صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون اورژانس: حوادث چهارشنبه آخر سال در مقایسه با پارسال کاهش 30 درصدی در تلفات جانی داشته است.

حسن نوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: در شب و روز گذشته که اوج حوادث چهارشنبه آخر سال، امسال بود 3 هزار و 450 نفر مصدوم داشتیم که نسبت به سال گذشته درتلفات جانی کاهش 30 درصدی داشتیم و از نظر بستری نیز در مقایسه با سال قبل کاهش 50 درصدی داشتیم.

وی گفت: این نشان می‌دهد توصیه‌های بازدارنده از حوادث این شب در شبکه‌های اجتماعی، صدا و سیما و تلاش نیرو‌های امدادی و توجه مردم حوادث امسال کاهش چشم گیری داشته باشد.

نوری افزود: در حوادث امسال متاسفانه ما 4 نفر کشته داشتیم که 2 نفر در روز گذشته و 2 نفر در روز‌های قبل مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری بوده است.
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس گفت: اگر تعداد افراد را با سال قبل مقایسه کنیم کاهش چشم گیر داشتیم، زیرا سال گذشته 16 نفر جان باختند و ازنظر حوادث ویژه در مقایسه با سال قبل، امسال سال بهتری بود، چون سال گذشته در یک حادثه 8 نفر کشته برجا ماند.وی افزود: 32 نفراز مصدومین از نیرو‌های امدادی هستند از عزیزان آتش نشان، پلیس و اورژانس که البته خوشبختانه آسیب‌های این عزیزان جدی نیست.

وی افزود: امسال حوادث بسیار شدید که منجر به کشته شدن شود تقریبا وجود نداشت و امسال یک حادثه در اردبیل داشتیم که 3 مصدوم جدی داشتیم که متاسفانه یک نفر آن‌ها فوت کرد و یک نفر 2 دستش آسیب شدید دید و فرد دیگر نیز از ناحیه یک دست مصدوم شد.نوری ساری گفت: امسال بیشترین افراد درگیر این حوادث رنج سنی 8 تا 20 سال بودند که عمدتا دانش آموزان بودند و این نشان می‌دهد ما باید از بچه‌ها در این سنین مراقبت بیشتری داشته باشیم.نوری افزود: مشابه سال گذشته در 3 استان تهران، آذربایجان‌های غربی و شرقی بیشترین حوادث را داشتیم که این موضوع می‌طلبد آموزش‌های بیشتری در این استان‌ها در زمینه پیشگیری و کنترل این گونه حوادث صورت گیرد.
در استان‌های جنوبی کشور تلفات و حوادث بسیار پایین بود و امیدواریم برنامه ریزی‌های جدی تری در این زمینه برای سال آینده داشته باشیم.

معاون فنی و عملیات اورژانس گفت: بیشترین آسیب‌هایی که منجر به مراجعه به بیمارستان شده آسیب در ناحیه دست و صورت ویژه چشم بوده است که موضوع نگران کننده است، زیرا 32 درصد از مصدومین آسیب چشمی داشته اند و اگر چه موارد سوختگی درجه 1، 2 و 3 داشتیم، اما در مقایسه با سال قبل شدت سوختگی‌ها کاهش یافته است.

وی گفت: در استان‌های جنوبی کشور تلفات و حوادث بسیار پایین بود و امیدواریم برنامه ریزی‌های جدی تری در این زمینه برای سال آینده داشته باشیم.

مرتبط با این خبر

  • سیاست آمریکا؛ کشتار مسلمانان به‌دست یکدیگر

  • رونمایی از موشک خیبر یک؛ کابوس صهیونیست‌ها

  • زمان حضور رئیس جمهور در مجلس مشخص شد

  • دستگیری 100 نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه

  • ورزش و انگیزه

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛

  • در نشست خبری در ابوظبی؛ بهانه تراشی آمریکا برای باقی ماندن در عراق

  • تهران میزبان بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان

  • مهمترین اخبار جهان (7-19)

  • اداره کشور و کاهش آثار تحریم؛ اولویت فعلی دولت