صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور گفت: خوشبختانه حوادث شب چهارشنبه آخر سال امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش 30 درصدی در تلفات جانی داشته است.
حسن نوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: در شب و روز گذشته که اوج حوادث چهارشنبه آخر سال، امسال بود 3 هزار و 450 نفر مصدوم داشتیم که نسبت به سال گذشته درتلفات جانی کاهش 30 درصدی داشتیم و از نظر بستری نیز در مقایسه با سال قبل کاهش 50 درصدی داشتیم.

وی گفت: این نشان می‌دهد توصیه‌های بازدارنده از حوادث این شب در شبکه‌های اجتماعی، صدا و سیما و تلاش نیرو‌های امدادی و توجه مردم حوادث امسال کاهش چشم گیری داشته باشد.

نوری افزود: در حوادث امسال متاسفانه ما 4 نفر کشته داشتیم که 2 نفر در روز گذشته و 2 نفر در روز‌های قبل مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری بوده است.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس گفت: اگر تعداد افراد را با سال قبل مقایسه کنیم کاهش چشم گیر داشتیم، زیرا سال گذشته 16 نفر جان باختند و ازنظر حوادث ویژه در مقایسه با سال قبل، امسال سال بهتری بود، چون سال گذشته در یک حادثه 8 نفر کشته برجا ماند.

وی افزود: امسال حوادث بسیار شدید که منجر به کشته شدن شود تقریبا وجود نداشت و امسال یک حادثه در اردبیل داشتیم که 3 مصدوم جدی داشتیم که متاسفانه یک نفر آن‌ها فوت کرد و یک نفر 2 دستش آسیب شدید دید و فرد دیگر نیز از ناحیه یک دست مصدوم شد.

نوری ساری گفت: امسال بیشترین افراد درگیر این حوادث رنج سنی 8 تا 20 سال بودند که عمدتا دانش آموزان بودند و این نشان می‌دهد ما باید از بچه‌ها در این سنین مراقبت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: 32 نفراز مصدومین از نیرو‌های امدادی هستند از عزیزان آتش نشان، پلیس و اورژانس که البته خوشبختانه آسیب‌های این عزیزان جدی نیست.

معاون فنی و عملیات اورژانس گفت: بیشترین آسیب هایی که منجر به مراجعه به بیمارستان شده آسیب در ناحیه دست و صورت ویژه چشم بوده است که موضوع نگران کننده است، زیرا 32 درصد از مصدومین آسیب چشمی داشته اند و اگر چه موارد سوختگی درجه 1، 2 و 3 داشتیم، اما در مقایسه با سال قبل شدت سوختگی‌ها کاهش یافته است.

نوری افزود: مشابه سال گذشته در 3 استان تهران، آذربایجان‌های غربی و شرقی بیشترین حوادث را داشتیم که این موضوع می‌طلبد آموزش‌های بیشتری در این استان‌ها در زمینه پیشگیری و کنترل این گونه حوادث صورت گیرد.

وی گفت: در استان‌های جنوبی کشور تلفات و حوادث بسیار پایین بود و امیدواریم برنامه ریزی‌های جدی تری در این زمینه برای سال آینده داشته باشیم.

مرتبط با این خبر

  • حمایت از کالای ایرانی

  • کاهش پنج درصدی تصادفات در جاده‌های کشور

  • تاکید سران اروپا بر پایبندی به برجام

  • کالای ایرانی باید بالاترین کیفیت را داشته باشد

  • مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند

  • اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت

  • رهبر معظم انقلاب سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام نهادند

  • شهادت امام هادی (ع) را تسلیت می گوییم.

  • در جودو جایزه بزرگ روسیه؛

  • مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد؛