صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

راهپیمایی میلیونی در سراسر کشورمان به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شبکه‌های مختلف جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ جشن بزرگ آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و میلیونی در سراسر کشورمان در شبکه های مختلف جهان بازتاب گسترده ای داشت.

سی سی تی وی: راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران عظیم بود

شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین اعلام کرد: راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، یک راهپیمایی عظیم بود.
مجری این شبکه گفت: ایرانیان سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را روز گذشته (22 بهمن) جشن گرفتند. در تهران، مردم در خلال یک راهپیماییِ عظیم، شعارهای ضد آمریکایی سر می دادند. حسن روحانی، رییس جمهور ایران، که در این مراسم سخنرانی می کرد، گفت: این، پاسخ محکم به نقشه های آمریکا است.
مجری این شبکه افزود: صدها هزار تن در راهپیمایی 22 بهمن در پایتخت ایران شرکت کردند. آنان تصاویر آیت الله روح الله (امام) خمینی (ره)، بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی، و همچنین جانشین وی، آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران، را حمل می کردند.
مجری سپس اضافه کرد: مقامات ایرانی حمایت های خارجی را مسبب اصلی تظاهرات گسترده (ضد دولتی) درسال 2017 می دانند، که باعث تحریم های جدید آمریکا علیه ایران شد. ضمناً حسن روحانی در سخنرانی خود به آمریکا هشدار داد که توافق هسته ای (برجام) را تضعیف نکند.

بازتاب حضور میلیونی و پرشور مردم ایران در حماسه 22 بهمن در رسانه های پاکستان

حضور میلیونی و پرشور مردم کشورمان در راهپیمایی 22 بهمن و حماسه آفرینی دوباره ، بازتاب گسترده ای در رسانه ها و روزنامه های پرتیراژ پاکستان داشت.
روزنامه «جنگ» یکی از پرتیراژترین روزنامه های پاکستان در گزارشی نوشت: میلیون ها نفر از مردم ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف راهپیمایی کردند.
این روزنامه افزود: به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، موشک های بالستیک با برد بالا نیز به نمایش گذاشته شد.

این روزنامه افزود: راهپیمایی در دیگر شهرهای ایران هم با حضور هزاران نفر برگزار شد.
روزنامه جنگ در پایان نوشت: مردم ایران در سال 1979 با یک انقلاب مردمی به دولت دیکتاتوری محمد رضا پهلوی پایان دادند.
همچنین روزنامه «نئی بات» نوشت: «حسن روحانی» رییس جمهور ایران از تمام گروه ها و احزاب سیاسی کشور خود خواست که با فراموش کردن اختلافات ، در زمینه ایجاد وحدت و انسجام ملی بین مردم ایران تلاش کنند.
این روزنامه نوشت: مردم ایران روز گذشته سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند. در این زمینه مراسم مختلفی در ایران برگزار شد.
روزنامه «دنیا» هم در گزارشی نوشت: مردم ایران به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی های گسترده ای در تمام شهرها و روستاهای ایران برگزار کردند.
این روزنامه نوشت: راهپیمایان شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» سر می دادند.
روزنامه دنیا افزود: در این راهپیمایی ها مقامات دولتی و نظامی ایران نیز حضور داشتند.
این روزنامه به نقل از رییس جمهور ایران نوشت: حضور پرشور و تاریخی مردم در راهپیمایی 22 بهمن ، دسیسه های جدید آمریکا و اسراییل را در منطقه با شکست مواجه خواهد کرد.
روزنامه دنیا افزود: رییس جمهور ایران با تشکر از مردم ایران برای حضور تاریخی در راهپیمایی 22 بهمن گفت: شرکت پرشور مردم در این راهپیمایی بیانگر اتحاد و عهد مردم ایران با اصول امام خمینی است و نشان می دهد که مردم ایران خواهان ادامه انقلاب در کشور هستند.
روزنامه «نیوز» در گزارش خود با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن نوشت: مردم ایران در راهپیمایی های خود قطعنامه ای را صادر کردند که در آن عهدشکنی آمریکا در توافق هسته ای با تهران به شدت مورد نکوهش قرار گرفت. آنان اعلام کردند که آمریکا همانند همیشه دشمن مردم ایران است.
این روزنامه افزود: مردم در این راهپیمایی ها همچنین حمایت خود را از نهضت های مقاومت در مناطق مختلف جهان به ویژه در فلسطین اعلام کردند و تصمیم دولت ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت اسراییل را محکوم کردند.
دیگر روزنامه های پاکستانی همچون «اکسپرس» ، «دیلی تایمز» ، «نیشن» و «نیوز» و همچنین خبرگزاری دولتی «رادیو پاکستان» گزارش های مشابهی در زمینه راهپیمایی مردم کشورمان در 22 بهمن منتشر کردند.

ملیت: ایران سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت

روزنامه ملیت چاپ ترکیه نوشت: ایران سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفت. ملیت نوشت: در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران میلیون ها تن در تهران و دیگر شهرهای این کشور به خیابان ها آمدند.
حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنانی خطاب به شرکت کنندگان در تجمع میدان آزادی در تهران گفت: به توطئه گران اجازه ندادیم به اهدافی که در جهت تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه داشتند، دست یابند.
روحانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در ایران وارد چهلمین سال خود شده است، گفت: امسال باید اتحاد ملی را بیش از پیش تقویت کنیم.وی گفت: کمک های ما به عراق و سوریه موجب شد ملت های منطقه از شر تروریست ها نجات یابند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی ها علیه آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان شعارهایی سر دادند و پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.

بازتاب راهپیمایی 22 بهمن در تلویزیون ترکیه
تلویزیون تی آر تی ترکیه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و شهرهای مختلف ایران هزاران تن در راهپیمایی شرکت کردند. حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سیاست های آمریکا و اسرائیل در منطقه فروپاشیده است.
در این راهپیمایی موشک بالستیک قدر با برد دو هزار کیلومتر نیز به نمایش گذاشته شد. همچنین موشک نسل جدید فجر، موشک های کوتاه برد توفان 2 و زیردریایی فتح نیز به نمایش گذاشته شد.
حسن روحانی گفت: اسرائیل قصد تجزیه عراق و سوریه را داشت اما این سیاست های اسرائیل فروپاشیده است.
تی آر تی نوشت: در این راهپیمایی پرچم های آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد.

بازتاب حضور گسترده مردم در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب در روزنامه هندی

روزنامه هندی «انقلاب» در مطلبی با عنوان «دکتر حسن روحانی: آمریکا در صورت خروج از توافق برجام متضرر خواهد شد.» نوشت: در مراسم راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران صدها هزار نفر شرکت کردند.
این روزنامه در ادامه به نقل از «حسن روحانی» رییس جمهور ایران افزود: پیروزی مردم ایران ضد تروریسم موفقیت ملت های منطقه بوده است.
«روحانی» در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران در تجمع بزرگ مردمی اعلام کرد: کمک ایران برای مردم عراق و سوریه نتیجه بخش بود و مردم منطقه از شر تروریست ها نجات یافتند.
وی با اعلام اینکه قدرت های توطئه گر می خواهند کشورها را در منطقه تجزیه کنند ، گفت: هوشیاری مردم عراق و کمک کشورهای منطقه و کشورهای دوست مانع از این کار و سبب اتحاد شد.
رییس جمهور ایران گفت: هوشمندی مردم لبنان و کمک کشورهای دوست ، توطئه صهیونیستی و آمریکایی را درباره لبنان خنثی کرد.
وی در این سخنرانی با اشاره به موفقیت ایران در مذاکرات چندجانبه گفت: مشکلات منطقه را می توان از طریق سیاسی حل کرد.

مرتبط با این خبر

  • مسائل اصلی اقتصاد کشور بررسی شد

  • نشست هفتگی سران قوا برای مقابله با آثار تحریم‌ها

  • عقل سیاسی پیشنهاددهندگان مذاکره با آمریکا کامل نیست

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛

  • قای روحانی در جلسه ستاد ساماندهی بازار:

  • با هدف مدیریت هزینه‌ها؛

  • وضعیت آب و هوا؛ کاهش دما در استان های ساحلی خزر

  • مصرف‌کننده نباید هزینه سودجویی عده‌ای را بپردازد

  • انتصاب ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا

  • تصویب آیین‌نامه اجرایی پرداخت یارانه در سال 97