صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ماموریت غیر ممکن گلادیاتورهای رم مقابل مسی و تیمش ممکن شد


دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با برتری تیم های رم و لیورپول و صعود این دو تیم به نیمه نهایی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با دو بازی در شهرهای رم و منچستر آغاز شد.

در ورزشگاه المپیکو رم، جالوروسی میزبان بارسلونا بود؛ شاگردان دی فرانچسکو که در بازی رفت با نتیجه 4 یک بازی را به حریف نامدار اسپانیایی واگذار کرده بودند به نظر می‌رسید شانس چندانی برای رسیدن به نیمه نهایی نداشته باشند.

هنوز 6 دقیقه بیشتر از بازی نگذشته بود که ادین ژکو گل اول بازی را برای میزبان وارد دروازه بارسلونا کرد؛ نیمه اول با برتری یک صفر رمی ها به پایان رسید.

در دقیقه 58 بازی دانیله ده روسی دومین گل بازی را برای رمی ها از روی نقطه پنالتی وارد دروازه بارسا کرد.

در ادمه بازی رمی ها که برای صعود به یک گل دیگر احتیاج داشتند به حملات خود ادامه دادند و شاگردان والورده هم چشم به ضد حملات داشتند اما موقعیت چندانی برای گلزنی به دست نیاوردند.

بازی کم کم به دقایق پایانی نزدیک می شد که توپ ارسالی چنگیز اوندر از روی نقطه کرنر توسط کاستاس مانولاس با ضربه سر وارد دروازه بارسلونا شد تا استادیوم المپیکو رم غرق در شادی شود.

در ادامه مسی و هم تیمی هایش که همه چیز را از دست رفته می دیدند بر شدت حملات خود افزودند اما در گلزنی ناموفق بودند تا این گلادیاتورهای رمی باشند که در مجموع دو بازی رفت و برگشت و به علت گل زده در خانه حریف بعد از فصل 1983/84 یکبار دیگر به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کنند.

خلاصه بازی؛ رم 3 - 0 بارسلونا

00:0006:42
کد ویدیو دانلود
فیلم اصلی
اما دیگر بازی سه شنبه شب در ورزشگاه اتحاد منچستر انجام شد؛ شاگردان گواردیولا که در بازی رفت 3 صفر مغلوب لیورپول کلوپ شده بودند به امید بازگرداندن نتیجه بازی را آغاز کردند.

سیتیزنها خیلی زود گل اول بازی را توسط گابریل ژسوس وارد دروازه قرمزپوشان لیورپول کردند؛ آنها در ادامه یکبار دیگر توسط لروی سانه به گل رسیدند اما کمک داور بازی به اشتباه پرچم زد و گل سالم سیتیزن ها توسط متئو لاهوز مردود شد.

نیمه اول با برتری یک صفر منچسترسیتی به پایان رسید اما اعتراض گواردیولا به داور بازی در پایان این نیمه باعث شد وی از زمین اخراج شود.

در نیمه دوم میزبان بر حملات خود افزود اما یک اشتباه خط دفاعی من سیتی کافی بود که محمد صلاح فوق ستاره لک لک ها با فرصت طلبی خود گل تساوی را وارد دروازه منچسترسیتی کند.

این گل آب سردی بود بر پیکره بازیکنان و هواداران منچسترسیتی زیرا برای رسیدن به نیمه نهایی آنها باید 4 گل دیگر وارد دروازه لیورپول می کردند.

در دقیقه 77 روبرتو فیرمینیو گل دوم و تیر خلاص را وارد پیکره سیتیزن ها کرد و این بازی در نهایت با برتری 2 یک لیورپول به پایان برسد؛ بندرنشینان در مجموع با برتری 5 یک مقابل سیتیزن ها راهی نیمه نهایی شدند.

خلاصه بازی؛ منچسترسیتی 1 - 2 لیورپول

دو بازی دیگر این مرحله چهارشنبه شب برگزار می‌شود؛ رئال مادرید که بازی رفت را در تورین 3 صفر از یوونتوس برد در سانتیاگو برنابئو میزبان این تیم است و بایرن مونیخ در خانه از سویا میزبانی می کند؛ بازز رفت با برتری 2 یک باواریایی ها به پایان رسید.

مرتبط با این خبر

  • تجلیل از رشادت و ایثارگری جانبازان سرافراز

  • ما خادم و نوکری برای مردم هستیم

  • افزایش رضایت مردم باید اولویت همه باشد

  • فرزادقربانی خواننده موسیقی ایرانی به رادیوآوا می رود.

  • اجرای 54 پروژه با اشتغالزایی 30 هزار نفر در ایدرو

  • هم اندیشی مدیران دولت با حضور رئیس جمهور

  • برنامه موشکی ایران هیچ ربطی به برجام ندارد

  • کوچکترین هدف؛ حذف موجودیت صهیونیست‌ها

  • وزارت اطلاعات باید 100 درصد انقلابی بماند و انقلابی عمل کند

  • یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی شد