صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search


رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار کرد.به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون رئیس کره شمالی دیدار کرد.

این دیدار در جایی غیر از خاک آمریکا و در کشور سنگاپور انجام می شود و رئیس جمهور آمریکا از دیدار با رهبر کره شمالی ابراز خرسندی کرده است.

ترامپ:همکاری می کنیم

شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد رئیس جمهور آمریکا درباره سلاح هسته ای در کره شمالی گفت: دو طرف با همدیگر همکاری و تلاش خواهند کرد.
تصاویری از دیدار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون


مذاکرات پشت درهای بسته

نخستین دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سنگاپور پایان یافت و این مذاکرات در پشت درهای بسته ادامه دارد . همچنین وزیران امور خارجه آمریکا و کره شمالی نیز به نشست سران دو کشور ملحق شدند.

دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در حالی برگزار می شود که پیشتر دولت آمریکا اعلام کرده بود هرگز کره شمالی دارای سلاح هسته ای را نخواهد پذیرفت .

ذوق زدگی ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود با ذوق زدگی نوشت این روایت را که من نشستی دارم که ضرری بزرگ برای آمریکاست بازندگان و کسانی که از من متنفرند می گویند. ما گروگان هایمان را در اختیار داریم و آزمایشات، تحقیقات و همه پرتاب های موشکی متوقف شده است و این صاحب نظران که از ابتدا مرا مورد انتقاد قرار داده بودند چیز دیگری نمی توانند بگویند. ما عالی خواهیم بود.
وی پیشتر در پیام دیگری گفته بود نشست های بین کارمندان و نمایندگان خیلی خوب و به سرعت پیش رفت اما در نهایت این مهم نیست. ما همگی به زودی متوجه می شویم آیا توافق واقعی برخلاف گذشته می تواند محقق شود یا خیر؟.
دیدار دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی پس از ششمین و قوی ترین آزمایش هسته ای کره شمالی در تاریخ سوم سپتامبر انجام شده است. کره شمالی در آن تاریخ با آزمایش بمب هیدروژنی که پنجاه کیلو تن قدرت داشت آمریکا را به چالش کشید.

وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرده بود :« اگر آمریکا می خواهد در امان بماند باید سیاست خصمانه خود را در قبال کره شمالی کنار بگذارد و همزیستی با کشوری را بیاموزد که از تسلیحات هسته ای برخوردار است. آمریکا همچنین باید این خیال واهی را کنار بگذارد که کشور ما از تسلیحات هسته ای خود دست بکشد چرا که ما این تسلیحات را با سختی فراوان به دست آورده ایم.»

همچنین کره شمالی 29 نوامبر اعلام کرده بود یک فروند موشک بالستیک قاره پیما جدید را با موفقیت آزمایش کرده است که می تواند خاک آمریکا را هدف قرار دهد.تحلیلگران بر این باورند به دلیل این آزمایش موشکی کره شمالی که پنتاگون هم از آن ابراز نگرانی کرده بود مقام های آمریکا سردرگم شده اند.

استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه گفت شرط دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی این است که این کشور هیچ آزمایش هسته ای یا موشکی انجام ندهد.

منوچین در گفتگو با شبکه ان بی سی گفته بود رئیس جمهور آمریکا تصریح کرده است که شرط برگزاری دیدار با رهبر کره شمالی آن است که این کشور هیچ آزمایش هسته ای و هیچ آزمایش موشکی انجام ندهد.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو نیز در جلسه سنا اعلام کرده بود واشنگتن به دنبال برچیدن کامل سامانه های تسلیحاتی کره شمالی و توانمندی تولید سلاح هسته ای همراه آن و همه عناصر منتهی به این توانمندی است؛ توانمندی شکافت، که در مقطعی می تواند به ساخت سلاح اتمی منجر شود.مرتبط با این خبر

  • وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

  • تصویری روشن از انزوای آمریکا؛ تاکید 1+4 بر روابط گسترده‌تر اقتصادی با ایران

  • کنفرانس خبری ظریف و موگرینی؛

  • در دیدار با مدال‌آوران ایران مطرح شد؛

  • پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ سوم مهر

  • امروز دوشنبه؛ عزای عمومی

  • کمبود معلم را جبران کرده ایم

  • تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی؛ فردا

  • بیانیه سپاه درباره حادثه تروریستی اهواز؛ اطمینان سپاه به مردم برای انتقام از تروریست‌ها

  • آقای روحانی پیش از سفر به نیویورک: سوءاستفاده آمریکا؛ مانع بهره کشور‌ها از سازمان ملل