صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر راه: در روز‌های اوج سفر لازم است هموطنان با حوصله و احتیاط وارد جاده‌ها شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عباس آخوندی در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز 97 به حجم انبوه سفر‌های نوروزی اشاره کرد و افزود​: امروز در این همایش شاهد همراهی و هماهنگی نیروی انتظامی، هلال‌احمر، امداد و نجات، راهداری و مردمی هستیم که قرار است وارد جاده‌ها شوند و مدیریت چندوجهی را می‌طلبد.
وزیر راه و شهرسازی، مدیریت راه را سیستمی بسیار پیچیده خواند و افزود​: رانندگانی که با خودروی شخصی تردد می‌کنند مانند سیستم حمل‌ونقل عمومی، حرفه‌ای نیستند و تعدادی نیز برای اولین بار است که در برخی مسیر‌ها تردد می‌کنند و با جاده‌ها آشنایی ندارند.
وی افزود​: نخستین خواسته ما از مردم این است که برای حفظ ایمنی خود و خانواده و دیگران، خسته و خواب‌آلود رانندگی نکنند و سرعت مطمئنه را در نظر بگیرند.
پیش‌بینی می‌شود 28 اسفند، 4 و 8 فروردین روز‌های اوج سفر باشند؛ بنابراین به افراد توصیه می‌کنیم سفر‌های خود را توزیع کنند.

آخوندی گفت​: پیش‌بینی می‌کنیم تعداد سفر‌های نوروزی 5 درصد افزایش داشته باشد چراکه تعداد خودرو‌ها افزایش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: پیش‌بینی می‌شود روز 28 اسفند، 4 و 8 فروردین روز‌های اوج سفر باشند؛ بنابراین به افراد توصیه می‌کنیم سفر‌های خود را توزیع کنند و اگر می‌خواهند در این روز‌ها سفر کنند با حوصله و احتیاط کافی وارد جاده شوند.
وی در خصوص مسیر‌های خروجی تهران اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود خروجی تهران به سمت شمال، کرج ـ. قزوین، تهران ـ. قم و مسیر‌های منتهی به مشهد و خراسان اشباع شوند؛ بنابراین مسافران با آگاهی وارد مسیر شوند و از عجله بپرهیزند.
آخوندی با اعلام اینکه سازمان راهداری با 674 راهدارخانه، 1200 اکیپ راهداری و 200 وسیله و ماشین‌آلات راهداری آماده خدمت‌رسانی به مردم است، گفت: اگر در جاده‌ها مشکلی برای مردم پیش آمد حتماً با شماره 141 تماس بگیرند.
اگر در جاده‌ها مشکلی برای مردم پیش آمد حتماً با شماره 141 تماس بگیرند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اقدامات خوبی برای ایمن‌سازی جاده‌ها انجام شده و با وجود تنگنا‌های منابع، مبالغی به ادارات کل حواله شد تا کار رنگ‌آمیزی و نصب علائم در جاده به منظور آشکارسازی نقاط پرحادثه انجام شود.
وی اعلام کرد: اقدامات خوبی هم برای راهداری و ترمیم رویه راه‌ها انجام شده و 270 کیلومتر ترمیم موضعی شده است.
عالی‌ترین مقام وزارت راه درباره مدیریت جاده‌ها اعلام کرد: تمام دوربین‌های نظارتی فعال هستند؛ علاوه‌بر سامانه ثابت، سامانه متحرک نیز با هماهنگی پلیس استفاده خواهد شد و قرار است بدون کوچک‌ترین تسامحی در خصوص سرعت، بیشترین سختگیری اعمال شود.
تمام دوربین‌های نظارتی فعال هستند؛ علاوه‌بر سامانه ثابت، سامانه متحرک نیز با هماهنگی پلیس استفاده خواهد شد و قرار است بدون کوچک‌ترین تسامحی در خصوص سرعت، بیشترین سختگیری اعمال شود.

آخوندی افزود: سرعت‌های میانگین تصویربرداری شده و به پلیس گزارش داده می‌شود تا بتواند اعمال قانون کند؛ اگر رفتار‌های پرخطری هم مشاهده شود، پلیس بدون هیچ‌گونه تسامحی در خصوص خودرو‌های پرخطر اقدام قانونی می‌کند.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سامانه ترددشمار کاملاً فعال است، گفت: افراد می‌توانند اطلاعات میزان تردد را از راهداری داشته باشند و با توجه به آن مسیر خود را انتخاب کنند.
وی درباره سیستم حمل‌ونقل عمومی گفت: 900 هزار صندلی در این مدت برای انتقال هم‌وطنان فراهم است و از مردم می‌خواهیم از سیستم حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند؛ چراکه ایمنی و سلامت بیشتری را دارد.
این مقام ارشد وزارت راه افزود: راهداری همچون سال‌های گذشته در خدمت مردم است و اطلاعات را لحظه به لحظه در اختیار مردم قرار می‌دهد و تمام گروه‌های راهداری در تعطیلات نوروز برای خدمت به مردم بسیج شده‌اند و با هماهنگی کامل با پلیس در مسیر‌ها حضور دارند؛ امیدواریم مردم سفر‌های ایمن داشته باشند و نوروزی شاد و خرم را تجربه کنند.

مرتبط با این خبر

  • سیاست آمریکا؛ کشتار مسلمانان به‌دست یکدیگر

  • رونمایی از موشک خیبر یک؛ کابوس صهیونیست‌ها

  • زمان حضور رئیس جمهور در مجلس مشخص شد

  • دستگیری 100 نفر در پرونده‌های اخیر ارز و سکه

  • ورزش و انگیزه

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛

  • در نشست خبری در ابوظبی؛ بهانه تراشی آمریکا برای باقی ماندن در عراق

  • تهران میزبان بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان

  • مهمترین اخبار جهان (7-19)

  • اداره کشور و کاهش آثار تحریم؛ اولویت فعلی دولت