صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سخنگوی دولت گفت: افزایش حقوق کارمندان دولت در فروردین ماه در فیش حقوقی آنها قابل مشاهده خواهد بود.


محمدباقر نوبخت در حاشیه چهل و هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مصاحبه با خبرنگاران صدا و سیما در پاسخ به این پرسش که آیا طبق مصوبه مجلس افزایش حقوق کارمندان در سال جاری پلکانی خواهد بود یا 10 درصد معین است، افزود: این 10 درصد به طور میانگین است یعنی قشرهایی که حقوق کمتری می گیرند بیش از 10 درصد و آن دسته از کارمندانی که حقوق بالاتری می گیرند کمتر از 10 درصد اضافه حقوق خواهند داشت.
وی گفت: آیین نامه شیوه افزایش حقوق سال 97 کارمندان این هفته نهایی می شود اگرچه تقریبا ضوابط اجرایی بودجه سال 97 هم به اتمام رسیده است.
سخنگوی دولت افزود: از آنجا که بین بخش هایی از بازنشستگان تبعیض و عقب ماندگی هایی در پرداخت ها وجود دارد دولت امسال 3400 میلیارد تومان برای جبران این فاصله ها برای بازنشستگان لشکری و کشوری علاوه بر میانگین 10 درصد اعلام شده تامین اعتبار می کند تا فاصله دریافتی بازنشستگان نیز کمتر شود.

سیاست‌های جدید ارزی به زودی اجرا می‌شود
سخنگوی دولت گفت: سیاست های ارزی دولت برای کنترل بازار ارز طی چند روز آینده اجرایی و عملیاتی می شود.
نوبخت در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت مبنی بر کنترل نوسانات اخیر بازار ارز افزود: روند فعلی به هیچ وجه مناسب نیست حتی اگر یکی از مشاوران دولت درباره موافقت دولت با افزایش نرخ ارز صحبتی داشته کاملا نظرات شخصی بوده و وضعیت فعلی باید کنترل شود.
وی ادامه داد:با توجه به ماموریتی که رئیس جمهور به معاون اول داده اند ستاد ویژه ای در این باره تشکیل شده هر چند رسانه ای نشده است اما مجموع جلسات به این منجر شده که باید سیاست های جدید و متفاوت و اصلاح شده ای نسبت به قبل اتخاذ و اجرایی کنیم.
سخنگوی دولت گفت: سیاست های جدید امروز در جلسه ای با حضور رئیس جمهور جمع بندی و در چند روز آینده تشریح و اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه این سیاست ها وسیع تر از بانک مرکزی خواهد بود افزود: البته از بانک مرکزی هم انتظار داریم با تحرک و فعالتر بر بازار ارز مسلط شود چرا که این وضعیت به هیچ وجه مناسب نیست و ما مطمئن هستیم در شرایط جدید که سیاست های ما تغییر کرده موفق خواهیم شد.

تاکید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر مبارزه جدی با قاچاق کالا در سال جدید
سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بر مبارزه جدی با قاچاق کالا به ویژه در سال جدید تاکید شد.
نوبخت افزود: در این جلسه که رئیس جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز حضور داشت مقرر شد سامانه ها و شبکه هایی که کالا را از بدو ورود تا زمان توزیع رصد و نظارت می کند گسترش یابد.
وی با بیان اینکه وجود قاچاق کالا ضدتولید داخلی و مخرب آن است، گفت: قرار شد امسال واردات رسمی کالاها هم به ویژه کالاهای مشابه ایرانی را کاهش دهیم یا به صفر برسانیم مگر در مواردی که ضروری باشد.
نوبخت اشاره ای به دیگر مباحث این جلسه کرد و با یادآوری 200 پروژه تفکیک شده در قالب 56 طرح و 12 برنامه که در ستاد مصوب شده است، افزود: این پروژه ها از سال 96 آغاز شده است و در سرانجام رسیدن آن تولید و اشتغال را در نظر گرفته ایم.
وی با بیان اینکه در 9 ماه ابتدای پارسال از مجموع 836 هزار فرد وارد بازار کار شده 819 هزار نفر مشغول به کار شدند، گفت: برنامه ما برای اشتغال سال 97 یک میلیون و 33 هزار نفر است که در این زمینه 73 هزار و 400 میلیارد تومان را در قالب برنامه مشخص تامین خواهیم کرد تا هم به تولید کمک و هم اشتغال ایجاد شود.
نوبخت خاطرنشان کرد: در 9 ماهه ابتدای سال 96 رشد اقتصادی کشور بدون درنظر گرفتن نفت 4 و 7 دهم بود و بیکاری نیز 3 دهم واحد درصد کاهش پیدا کرد.

مرتبط با این خبر

  • تجلیل از رشادت و ایثارگری جانبازان سرافراز

  • ما خادم و نوکری برای مردم هستیم

  • افزایش رضایت مردم باید اولویت همه باشد

  • فرزادقربانی خواننده موسیقی ایرانی به رادیوآوا می رود.

  • اجرای 54 پروژه با اشتغالزایی 30 هزار نفر در ایدرو

  • هم اندیشی مدیران دولت با حضور رئیس جمهور

  • برنامه موشکی ایران هیچ ربطی به برجام ندارد

  • کوچکترین هدف؛ حذف موجودیت صهیونیست‌ها

  • وزارت اطلاعات باید 100 درصد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند

  • یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد