صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس جمهور پرسش مهر امسال از دانش آموزان کشور را پاسخگویی به این سوال تعیین کرد که چگونه می‌توانیم کشور و جامعه‌ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم و جوامع منطقه‌ و جهان را از خشونت برهانیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، آقای روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی 95 - 96 در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس در منطقه 6 تهران گفت: اوایل مهرماه گرچه از لحاظ طبیعت ، پاییز طبیعت است اما از لحاظ علم و دانش ، بهار دانش و اندیشه است.

رئیس جمهور افزود: به همین خاطر امروز روز بسیار مهمی برای سراسر کشور ، دانش آموزان ، دانشجویان، معلمان ، اساتید ، خانواده ها و تمامی آنهایی که در پی آینده توسعه کشور هستند ، می باشد.

آقای روحانی در ادامه سخنان خود گفت: بی تردید بزرگترین سرمایه ای که خداوند به ما عنایت کرده ، سرمایه منابع انسانی و پرورش نوجوانان و جوانان عزیز کشور ماست.

رئیس جمهور افزود: مدرسه به عنوان بزرگترین منبعی است که می تواند پاک ترین سرمایه برای کشور ما تربیت کند.

آقای روحانی گفت: شما دانش آموزان عزیز باید به فکر آینده کشور ، آینده خانواده خود و آینده خودتان باشید و بی تردید آینده کشور توسط علم و دانش و توسط کار و کوشش و مهارت شما ساخته می شود ، شما هستید که در آینده ای نزدیک مدیران این جامعه هستید ، مدیران این کشور هستید و کارآفرینان این کشور خواهید شد.

رئیس جمهور افزود: و کشور به دست شما در مسیر تعالی و پیشرفت قرار می گیرد.

آقای روحانی در ادامه سخنانش افزود:‌ محیط مدرسه باید محیط تعلیم و تربیت باشد و در کنار تلاش خانواده، جامعه و دولت بتواند به اهدافش دست یابد

وی تصریح کرد:‌ نه مدرسه،‌ نه جامعه، نه دولت و نه خانواده به تنهایی نمی تواند اما این چهار در کنار هم اگر دست به دست هم بدهند آینده کشور به بهترین شکل ساخته خواهد شد.

رئیس جمهور اظهار داشت :‌ برای اینکه بتوانیم محیط مدرسه ما محیط علم، دانش و پیشرفت باشد باید محیط اخلاق در مدرسه ما حاکم شود ،‌محیط میانه روی ، اعتدال و تدبیر در مدارس و مراکز آموزشی ما حاکم شود.

وی افزود:‌ باید مدرسه محیط اوهام و خرافات و خشونت نباشد و کلاس درس باید کلاس احترام باشد.

آقای روحانی گفت:‌ باید کودکان و نوجوانان ما از روز اول زندگی در خانه و خانواده و سپس در مدرسه و بعد در جامعه شاهد احترام به شخصیت خود باشد.
وی افزود:‌ امروز مشکل بزرگ در منطقه و جهان خشونت است

رییس جمهور اظهار داشت:‌ شما امروز در محیط امنی درس و کلاس خود را آغاز می کنید اما در همسایگی ما عراق ، سوریه ، یمن و کشورهایی که در منطقه ما هستند مدارس آنها ویران شده و دوستان دانش آموز آنها به خاک و خون کشیده شده اند و معلمین آنها فرصت تعلیم را از دست داده اند.

وی گفت:‌ امروز باید به این فکر باشیم که خشونت تا چه اندازه می تواند محیط اجتماعی ، جوانان ، نوجوانان و آینده کشورها را تهدید کند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه نرجس گفت: خشونت فقط جنگ و ترور نیست، بی احترامی به یکدیگر و نبودن اخلاق برادری، خواهری و دوستانه هم نوعی خشونت است.

رئیس جمهور افزود: محروم کردن نوجوانان از تحصیلی و مدرسه، واداشتن کودکان و نوجوانان به کار پرزحمت و رفتار خارج از چارچوب اخلاق دینی و اسلامی در قبال آنان در داخل خانه نیز نوعی خشونت است.

آقای روحانی گفت: مهم این است که ببنیم خشونت و بی اخلاقی از کجا آغاز می شود و چگونه عده ای خشونت را می آموزند.

رئیس جمهور سخنانش را با طرح این پرسش ها ادامه داد: برای اینکه بتوانیم با خشونت مبارزه و ایستادگی کنیم باید چه کنیم؟ و چه راهی وجود دارد که کشور، جامعه، منطقه و جهان ما از خشونت آسوده شود؟

آقای روحانی با بیان اینکه پیامبر ما پیامبر رحمت است، افزود: باید بدانیم که چگونه می توانیم از رحمت اسلامی و نبوی به خوبی استفاده کنیم؟

رئیس جمهور گفت: بنابراین پرسش مهر امسال ما این چنین است که خشونت از کجا نشات گرفته است؟، چگونه عده ای آن را می آموزند؟، در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟، چگونه می توانیم کشور و جامعه ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم و چگونه می توانیم جوامع منطقه مان و جهان را از خشونت برهانیم.

آقای روحانی خطاب به دانش آموزان اظهار داشت: درخواست من از شما این است که محیط کلاستان محیط پرسش باشد، هرگز از پرسش کردن شرمنده و هراسان نشوید، آنچه ما را به پیشرفت می رساند پرسش درست است و دریافت پاسخ صحیح.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در مراسم آغاز سال تحصیلی 95 - 96 در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس در منطقه 6 تهران با اشاره به تلاش آحاد مردم برای توسعه کشور گفت: تلاش دولت در سال جاری در سایه اجرای برجام است.

آقای روحانی افزود: اگر کشور ما توانسته است بدون آنکه از ذخایرش استفاده کند روی پای خود بایستد و کشورهای دیگری که تولید کننده نفت هستند حداقل در طول یکسال گذشته صد میلیارد دلار از ذخایرشان برداشت کردند و هنوز هم کمبود دارند در سایه تلاش مردم ، تلاش کارآفرینان و در سایه وحدت و انسجام جامعه، تلاش دولت و محیط مناسب پس از اجرای برجام است.

رئیس جمهور گفت: دست به دست هم دهیم آینده کشور را بسازیم ، محیط زیست مان را سالم تر کنیم ، محیط کسب و کار را آماده تر کنیم و جامعه مان را بسازیم برای اینکه جامعه کار و تلاش برای جوانان و نوجوانان ما باشد ان شاءالله.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور صبح امروز با حضور در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس در منطقه 6 تهران، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید را نواخت.

همزمان با آیین باز گشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی هزار طرح اموزشی ، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.
دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت نرجس تهران که در منطقه 6 اموزش پرورش تهران در تقاطع خیابان ایتالیا و نادری قرار دارد خیر مدرسه ساز اقای مصلی نژاد ساخته است.

وی تاکنون بیش از پنجاه پروژه آموزشی ساخته است.

وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: سند تحول اموزش کشور مبنای برنامه ششم توسعه کشور است و تمام برنامه ها در جهت اجرای ان بکار گرفته می شود.

وی گفت: اجرای کامل کار افرینی را بشدت دنبال می کنیم.

آقای فانی افزود: ٣٣ هزارکلاس درس در مدت دولت یازهم ساخته شده است.

وی گفت: سیزده و نیم میلیون دانش اموز با ٩٧٠ هزار فرهنگی در سال جدید مشغول تحصیل خواهند شد.

مرتبط با این خبر

  • در دریای خزر؛ افزایش 36 درصدی صید ماهی سفید

  • انتقال زائران از 20 ایستگاه پروازی؛

  • سوم بهمن ولادت با سعادت الگوی پرستاران، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبارک باد.

  • در نشست مشترک مسئولان اقتصادی دولت با برخی نمایندگان مجلس؛

  • آقای روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم

  • نمایندگان رییس جمهور به خوزستان می‌روند

  • آخرین اخبار از حملات ترکیه به عفرین سوریه

  • راه حل مسئله فلسطین، مقاومت است

  • 80 درصد تراکنش اپراتور‌ها به روش الکترونیک

  • در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛