صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

کارآفرینان همیشه به عنوان عامل تغییرات در نظام اقتصادی، اجتماعی و ... نقش آفرینی می‌کنند

و باتوجه به وضع موجود اشتغال و بازار کار در کشور، برگزاری همایش امین الضرب و توجه ویژه به مقوله کارآفرینی به لحاظ اهمیت و نقش مثبت کارآفرینان در رشد و توسعه اقتصادی- اجتماعی امری ضروری است.

یادداشت// توسعه کارآفرینی؛ رمز پیشرفت و تحول در کارامدی نظام های اقتصادی و اجتماعیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ دومین مراسم اهدای جایزه امین الضرب در 134 امین سالگرد اتاق تهران امروز دوشنبه برگزار می شود. مراسمی که در آن اتاق تهران از پیشکسوتان، فعالان و پژوهشگران اقتصادی قدردانی می کند.
فریال مستوفی می گوید: یکی از اهداف برگزاری مراسم امین الضرب تشویق کار و کارآفرینی، رشد اعتماد به نفس و روحیه خودباوری در نسل جوان است و مراسم قدردانی از کارآفرینان و شناساندن و معرفی برترین کارآفرینان به عنوان الگو به آحاد جامعه به ویژه نسل جوان در شرایط کنونی اوضاع اقتصادی می تواند به ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری کمک کند و باعث ایجاد امید و به نوعی حمایت معنوی از کارآفرینان برای ایجاد کسب و کار شود و همچنین باعث بهتر شدن فضای کسب و کار شود.
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی از اهداف برگزاری مراسم امین الضرب تشویق کار و کارآفرینی، رشد اعتماد به نفس و روحیه خودباوری در نسل جوان است. برگزاری مراسم امین الضرب و شناساندن پیشکسوتان و کارآفرینان موفق باعث می شود که فرهنگ کار و کارآفرینی در کشور گسترش و علاوه بر تشویق به ایجاد اشتغال در نسل جوان، زمینه های حضور جوانان خلاق و کارآفرین را نیز در جامعه فراهم کرد. تجارب موفق کارآفرینان پیشکسوت و افرادی که برای رشد و توسعه کشور و ایجاد اشتغال فعالیت می کنند، می تواند چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشد.
وی افزود: مراسم امین الضرب کمک می کند بخش خصوصی خدمات ارزنده و بی نظیری را که در اقتصاد ایران و تاجری به نام امین الضرب در 134 سال قبل انجام داد و پایه گذار تجارت و صنعت در ایران بود، همیشه به یاد خواهند داشت، لذا برگزاری مراسم در چنین روزی می تواند به لحاظ روانی برای توسعه و بهبود فضای کسب و کار مناسب باشد و همچنین باعث ایجاد روحیه ای مضاعف هم برای فعالان و پیشکسوتان اقتصادی و هم برای نوآفرینان جوان باشد.

مرتبط با این خبر

  • ستایش ملت فلسطین ازمواضع ثابت و ارزشمند ایران درمسئله قدس

  • شرایط لازم برای باروری ابرها را در اختیار نداریم

  • پاسخ به برخی سووالات و ابهامات طرح ترافیک سال97 تهران

  • گوترش از توافقنامه هسته‌ای حمایت کرد

  • شکاف نسلی نتیجه درک نادرست از تحولات فضای مجازی

  • اولین آتش را نواب در دل ما روشن کرد

  • لزوم بررسی بیشتر تغییر نحوه سوال از وزرا

  • ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز جمعه

  • آغاز نام نویسی ترم زمستان و بهار مدرسه رباتیک دانشگاه امیرکبیر

  • آب و هوای کشور؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز جمعه