صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تاکنون 407 نفر جان خود را در زلزله کرمانشاه از دست داده اند، پیش بینی کرد که این آمار افزایش نیابد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ براساس آخرین آمار تا ساعت 20:30 دقیقه؛ آمار جان باختگان زمین لرزه 7،3 ریشتری غرب کشور 407 تن اعلام شده است، 6700 نفر هم زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سازمان وظیفه عمومی ناجا سردار کریمی جانشین این سازمان اظهار داشت: ضمن عرض تسلیت به مردم صبور استان های کرمانشاه و ایلام و ابراز همدردی با خانواده های آسیب دیده مناطق زلزله زده، تاریخ اعزام مشمولان دارای برگ آماده به خدمت آبان ماه در استان های یادشده ، حداکثر به مدت 3 ماه تمدید میگردد. شایان ذکر است که این قبیل مشمولان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به معاونتهای وظیفه عمومی و یا سایت این سازمان به نشانی: www.vazifeh.police .ir مراجعه نمایند.

* رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: پیش بینی می کنیم آمار تلفات زلزله کرمانشاه افزایش نیابد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تا کنون 407 نفر جان خود را در زلزله کرمانشاه از دست داده اند، پیش بینی کرد این آمار افزایش نیابد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نجار در ارتباط با خبر 20:30 گفت: 6 هزار و 700 نفر نیز بر اثر زلزله 7 و سه دهم ریشتری سرپل ذهاب مصدوم شده اند.
وی گفت: آب زلزله زدگان تأمین و به جز چادرهایی که تا کنون میان زلزله زدگان توزیع شده، پنج هزار چادر نیز به منطقه رسیده و در حال توزیع است.
نجار افزود: بسیاری از مشکلات مناطق زلزله زده رفع شده است و امیدواریم باقی مانده مشکلات نیز تا فردا ظهر برطرف شود.
وی گفت: با توجه به اینکه سطح حادثه بسیار وسیع و خسارت ها سنگین است، همه دستگاه ها و ارگان ها تلاش می کنند که مشکلات زلزله زدگان به سرعت برطرف شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ترمیم شبکه های آب و برق رسانی نیز در حال انجام است.
نجار افزود: امروز با حضور وزیر کشور و وزیر بهداشت برای تسریع در امدادرسانی به زلزله زدگان جلسه ای در سر پل ذهاب برگزار شد و اکنون نیز جلسه مدیریت بحران با حضور وزیر کشور در کرمانشاه در حال برگزاری است.

وی همچنین در ارتباط تصویری با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما اضافه کرد: تعدادی از مجروحان زلزله کرمانشاه به بیمارستان های تهران و کرج منتقل شده اند.
نجار با بیان اینکه امداد و نجات با توجه به تاریکی هوا کُند شده است، گفت: اکنون بخشی از آب و برق سرپل ذهاب وصل شده است اما شبکه گازرسانی به دلیل احتمال شکستگی و بروز حادثه وصل نیست.
وی گفت: اکنون آب قصرشیرین قطع است که تا فردا غروب این مشکل برطرف می شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: آواربرداری در مسیرهای شهری و روستایی انجام شده است اما آواربرداری در مناطقی که امکان وجود آسیب دیده ای زیر آوار باشد ادامه خواهد یافت.

* فرماندار قصرشیرین: تأمین سریع همه نیازهای مردم منطقه

فرماندار قصرشیرین تأکید کرد: از همان ابتدای وقوع حادثه زلزله با همکاری همه دستگاه ها و نهادها به سرعت نیازهای درمانی تأمین شد و تا 24 ساعت آینده همه نیازهای این مناطق در حوزه آب و برق و چادر به طور کامل تأمین خواهد شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای اکبری در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما گفت: تا ساعت شش صبح دوشنبه نیازهای درمانی به طور کامل تأمین شد و خوشبختانه قطعی برق نداشتیم.
وی افزود: توزیع چادر و اسکان مردم هم به سرعت انجام شد و باز هم اگر کمبودی باشد به سرعت تأمین می کنیم.
اکبری گفت: همکاری های خوبی در زمینه خدمات رسانی به زلزله زدگان صورت گرفت و از مردم عزیز اگر هم کمبودی وجود داشته است عذرخواهی و تلاش می کنیم همه نیازها را به موقع تأمین کنیم و تا فردا همه خدمات اسکان، درمان، آب و برق و نیاز غذایی به طور کامل تأمین و عرضه خواهد شد.
وی افزود: اگرچه برخی رفتارهای احساسی دیده شد اما مردم شریف مناطق زلزله زده با توجه به اینکه زمان محدود بود و محدوده مناطق زلزله زده هم شرایط خاصی داشت از خدمات قابل قبولی بهره مند شدند و مجموعه دولت با همه توان برای خدمت رسانی به مردم عزیز تلاش کردند و این تلاشها ادامه دارد.
* وزیر اموزش و پرورش از تخریب کامل 22 مدرسه در مناطق‌ زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.
محمد بطحایی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : ناچار به استفاده موقت از کانکس در مدارس تخریب شده هستیم ـ وی افزود : اعتبار خاصی برای بازسازی فوری مدارس در نظر می‌گیریم .

* اسامی مصدومان انتقالی زلزله غرب ایران به بیمارستان های تهران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از کانال رسمی تلگرامی اورژانس کشور، اسامی مصدومان انتقالی زلزله غرب ایران به بیمارستان های تهران به شرح زیر است:بیمارستان امام خمینی؛

ماهان شیخ ویسی
شیوا قنبری
رحمت فتاحی
بلبل عزیزی
خاور فاخر
سهیلا کرمی
ایوب صیفوری
الماس محمودی
جمشید یاری
شهناز مجیدیان
حمید اسماعیلی
اسحاق صادقی
اذر ازادی
پیمان زارعی
اختر مجهودیان
بلال پالانی
سوسن اسپری
توران همتی
زینت مرادی
جهانگیر سلیمانی
سارا الیاسی
شهلا الیاسی
عزیز ولی پناه
نوشین محمدی
شکوفه‌ عزیزخانی
حشمت حشمتی
طوبی قادری
مهدی احمدی
بهزاد غلامیانفیروزگر

نازنین دارابی
فرشته قادری
هیرو الیاسی
فرخنده الیاسی
حسین احدی

لقمان
نوید کمریسینا
طوبی نوری
طاهره ازادی
احمد ناصری
فرید احمدی
میثم تبریزی
شیر علی لطفی پور
فریده ملک خطابی
مانوی سلیمی
بهمن تایشه
فاضل تایشه
سعدا… عزیزی
کژال میریزی
امید اقا ویسی
معصومه پالانی
عبدالله جاسمیان
علی غلامیشریعتی

پروانه خسروی
فاطمه عباسی
شیما مرادیان
عاشیه کریمی

بیمارستان شهید مدنی کرج

مینا قنبری
هما علی مرادی
سعید جامعه ای
امیر احد بابا مرادی
فاطمه امیرفر
صورت سعید مرادی
شاپور زمانی
جوان مرادی
هادی صادقی
فاطمه امیری
مریم جوانمیری
فرهاد کوهنگ
فریده کافی
زانیار ظاهری
علی کرم سلیمانی
مروارید ازادی
جلال کاکا مرادی
امید علی قاسمی نیک
فاطمه پور کن
شیما مرادیان
پرویز فتحی

بیمارستان شهید باهنر کرج

جوان میرمرادی
محمد امین بهرامی
شاهمراد رضایی
محسن ارمند
امین اتش پادی
محمد کاکایی
سهیلا مهرایینی
لیلا کریمی
صدیقه رستمی
هادی رستمی
هیرو الیاسی

بیمارستان کودکان ( مرکز طبی اطفال)
یاسر اسپری

بیمارستان امام حسین(ع)

جهانبخش دشتله
سوری عزیزی
عصمت یاوری
شیرین پالانه
راضیه رستمی
فرزانه الیاسی
صابر افرین
بهادر عزیزی
مصیب چهارگانه
گرجی مرادی
امید قادری
فهمیه خداوردی
گوهر کریمی
فائزه مرادی
زهرا نظری
(15 نفر)

بیمارستان لقمان
بیژن ملکی
لیلا رستمی
عزیز ارغوان پور
اسدا صادقی مقدم
زهرا منصوری
کتان کرمی
فهیمه صفری پور
(7 نفر)

بیمارستان رسول اکرم(ص)
کیوان محبی
لیسیا منصوری
محمد کنعانی
زینت احمدیبیمارستان فیروزگر
عیسی محمدزاده
شیوا نظری
زلیخا محمدی
امنه ویسی

بیمارستان طالقانی
حمیرا نظری

نخستین هواپیمای حامل کمک برای مناطق زلزله زده فرودگاه ‌مهراباد را به سمت فرودگاه کرمانشاه ترک کرد .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از کانال اطلاع رسانی تلگرامی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی؛ این هواپیما که در ساعت 19:30 تهران را به مقصد کرمانشاه ترک کرد, حامل دارو ، چادر و سایر اقلام مورد نیاز برای هموطنان عزیز آسیب دیده است که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سایر ارگان ها تامین شده است‌.
پیام تسلیت وزیر اطلاعات به مناسبت وقوع زلزله در غرب کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات؛ متن پیام سید محمود علوی به این شرح است: با کمال تأسف و تأثر ،شب گذشته در استان همیشه مقاوم کرمانشاه و چند استان غربی کشور که مردمان آن دیار سابقه ی 8 سال مقاومت قهرمانانه را در کارنامه ی درخشان خویش دارند و در همین ایام نیز به مهمان نوازی زائران حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام » همچون سال های قبل همت گمارده اند ،واقعه ای غم انگیز رقم خورده و جمع کثیری از هموطنان عزیزمان در زلزله ای مهیب جان خود را از دست داده و جمعی نیز مصدوم گردیدند.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت بقیه الله الاعظم «عجل الله تعالی فرجه الشریف »،مقام معظم رهبری «مدظله العالی »،مقام محترم ریاست جمهوری ،ملت عزادار ایران اسلامی ،به ویژه خانواده های داغدیده ،از درگاه الهی برای روح آن عزیزان سفر کرده غفران واسعه و برای سایر بازماندگان صبر و بردباری و برای آسیب دیدگان این حادثه صحت و تندرستی مسئلت می نمایم .
امید است با امداد رسانی به هنگام و بی وقفه ،سایر هموطنانی که در زیر آوارها گرفتار آمده اند هر چه زودتر نجات یابند.
بدیهی است وزارت اطلاعات در جهت حفظ آرامش و امنیت حادثه دیدگان و مساعدت در مدیریت بحران ،تمامی مساعی خود را معطوف خواهد نمود.

تاکید وزیر دفاع بر امداد رسانی فوری به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه
مدیرکل روابط عمومی وزارت دفاع گفت: در پی وقوع زلزله 7.3 ریشتری در کرمانشاه، امیر وزیر دفاع به مسئولین ارشد وزارتخانه دستور داد با تمام امکانات برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان تلاش کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ سرهنگ داود عبدی با اظهار تسلیت جان باختن و مصدومیت جمعی از هموطنان عزیز در استان کرمانشاه در پی زلزله شب گذشته اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع به معاون مهندسی و پدافند غیرعامل و مدیران ارشد وزارت دفاع در کرمانشاه دستور داد با هماهنگی سایر سازمان‌ها و نهادهای وابسته به وزارت دفاع و بسیج امکانات برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان اقدام فوری را به عمل آورند.‌
وی با بیان اینکه ستاد بحران وزارت دفاع با امکانات فنی ، مهندسی ، بالگردی و تجهیزات پزشکی ، امداد رسانی به هموطنان عزیز را آغاز کرده است گفت: بنا به دستور وزیر دفاع این وزارتخانه آمادگی دارد تا با تعامل وزارت کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، هرگونه همکاری را برای رفع مشکلات زلزله‌زدگان به عمل آورد.
تصاویر اختصاصی خبرگزاری صدا و سیما از محل وقوع زلزله در غرب کشور(تصاویر هوایی)

تمامی شعب بانک های کرمانشاه فعال هستند
دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی با ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده در غرب کشور و تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه دردناک گفت: تمامی شعب بانک ها در استان کرمانشاه فعال بوده و آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از کانال تلگرامی اطلاع رسانی روابط عمومی شورای هماهنگی بانکها؛ علیرضا قیطاسی ادامه داد: با کمکی که از طرف کمیسیون بانک های استان کرمانشاه صورت گرفت، کامیون های حامل خودپرداز های سیار بانک های استان برای خدمت رسانی به هموطنان شهرستان سرپل ذهاب به منطقه اعزام شده اند و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
انتقال مصدومان زلزله کرمانشاه به بیمارستان های تهران، کیایی گزارش می دهد


نجار: پیش بینی می کنیم آمار تلفات زلزله کرمانشاه افزایش نیابد نجار: پیش بینی می کنیم آمار تلفات زلزله کرمانشاه افزایش نیابد نجار: پیش بینی می کنیم آمار تلفات زلزله کرمانشاه افزایش نیابد

پیام تسلیت وزیر اقتصاد و دستورهای ویژه
وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور پیامی حادثه غم بار وقوع زمین لرزه در استان های غربی کشور را تسلیت گفت. مسعود کرباسیان همچنین در نامه هایی جداگانه، دستورات ویژه ای برای رسیدگی به وضعیت این مناطق صادر کرد. در پیام وزیر اقتصاد آمده است:
انا لله و انا الیه راجعون ؛
حادثه غم بار، دردناک و تالم برانگیز وقوع زمین لرزه در استان های خطه غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه که خسارت بسیاری در پی داشت، درد و غم بزرگی است که بنده را همانند همه مردم عزیز کشورمان سوگوار کرد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با آسیب دیدگان و بازماندگان عزیزانی که جان خود را در این حادثه از دست دادند همانند همه دولتمردان و خدمتگزاران مردم بر خود و مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی فرض می دانم که همه تلاش، توان و همت مان را برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان و کاهش آلام ناشی از این حادثه بکار گیریم.
از خداوند متعال برای درگذشتان رحمت و غفران واسعه ، برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای آسیب دیدگان بازگشت هر چه سریعتر سلامتی را خواهانم.
وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به دستور رییس محترم جمهور و معاون اول وی در نامه های جداگانه ای خطاب به معاون امور بانکی و بیمه، رییس کل سازمان امور مالیاتی و خزانه داری کل کشور، دستورات ویژه ای به منظور رسیدگی فوری و مساعدت به زلزله زدگان صادر کرد.
در نامه دکتر کرباسیان خطاب به معاون امور بانکی و بیمه آمده است؛ با همکاری بیمه مرکزی و بانک ها و بیمه های دولتی و نیمه دولتی ضمن تشکیل کمیته ویژه پیگیری و رسیدگی نسبت به تسریع در ارائه خدمات و اعطای تسهیلات لازم به آسیب دیدگان اقدام عاجل بعمل آورید.
همچنین بانک های عامل مشمول این دستور مکلفند در خصوص افراد و شرکت هایی که در این حادثه دچار ضایعه جانی و یا خسارت مالی شده اند تا بازگشت به حالت عادی نسبت به هر گونه اقدام پیگیری جهت وصول مطالبات و یا موارد مشابه دستور توقف صادر کنند.
در نامه وزیر اقتصاد خطاب به رییس کل سازمان امور مالیاتی آمده است؛ در خصوص مودیانی که به تایید نهادهای ذیصلاح دچار خسارت شده اند و امکان عمل به تعهدات خود را ندارند تا بازگشت به حالت عادی دستور توقف عملیات پیگیری صادر کنید.
همچنین در نامه دکتر کرباسیان خطاب به خزانه داری کل کشور آمده است؛ با عنایت به دستور معاون اول رئیس جمهور، و ضرورت رفع تنگناهای مالی برای کمک به حادثه دیدگان از سوی مراجع مسئول دولتی، خزانه داری کل کشور مکلف است به محض وصول ابلاغ تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص جبران خسارات ناشی از زلزله اخیر به قید فوریت اقدام
شود.

معاون وزارت بهداشت: پیگیری درمان مصدومان زلزله کرمانشاه در تهران 18:17
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با انتقال مصدومان زلزله کرمانشاه به تهران روند درمان آنان پیگیری می‌شود.
قاسم جان بابایی در حاشیه بازدید از مصدومان زلزله کرمانشاه در بیمارستان امام خمینی با اشاره به انتقال 116 نفر از حادثه دیدگان افزود: این مصدومان به چند بیمارستان استان‌های تهران و البرز برای انجام روند درمانی، انتقال داده می‌شوند.
وی ادامه داد: این مصدومان دارای شرایطی بودند که می‌باید در مراکز تخصصی مورد درمان قرار می‌گرفتند.
معاون درمان وزارت بهداشت تأکید کرد: تا پایان امشب هواپیمایی دیگر 120 نفر از مصدومان زلزله کرمانشاه را به استان تهران انتقال می‌دهد.
وی افزود: بیمارستان‌های صحرایی مستقر در منطقه حادثه دیده تجهیز شده اند و روند درمانی برخی دیگر از مصدومان در آنجا انجام می‌شود.
جان بابایی گفت: عملیات آواربرداری تقریباً رو به اتمام است و از فردا تمهیدات بهداشتی انجام خواهد شد.

مرتبط با این خبر

  • حمایت از کالای ایرانی

  • کاهش پنج درصدی تصادفات در جاده‌های کشور

  • تاکید سران اروپا بر پایبندی به برجام

  • کالای ایرانی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد

  • مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند

  • اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

  • رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

  • شهادت امام هادی (ع) را تسلیت می گوییم.

  • در جودو جایزه بزرگ روسیه؛

  • مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد؛