صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شعله‌های خشم فلسطینیان در غزه و کرانه باختری

شمار شهدای فلسطینی در حمله ددمنشانه نظامیان صهیونیست در نوار غزه به 51 نفر و شمار مجروحان به 2771 نفر افزایش یافت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما جدیدترین اخبار و رویدادهای سرزمین اشغالی به شرح ذیل است:شهادت یک کودک شیرخواره فلسطینی بر اثر استنشاق گاز اشک آور در غزه

شبکه تلویزیونی المیادین از شهادت یک کودک شیرخواره فلسطینی بر اثر استنشاق گاز اشک آور در غزه خبر داد.

الازهر مصر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را محکوم کرد
خبرگزاری رویترز از قاهره گزارش داد دانشگاه الازهر مصر اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اشغالی را محکوم کرد.
الازهر مصر در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس، اعلام کرد این اقدام واشنگتن چالشی برای احساسات یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان در سراسر جهان است.
احمد الطیب شیخ الازهر در این بیانیه گفت زمان انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، تاکید جدیدی است بر اینکه برخی ها همچنان منطق زور و استبداد را بر ارزش های عدالت و حقیقت ترجیح می دهند و این اقدامات سبب می شود دنیای امروز ما از صلح، ثبات و آرامش دورتر شود .
احمد الطیب در این بیانیه افزود "از همه ملت ها و نهادهای داخلی می خواهم تمام ابزارها و شیوه های متمدنانه و مسالمت آمیز را برای اعلام حمایت خود از فلسطین و مردم آن و رد مواضع کشورهایی که از رژیم صهیونیستی به ضرر حقوق فلسطین حمایت کردند،‌ به کار گیرند."

تظاهرات در اطراف سفارت آمریکا در امان در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس

خبرگزاری فرانسه از امان گزارش داد هزاران اردنی روز دوشنبه با تجمع در اطراف سفارت آمریکا در محله عبدون الراقی در امان پایتخت آن کشور مخالفت خود را با تصمیم آمریکا در گشایش سفارت خود در شهر قدس اعلام کردند.
در تظاهرات روز دوشنبه در اطراف سفارت آمریکا در امان که در میان تدابیر امنیتی شدید برگزار شد هواداران جنبش اسلامی، احزاب چپ، فعالان ملی و جامعه مدنی اردن شرکت داشتند.
تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم های اردن و فلسطین، پلاکارد هایی با خود داشتند که به زبان انگلیسی و با تصاویری از ترامپ نوشته شده بود: «این جنایت را متوقف کنید». تظاهرکنندگان همچنین پرچم های آمریکا و اسرائیل را آتش زدند.

آمریکا مانع از تصویب بیانیه شورای امنیت مبنی بر تحقیقات مستقل درباره کشتار غزه شد

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: آمریکا روز دوشنبه مانع از تصویب یک بیانیه شورای امنیت سازمان ملل شد که در صورت تصویب، خواستار یک تحقیق مستقل درباره خشونت مرگبار در مرز غزه با فلسطین اشغالی می شد.

در پیش نویس این بیانیه آمده بود: «شورای امنیت خشم و تاسف خود را از کشتار غیرنظامیان فلسطینی که در حال اجرای حق خود برای اعتراض مسالمت آمیز بودند ابراز می کند. شورای امنیت خواستار یک تحقیق مستقل و شفاف درباره این اقدامات می شود که بازخواست به همراه دارد.»

بیانیه شورای عالی سیاسی یمن در محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی

شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد: شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه ای، انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را محکوم و تأکید کرد: این اقدام به مثابه اعلام جنگ علیه امت اسلامی است.
در این بیانیه آمده است: بی تفاوتی کشورهای عربی در مقابله با این اقدام نتایج فاجعه بار و بدون حد و مرزی به دنبال دارد. این اقدام نتیجه طبیعی اقدامات برخی از کشورهای عربی در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
در ادامه این بیانیه آمده است: موضع استکباری آمریکا در انتقال سفارت به قدس اشغالی، بر نظام های حکومتی در کشورهای عربی و اسلامی واجب می گرداند در مواضع خود در قبال سیاست های آمریکا بازبینی کنند. در واکنش به این اقدام خصمانه، از همه کشورهای عربی و اسلامی می خواهیم سفارت های آمریکا را در پایتخت های خود تعطیل کنند. تلاش ها برای نابودی مسأله فلسطین با شکست مواجه می شود و امروز به سرآغازی برای یک انتفاضه عمومی تبدیل خواهد شد.
شورای عالی سیاسی یمن در پایان بیانیه خود، راه اندازی تظاهرات های چندین هزار نفره بازگشت در تمام سرزمین های اشغالی را به ملت فلسین تبریک گفت.

افزایش شمار شهدای نوار غزه به 58 نفر

شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی در نوار غزه به 58 نفر و شمار مجروحان به 2771 نفر افزایش یافت.

درگیری نیروهای رژیم صهیونیستی با تظاهرکنندگان فلسطینی
به گزارش شبکه تلویزیونی آ اف پ، پلیس رژیم صهیونیستی با تظاهرکنندگان در برابر سفارت آمریکا در شهر اشغالی قدس درگیر شد.

پلیس رژیم صهیونیستی که با این تظاهرکنندگان که بیشتر از فلسطینیان ساکن شهر اشغالی قدس بودند درگیر شد و به شدت آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد و شماری از آنها را هم بازداشت کرد.

ترکیه سفیر خود در اسرائیل و آمریکا را برای مشورت فرا خواند

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ ترکیه سفیر خود در اسرائیل و آمریکا را برای مشورت فرا خواند.
رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه نیز با اشاره به کشتار غزه، اسرائیل را به تروریسم دولتی و نسل کشی متهم کرد.
بعد از به شهادت رسیدن 55 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست در مرز غزه در روز دوشنبه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اسرائیل را به تروریسم دولتی و نسل کشی متهم کرد.
وی در گفتگو با دانشجویان ترک در لندن گفت: «اسرائیل یک دولت تروریست است. آن چه اسرائیل انجام می دهد نسل کشی است. من این نمایش غمگین انسانی و این نسل کشی را محکوم می کنم، از هر طرفی رخ داده باشد چه از اسرائیل چه آمریکا»
همچنین بکر بوزداغ معاون نخست وزیر ترکیه در گفتگو با خبرنگاران در آنکارا گفت ترکیه سفرای خود را از اسرائیل و آمریکا برای مشورت فرا خوانده است.

تصمیمات دولت آمریکا تنش ها در منطقه خاورمیانه را تشدید می کند

به گزارش خبرگزاری رویترز از بیروت ، جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان اعلام کرد تصمیمات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنش ها در منطقه خاورمیانه را تشدید می کند .
جبران باسیل روز دوشنبه گفت تصمیمات آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس به تشدید تنش ها و افراط گرایی در منطقه منجر خواهد شد.
رئیس حزب مسیحی جریان آزاد ملی لبنان و متحد حزب الله در پارلمان این کشور گفت انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس روند صلح در خاورمیانه را تضعیف خواهد کرد .
جبران باسیل در حاشیه کنفرانسی در بروکسل گفت به عقیده من این تصمیم آمریکا تنشها در منطقه خاورمیانه را افزایش می دهد و به افزایش بحران و افراط گرایی در منطقه منجر خواهد شد .
وزیر خارجه لبنان تاکید کرد آمریکا هم اکنون از اسرائیل دراجرای سیاست هایش برای حمله علیه ملت های منطقه حمایت می کند.

تظاهرات هزاران نفری مردم در شهر استانبول در محکومیت اقدام آمریکا

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز؛ هزاران نفر از شهروندان ترکیه در شهر استانبول با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز؛ تصمیم دولت آمریکا در انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به قدس را محکوم کردند.
تظاهر کنندگان با سر دادن شعارهایی در محکومیت این اقدام دولت ترامپ، پرچم آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را نیز به آتش کشیدند.
معترضان همچنین جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در کشتار تظاهر کنندگان فلسطینی را محکوم کردند. این تجمع اعتراض آمیز در مواردی به درگیری با نیروهای امنیتی نیز منجر شد.

ترکیه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را در روز جمعه خواستار شد

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد ترکیه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را در روز جمعه خواستار شد.

آفریقای جنوبی سفیر خود را در تل آویو فراخواند

شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: آفریقای جنوبی در اعتراض به اقدامات رژیم اشغالگر در نوار غزه، سفیر خود در تل آویو را فرا خواند.

احزاب یمنی انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را محکوم کردند

شبکه تلویزیونی المسیره اعلام کرد: حزب عربی سوسیالیستی یمن، انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را محکوم کرد و از همه مردم خواست در تظاهرات روز سه شنبه در صنعا شرکت کنند.
به گزارش این شبکه، شورای همبستگی قبیله ای یمن نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس را محکوم کرد.

کویت خواستار انجام تحقیقات مستقل در خصوص کشتار فلسطینیان شد

شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: کویت پیش نویس بیانیه پیشنهادی خود در ارتباط با تحولات اخیر سرزمین های های اشغالی فلسطین را در اختیار ا عضای شورای امنیت قرار داد.
کویت در این پیش نویس از اعضای شورای امنیت می خواهد تحقیقات مستقل و شفافی ر ا در مورد کشتار فلسطینیان در نوار غزه به انجام برسانند.

تظاهرات فلسطینی ها ادامه خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری فرانسه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد تظاهرات فلسطینی ها در اطراف مرزهای نوارغزه با فلسطین اشغالی ادامه خواهد داشت .
خلیل الحیه نائب رئیس دفتر سیاسی حماس دوشنبه شب در کنفرانس خبری گفت: تظاهرات مردمی و مسالمت آمیز مردم ما در مخالفت با طرح انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و رد طرح پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای حل مسئله فلسطین موسوم به معامله قرن ادامه خواهد داشت.
خلیل الحیه هشدار داد سکوت جنبش حماس و گردانهای عزالدین قسام در برابر جنایت های رژیم اشغالگر طولانی نخواهد بود .
این مقام ارشد حماس گفت: ما دولت آمریکا را مسئول همه پیامد های احتمالی اجرای این تصمیم ظالمانه و این جنایت ننگین و شرم آور می دانیم .
خالد البطش رئیس هیئت عالی برگزاری تظاهرات بازگشت بزرگ و لغو تحریم ها هم در کنفرانس خبری نزدیک مرزهای شرق غزه گفت :« تظاعرات مردمی و مسالمت آمیز ما ادامه خواهد داشت و عقب نشینی نخواهیم کرد و در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی بی تفاوت و نظاره گر نخواهیم بود » .
خالد البطش گفت سه شنبه روز عزاداری در سراسر اراضی فلسطین و اعتصاب سراسری در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن است .
البطش افزود: تظاهرات مردم ما طبق روال هرجمعه برگزار خواهد شد و از مردم می خواهیم روز سه شنبه در مراسم تشییع پیکرهای شهدای غزه مشارکت کنند .
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد در درگیریهای روز دوشنبه در اطراف مرزهای نوار غزه با اسرائیل دست کم 52 فلسطینی به دست نظامیان اسرائیلی شهید و حدود دو هزار تن دیگر زخمی شدند.

ایران تنها کشوری است که از مقاومت حمایت می کند
شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از زیاد النخاله معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: ایران تنها کشوری است که از مقاومت فلسطین حمایت و پشتیبانی می کند و پذیرای همه گروه های فلسطینی است.

اتحادیه عرب انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب تصمیم غیر اخلاقی آمریکا در انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس را محکوم کرد .
احمد ابو الغیط روز دوشنبه گفت شهادت دهها فلسطین در غزه همزمان با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس زنگ خطر و هشدار برای هر کشوری است که می خواهد تصمیم مشابهی بگیرد .
این درحالی است که خبرگزاری الشرق الاوسط مصر روز دوشنبه به نقل از یک منبع دیپلماتیک عرب اعلام کرد نشست اتحادیه عرب در سطح نمایندگان دایم آن برای بررسی تصمیم غیر اخلاقی آمریکا در انتقال سفارتش به قدس روز چهارشنبه برگزار خواهد شد .
خبرگزاری الشرق الاوسط مصر به نقل از احمد ابو الغیط اعلام کرد اقدام آمریکا نقض آشکار قوانین بین المللی است .
احمد ابو الغیط افزود شهادت دهها فلسطینی درغزه به ضرب گلوله های نظامیان اسرائیلی باید زنگ خطر و هشداربرای هر کشورباشد که می خواهد همسو با مواضع غیر اخلاقی و قانونی آمریکا تصمیم مشابهی بگیرد .
دبیر کل اتحادیه عرب افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی را اقدامی بسیار خطرناک توصیف و تاکید کرد فکر نمی کنم دولت آمریکا تبعات واقعی این تصمیم را در کوتاه و یا طولانی مدت درک کند .سفارت آمریکا، شهرک صهیونیست نشین تازه ای در اراضی اشغالی است
به گزارش آسوشیتدپرس دستیار ارشد رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی ضمن انتقاد شدید از انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، این سفارتخانه را شهرک صهیونیست نشین تازه ای در اراضی اشغالی فلسطین نامید.
صائب عریقات دستیار ارشد محمود عباس از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای گشایش سفارت این کشور در قدس اشغالی به شدت انتقاد کرد و گفت آمریکا با گشایش سفارتخانه ی خود در قدس اشغالی در عمل فرایند صلح و راه حل دو کشور را با هم دفن کرد.
عریقات گفت: هم اکنون شهرک (صهیونیست نشین) تازه ای در اینجا داریم که سفارتخانه ی آمریکا نام دارد. سفارتخانه ی آمریکا هم همچون دیگر شهرک های یهودی نشین در اراضی اشغالی بنا شده است و نقض آشکار قانون بین الملل و نقض فرایند (به اصطلاح) صلح به شمار می آید. امروز شاهد بودیم که نخست وزیر اسرائیل و دولت رئیس جمهور ترامپ مراسم تدفین فرایند (به اصطلاح) صلح را برگزار کردند و امید همه ی ملت های خاورمیانه را ناامید کردند. آنها تلاش می کنند راه حل دو کشور را با روی کار آوردن نظام آپارتاید رژیم اشغالگر اسرائیل جایگزین کنند اما راه به جایی نخواهند برد."

وی گفت تشکیلات خودگردان فلسطینی در نشستی اضطراری اجرای قطعنامه های شورای ملی فلسطین را در دستور کار قرار خواهد داد و در این نشست در روابط امنیتی، اقتصادی و سیاسی با رژیم اشغالگر اسرائیل بازنگری خواهد شد و درباره ی ارجاع موضوع نشست به دادگاه کیفری بین المللی تصمیم گیری می شود.

آمار شهدای امروز در نوار غزه به 55 نفر افزایش یافت

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر در خبری به نقل از وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در درگیری های روز دوشنبه فلسطینیان با نیروهای اشغالگر در شرق نوار غزه تا کنون 55 نفر شهید و بیش از 2700 نفر زخمی شده اند.

انتقال سفارت آمریکا به قدس منطقه را بی ثبات می کند
به گزارش خبرگزاری رویترز از قدس، نبیل ابو ردینه سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد افتتاح سفارت آمریکا در قدس به تشدید بی ثباتی و ناآرامی ها در منطقه منجر خواهد شد.
ابو ردینه روز دوشنبه گفت افتتاح سفارت آمریکا در شهر قدس فضای تحریک ، آشوب، ناآرامی و بی ثباتی در منطقه ایجاد خواهد کرد .
سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان همچنین ادامه میانجی گری آمریکا در روند صلح خاورمیانه را منتفی دانست .
نبیل ابو رینه تاکید کرد دولت آمریکا با این اقدام نقش خود را در روند صلح خاورمیانه از دست داده است و با این کارش به دنیا ، مردم فلسطین و امت های عربی و اسلامی اهانت و یک فضای تحریک آمیز و بی ثباتی در منطقه ایجاد کرد.
همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر پایبندی خود برای پیشبرد روند مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین تاکید کرد.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه تحولات خشونت بار نوار غزه را محکوم کرد

تلویزیونی المیادین در خبری فوری اعلام کرد: دفتر ریاست جمهوری فرانسه تحولات خشونت بار نوار غزه را محکوم کرد.

محمود عباس: ملت فلسطین دیگر میانجی گری آمریکا را در روند صلح نمی پذیرد­
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با محکوم کردن جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه تأکید کرد: ملت فلسطین هر گونه میانجی گری آمریکا را در مسأله خود نمی پذیرد.
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به تحولات امروز سرزمین های اشغالی فلسطین و نوار غزه، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.
عباس همچنین به مناسبت هفتادمین سالگرد روز نکبت (تاسیس نامشروع رژیم صهیونیستی) از فلسطینیان خواست به اعتصاب عمومی دست بزنند.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی به این مناسبت گفت: سفارت جدید آمریکا، کانون مشروعیت بخشیدن به شهرک سازی در شرق قدس است. ملت فلسطین از مبارزه مسالمت آمیز خود دست بر نمی دارد و به این مبارزه تا تشکیل کشور مستقل فلسطین ادامه می دهد.
وی افزود: آمریکا با انتقال سفارت خود به قدس به نقشش به عنوان میانجی پایان داد و ملت فلسطین دیگر این کشور را به عنوان میانجی نمی شناسد. ما دیگر جز به میانجی گری جامعه جهانی که از طریق برگزاری کنفرانس بین المللی حاصل شود رضایت نمی دهیم و هر گونه میانجی گری آمریکا را رد می کنیم.
عباس افزود: از جهان عرب و جامعه بین المللی می خواهیم در رد انتقال سفارت آمریکا به قدس اتخاذ موضع کنند. اگر کشورهای عربی و دوست در کنار ما قرار نگیرند و از ما حمایت نکنند، باید از چه کسی انتظار حمایت داشته باشیم؟

روز انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی؛ روز شرمندگی فراوان
وزیر خارجه کشورمان روز دوشنبه در پیامی در توئیتر روز انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را "روز شرمندگی فراوان" نامید و نوشت: «رژیم اسرائیل با خونسردی تعداد بیشماری از فلسطینیان را هنگام اعتراض در بزرگترین زندان جهان کشتار می کند. همچنین ترامپ انتقال غیرقانونی سفارت آمریکا را جشن می گیرد و همدستان عرب وی برای انحراف توجهات اقدام می کنند.»

آمریکا شریک جرم اسرائیل در قتل عام فلسطینی ها
به گزارش خبرگزاری فرانسه از استانبول، ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد آمریکا در مسئولیت «قتل عام» 52 فلسطینی در نوار غزه که هنگام تظاهرات علیه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به دست ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند، شریک است.
بینعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در کنفرانسی مطبوعاتی در آنکارا، پایتخت ترکیه اعلام کرد «متاسفانه آمریکا در قتل عام غیر نظامیان در کنار دولت اسرائیل قرار گرفته و در این جنایت علیه بشریت همدست شده است».
نخست وزیر ترکیه اعلام کرد «ما این قتل عام را به شدت محکوم می کنیم».
پیشتر بکر بوزداغ، سخنگوی دولت ترکیه در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده بود «دولت آمریکا نیز به اندازه اسرائیل در این قتل عام مسئولیت دارد».
وی افزود «دولت آمریکا با انتقال سفارت این کشور به قدس فرصت های حل و فصل مسالمت آمیز بحران را از بین برد و به آتشی دامن زد که به بهای جان انسان های بیشتر، انهدام و فجایع در منطقه تمام خواهد شد».
مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز به نوبه خود در واکنش به آمار سنگین قربانیان فلسطینی در نوار غزه، «قتل عام» و «تروریسم دولتی» را محکوم کرد.
وی گفت «من اسرائیل و نیروهای امنیتی آن را لعنت می کنم».
بعد از تصمیمی که دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اتخاذ کرد، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با به دست گرفتن رهبری اعتراضات اسلامی، نشستی از سران کشورهای اسلامی را در استانبول تشکیل داد. این سازمان بین المللی اسلامی در این نشست شرق قدس اشغالی را به عنوان «پایتخت کشور فلسطین» اعلام کرده بود.
اردوغان روز دوشنبه در لندن، پایتخت انگلیس نیز اعلام کرد آمریکا بعد از تصمیم به انتقال سفارت خود به قدس «نقش میانجیگری» خود را در خاورمیانه از دست داده است.

مصر قتل عام فلسطینیان را محکوم کرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از قاهره،‏ مصر کشتار بی رحمانه راهپیمایان فلسطینی به دست نظامیان اشغالگر قدس را به شدت محکوم کرد .
درپی به شهادت رسیدن 40 تن از شهروندان فلسطینی و مجروح شدن دهها تن از آنان در غزه و کرانه باختری‏‏، وزارت خارجه مصر در بیانیه ای اعلام کرد:‌ مصر مخالف هرگونه توسل صهیونیست ها به زور و کشتار مردم فلسطین است، مردمی که بطور مسالمت آمیز حقوق مشروع و عادلانه شان را مطالبه می کنند.
در بیانیه وزارت خارجه مصر درخصوص پیامدهای منفی اقدامات خطرناک و تنش زا در سرزمین های اشغالی هشدار داده شده است .
در بیانیه وزارت خارجه مصر همچنین بر حمایت کامل مصر از حق مشروع ملت فلسطین، به ویژه حق آنها در برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی تأکید شده است.

فراخوان تظاهرات ضد صهیونیتسی در لندن

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، کارزار جنگ را متوقف کنید" از مردم انگلیس خواست در اعتراض به قتل عام مردم فلسطین، فردا در برابر دفتر نخست وزیری انگلیس تظاهرات کنند .
" کارزار جنگ را متوقف کنید" در بیانیه ای فوری اعلام کرد: ما قتل عام بی رحمانه امروز مردم غزه را که بدون داشتن سلاح و به دست ارتش اسرائیل کشته شدند، محکوم می کنیم.
در این بیانیه آمده است: تظاهرات کنندگان فلسطینی، حق بازگشت به خانه اجدادی خود را خواستارند که در روز نکبت، هفتاد سال پیش، به زور از آن رانده شدند.
در ادامه این بیانیه آمده است: این خواست فلسطینیان، با تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناخته شدن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل همزمان شده است که خلاف قوانین بین المللی و اقدامی تحریک آمیز علیه فلسطینیان است که زیر اشغال به سر می برند و از گسترش شهرک های یهودی نشین و سرکوب در رنجند.
به نوشته "کارزار جنگ را متوقف کنید" دولت انگلیس باید اقدام رییس جمهور آمریکا را محکوم و با مردم فلسطین ابراز همدردی کند.
در این بیانیه همچنین از نخست وزیر انگلیس خواسته شده است تا اقدامات رییس جمهور آمریکا و رییس رژیم صهیونیستی را به شدیدترین وجه ممکن محکوم و صادرات اسلحه به اسرائیل را متوقف کند.
تظاهرات ضد اسرائیل و حامیان وی در لندن، فردا از ساعت 17:30 به وقت محلی در برابر دفتر نخست وزیری انگلیس برگزار می شود .اسرائیل مسئول پیامدهای جنایت هایش علیه ملت فلسطین است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تحولات امروز سرزمین های اشغالی فلسطین اعلام کرد: اسرائیل مسئول پیامدهای جنایت هایش علیه ملت فلسطین است.مرگبارترین روز بحران

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در آمار جدیدی از تعداد شهدای فلسطینی اعلام کرد 52 فلسطینی روز دوشنبه در مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند.
این منبع اعلام کرد هزاران نفر فلسطینی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس اشغالی تظاهرات کردند.
به این ترتیب، شمار فلسطینی هایی که از روز سی ام ماه مارس، آغاز جنبش اعتراضی گسترده در سرزمین های فلسطینی، تاکنون به شهادت رسیده اند، به 106 نفر رسید. در پی به شهادت رسیدن این فلسطینی ها، روز دوشنبه به مرگبارترین روز بحران اسرائیل و فلسطینی ها بعد از جنگ تابستان 2014 در نوار غزه تبدیل شد.52 شهید در درگیری های امروز نوار غزه
شبکه تلویزیونی المنار در خبری به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: در درگیری های روز دوشنبه فلسطینیان با نیروهای اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه، تاکنون 52 نفر شهید و 2410 نفر زخمی شده اند.

شهادت کودکان و نوجوانان فلسطینی به دست صهیونیست ها

خبرگزاری فرانسه در خبری اعلام کرد نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت هشت کودک و نوجوان زیر شانزده سال در میان شهدای فلسطینی در مرز غزه به چشم می خورند.

اسرائیل باید قتل عام فلسطینی ها را متوقف کند

به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل توقف کشتار فلسطینی ها در غزه و مجازات عاملان آن را خواستار شد .
زید بن رعد حسین با انتشار پیامی در حساب تویتر سازمان ملل از نظامیان رژیم صهیونیستی خواست شلیک گلوله های جنگی را که به شهادت دهها نفر و زخمی شدن صدها تن دیگر در نوار غزه منجر شده است ، متوقف کنند .
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از جامعه جهانی خواست عاملان کشتار فلسطینی ها در نوار غزه را به نهادهای قضایی تحویل دهند تا عادلانه مجازات شوند .
زید بن رعد حسین در حساب توئیتر سازمان ملل نوشت: عملیات وحشتاک کشتار دهها فلسطینی و زخمی شدن صدها تن دیگر در نوار غزه به ضرب گلوله های جنگی نظامیان اسرائیلی باید فوری متوقف و حق زندگی آنان باید رعایت شود .
وی تاکید کرد عاملان و مسئولان نقض شرم آور حقوق افراد باید مجازات شوند و جامعه بین المللی باید عدالت را برای قربانیان این حملات تضمین کند .سرزمین های اشغالی سراسر خشم و اعتراض

همزمان با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس شریف سرزمین های اشغالی سراسر خشم و اعتراض است..

نظامیان صهیونیست در نوارغزه با به گلوله بستن مردم شمار زیادی از فلسطینیان را شهید و زخمی کردند.

در کرانه با ختری هم دهها فلسطینی تاکنون هدف گلوله صهیونیست ها قرار گرفته اند.


شهروندان فلسطینیابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل متحد

در پی شهادت دست کم 37 فلسطینی در تیراندازی های نیروهای رژیم صهیونیستی هنگام تجمع ها علیه بازگشایی سفارت آمریکا در قدس اشغالی،‌ دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه درباره اوضاع غزه « ابراز نگرانی شدید کرد. »
آنتونیو گوترش به خبرنگاران در وین گفت «ما شاهد افزایش درگیری ها هستیم. به نظر می رسد درگیری های قدیم هرگز نمی میرد. در حال حاضر من به شدت از درگیری های جدیدی که در غزه روی می دهد و شمار فزاینده کسانی که کشته شده اند نگرانم.»
درگیری های خشونت بار بین تظاهرکنندگان فلسطینی و نظامیان اسرائیلی روز دوشنبه 37 کشته و صدها زخمی در نوار غزه برجای گذاشت. فلسطینی ها در نوار غزه به بازگشایی سفارت آمریکا در اسرائیل معترضند.

مرتبط با این خبر

  • در حاشیه بازدید از گمرک تهران؛ روند مطلوب واردات و صادرات کالا

  • لاریجانی در رژه نیرو‌های مسلح در بندرعباس؛ آماده‌تر از همیشه برای دفاع از ملت

  • در واکنش به اعمال تعرفه 200 میلیاردی؛ چین دور جدید مذاکرات تجاری با آمریکا را لغو کرد

  • آقای روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح: پیام انقلاب ما از اول صلح و اجرای فرامین الهی بود

  • به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس؛ آغاز مراسم رژه نیرو‌های مسلح

  • گزارش اختصاصی؛ واکنش روس‌ها به تحریم‌های جدید آمریکا و اروپا

  • توصیه‌های گمرکی به واردکنندگان؛ واردات خودرو فعلا ممنوع است

  • جلسه شورای عالی فضای مجازی؛ ایجاد نظام استانداردسازی تبادل اطلاعات بین دستگاهی

  • در پی حمله موشکی به شرکت صنایع الکترونیکی در لاذقیه؛ انهدام چند فروند موشک بر فراز لاذقیه سوریه

  • یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛ معجزه در آزادی؛ پرسپولیس راهی نیمه نهایی شد