جانباختگان زلزله به تفکیک مناطق مختلف را اعلام کرد.
سعیدی آخرین آمار را به این شرح اعلام کرد:

کرمانشاه 10
جوان رود 3
کردند دلاهو 14
سرپل ذهاب 236
ثلاث بابا جانی 15
اسلام آباد غرب 22
قصرشیرین 28

در مجموع 328 نفر تا این لحظه جان خود را از دست داده اند.

1396/08/22 - 11:34
رئیس جمهوری: دولت با تمام امکانات در کنار آسیب دیدگان خواهد بود

رئیس جمهور در پیامی با ابراز همدردی با همه آسیب دیدگان و داغدیدگان حادثه زلزله در استان های غربی کشور، به ویژه در استان قهرمان پرور کرمانشاه، تصریح کرد که دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانایی همه دستگاه ها در سطوح ملی و محلی در کنار آسیب دیدگان خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، متن پیام آقای روحانی به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
حادثۀ زلزله در سطح وسیعی از استان ­های غربی کشور به ویژه در استان قهرمان پرور کرمانشاه که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان عزیز گردید، موجب تأثر همگانی و اندوه فراوان شد.
از ابتدای وقوع این حادثه دردناک و در تماس مستمر با استاندار کرمانشاه و وزیر کشور دستورات لازم برای امدادرسانی و نجات آسیب دیدگان داده شد، و معاون اول رئیس جمهور نیز ماموریت یافت با نظارت و مدیریت عالی، کلیه امکانات کشور در بخش های دولتی، عمومی، نظامی و نهادهای مردمی را در این جهت هماهنگ و بسیج نماید. در عین حال لازم است تمام دستگاه های مسئول و امدادی در این استان ها و استان های همجوار، با همکاری حداکثری و در اختیار گذاردن همه امکانات موجود، نسبت به امدادرسانی، اسکان مناسب و تامین نیازهای آسیب دیدگان اقدام کنند.
از صمیم قلب با همه آسیب دیدگان و داغدیدگان این حادثه همدردی می کنم و از درگاه خداوند متعال برای جانباختگان رحمت واسعه، برای آسیب دیدگان شفای عاجل و برای هموطنان مصیبت دیده صبر و سلامتی مسألت دارم.
دولت با تمام امکانات خود و به صحنه آوردن توانایی همه دستگاه ها در سطح ملی و محلی در کنار آسیب دیدگان خواهد بود.


1396/08/22 - 11:33
همه محور‌های مواصلاتی استان کرمانشاه باز است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: هم اکنون تمامی راه‌های استان کرمانشاه باز بوده و تردد در آن‌ها جریان دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهمن خسروانی با بیان اینکه براثر زلزله شب گذشته برخی از محور‌های مواصلاتی در غرب استان مسدود شده بود، گفت: با تلاش نیرو‌های راهداری محور‌های مسدود از ساعات ابتدایی صبح امروز بازگشایی شد.
وی از مردم و رانندگان خواست تا حتی الامکان به مناطق زلزله زده و کوهستانی که امکان ریزش وجود دارد سفر نکنند تا نیرو‌های راهداری بهتر و سریعتر بتوانند کار امدادرسانی را انجام دهند.


1396/08/22 - 11:32
قاضی زاده هاشمی: در خدمت رسانی به مصدومان زلزله اخیر با کمبود خاصی مواجه نیستیم

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی قبل از عزیمت به مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: در ارائه خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی به مصدومان زلزله کرمانشاه در حال حاضر با کمبود خاصی روبرو نیستیم.
سید حسن قاضی زاده هاشمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حاشیه بازدید از ستاد بحران این وزارتخانه ضمن تسلیت به بستگان درگذشتگان زلزله کرمانشاه افزود: از ساعات اولیه این حادثه نیرو‌های ما از تهران و مراکز استان‌ها به مناطق آسیب دیده از زلزله اعزام شدند و در ساعت 2 بامداد استقرار یافتند.
وی با اشاره به اهمیت اورژانس‌ها و کیفیت مناسب بیمارستان‌ها در حوادث اینچنینی تأکید کرد و گفت: بیمارستان‌های ما در چند شهر از این حادثه آسیب دیدند و تا این لحظه بالغ بر 2 هزار و 500 نفر مصدوم پذیرش شده اند که 2 هزار و 180 نفر از آن‌ها مرخص شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: تعداد زیادی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و 20 بالگرد برای انتقال مصدومان به منطقه اعزام شده اند و 3 هواپیما مخصوص انتقال مصدومان به استان‌های همجوار به کرمانشاه اعزام شده است.
وی ادامه داد: در تهران هر سه دانشگاه علوم پزشکی آماده پذیرش مصدومان هستند.
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: کار باید در محل انجام شود و تعداد زیادی از پرستاران و پرسنل به منطقه اعزام شدند.
وی ادامه داد: امیدواریم حجم خسارات زیاد نباشد که البته به نظر می‌رسد کم نیست.
قاضی زاده هاشمی گفت: تلاش بر این است که مداوا و امدادرسانی به مصدومان در منطقه صورت گیرد.
وی افزود: بیمارستان‌های صحرایی در مناطق زلزله زده در حال استقرار است و نیرو‌های داوطلب به منطقه اعزام شده اند.
وزیر بهداشت با اشاره به دشوار بودن کار آواربرداری گفت: پس از انجام این مرحله کار خدمت رسانی به مصدومان وارد مرحله جدیدی خواهد شد.
وی ادامه داد: به طور معمول مسائل بهداشتی دو سه روز پس از حادثه مورد توجه قرار می‌گیرد که با توجه به تجارب قبلی این عملیات در مسیر مناسبی قرار دارد.

1396/08/22 - 11:24
شهرداری تهران 40 هزار پتو و 2 کانتینر مواد غذایی به سرپل ذهاب ارسال کرد

معاون­ خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اعزام تجهیزات مورد نیاز به مناطق زلزله زده از سوی شهردار تهران گفت: 2 تریلی آب معدنی، 4 آمبولانس شرکت شهر سالم، 2 کانتینر­ مواد غذایی، 10 آمبولانس از بهشت زهرا، 160 چشمه سرویس بهداشتی، 4 دستگاه بیل مکانیکی و 40 هزار پتو، چادر گروهی­ و همچنین دارو به سرپل ذهاب ارسال شد.
مجتبی یزدانی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما­ با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور شهردار تهران طی تماس تلفنی با مسئولان استانی اطلاعات کامل را دریافت­ کرد و هماهنگی‌های لازم را انجام داد.
معاون خدمات شهری شهر تهران افزود: شهرداری تهران با همه مسئولان ذی ربط از جمله استاندار تهران، معاون عمرانی استانداری تهران، مدیرکل دفتر فنی استانداری، ستاد حوادث استان و همچنین رییس سازمان مدیریت بحران کشور همکاری داشته و در جریان آخرین اقدامات قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اورژانس شرکت شهر سالم با هماهنگی وزارت بهداشت با همه امکانات در محل حاضر می‌شوند، ادامه داد: این در حالی است که دارو‌هایی همچون سرم، آنتی بیوتیک و دارو‌های ضد کزار، اعصاب و روان به سرپل ذهاب ارسال شد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: یک اکیپ آتش نشانی به همراه وسایل ضروری و سبک همچون قیچی و وسایل آهن بری برای آواربرداری اعزام شدند که همه این اعزام‌ها با هماهنگی استاندار کرمانشاه و معاون عمرانی و حوادث استانداری و شهرداری سرپل ذهاب صورت گرفته است که در نهایت تا 5 عصر امروز وسایل به محل حادثه می‌رسند.

1396/08/22 - 11:24
شهرداری تهران 40 هزار پتو و 2 کانتینر مواد غذایی به سرپل ذهاب ارسال کرد

معاون­ خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اعزام تجهیزات مورد نیاز به مناطق زلزله زده از سوی شهردار تهران گفت: 2 تریلی آب معدنی، 4آمبولانس شرکت شهر سالم، 2 کانتینر­ مواد غذایی، 10 آمبولانس از بهشت زهرا، 160 چشمه سرویس بهداشتی، 4 دستگاه بیل مکانیکی و 40 هزار پتو، چادر گروهی­ و همچنین دارو به سرپل ذهاب ارسال شد.
مجتبی یزدانی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما­ با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور شهردار تهران طی تماس تلفنی با مسئولان استانی اطلاعات کامل را دریافت­ کرد و هماهنگی های لازم را انجام داد.
معاون خدمات شهری شهر تهران افزود: شهرداری تهران با همه مسئولان ذی ربط از جمله استاندار تهران ، معاون عمرانی استانداری تهران، مدیرکل دفتر فنی استانداری، ستاد حوادث استان و همچنین رییس سازمان مدیریت بحران کشور همکاری داشته و در جریان آخرین اقدامات قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اورژانس شرکت شهر سالم با هماهنگی وزارت بهداشت با همه امکانات در محل حاضر می شوند، ادامه داد: این در حالی است که داروهایی همچون سرم ، آنتی بیوتیک و داروهای ضد کزار، اعصاب و روان به سرپل ذهاب ارسال شد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: یک اکیپ آتش نشانی به همراه وسایل ضروری و سبک همچون قیچی و وسایل آهن بری برای آواربرداری اعزام شدند که همه این اعزام ها با هماهنگی استاندار کرمانشاه و معاون عمرانی و حوادث استانداری و شهرداری سرپل ذهاب صورت گرفته است که در نهایت تا 5 عصر امروز وسایل به محل حادثه می رسند.

1396/08/22 - 11:23
پزشکیان: اعزام تیمی از چهار کمیسیون تخصصی مجلس به مناطق زلزله زده غرب کشور

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از اعزام قریب الوقوع نمایندگانی از چهار کمیسیون عمران، شوراها، بهداشت و اجتماعی به مناطق زلزله زده خبر داد.
مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 22 آبان) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت حادثه تلخ زمین لرزه غرب کشور گفت: همانطور که دکتر لاریجانی دستور داد قرار است نمایندگانی از دو کمیسیون عمران و شوراها برای بررسی وضعیت به منطقه زلزله زده غرب کشور اعزام شوند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهارداشت:روسای دو کمیسیون بهداشت و اجتماعی نیز باید تیمی برای اعزام به مناطق زلزله زده جهت بررسی وضعیت سلامت جسمانی و روانی مردم منطقه مشخص کنند.

مرتبط با این خبر

  • حمایت از کالای ایرانی

  • کاهش پنج درصدی تصادفات در جاده‌های کشور

  • تاکید سران اروپا بر پایبندی به برجام

  • کالای ایرانی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد

  • مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند

  • اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

  • رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

  • شهادت امام هادی (ع) را تسلیت می گوییم.

  • در جودو جایزه بزرگ روسیه؛

  • مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد؛