صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ارز دولتی دارو وارد مسیر دیگری شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: فهرست شرکت‌هایی را که ارز برای دارو گرفته اند از وزارت بهداشت خواستار شده ایم.

محمدحسین قربانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره ارز دولتی تخصیص داده شده به دارو و تجهیزات پزشکی گفت: از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فهرست شرکت‌هایی که ارز برای دارو گرفته اند خواستار شده ایم، این شرکت‌ها ارز 3 هزار و 800 تومانی گرفته اند و باید دارو را وارد چرخه بهداشت و درمان کشور می‌کردند، همچنین بسیاری از تجهیزات بهداشتی که با ارز دولتی وارد شده در اختیار بیمارستان‌های قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: ما وقتی با کمبود اقلام در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی مواجه شدیم، متوجه شدیم که ثبت سفارش‌های انجام شده وارد بازار نشده است و این به یک چالش جدی برای ما تبدیل شد.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که در دولت در نظر گرفته نشده بود این است که هر کسی ثبت سفارش برای واردات انجام داده، در قالب دو بخش 3 هزار و 800 تومانی و 4 هزار و 200 تومانی ارز دریافت کرده و هیچ گونه نظارتی برای واردات محصولات مورد نظر انجام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: کسانی که ارز دولتی دریافت کرده اند یا به طور کلی ارز را در مسیر دیگری برده اند یا محصولاتی که وارد کردند به قیمت بازار آزاد به فروش می‌رسانند.

قربانی گفت: ما از مسئولان وزارت بهداشت خواسته ایم تا گزارشی جامع ارائه دهند تا مشخص شود این ارز دولتی که بیت المال است و باید برای امور سلامت صرف شود در چه مسیری هزینه شده و به کجا رفته است، تلاش ما این است تا ارزی که برای کالا‌های ضروری تخصیص یافته، آن کالا‌ها به چرخه مصرف وارد شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: فهرستی که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده است در واقع فهرست تمام شرکت‌هایی نیست که ارز دولتی گرفته اند بلکه به صورت انتخابی و سلیقه‌ای اسامی شرکت‌ها اعلام شده است.

مرتبط با این خبر

  • در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان مطرح شد؛ چهلمین سالگرد انقلاب با شکوه‌تر از همیشه

  • با حضور رئیس رسانه ملی؛ برگزاری همایش اخلاق و رسانه

  • در آیین گشایش همایش علوم اعصاب پایه و بالینی؛ افزایش امید به زندگی ایرانیان

  • ساخت و ساز؛ راه حل رونق مسکن

  • در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی، یادگار امام راحل (ره)

  • به دنبال افزایش تنش ها بین روسیه و آمریکا؛ استقرار دو بمب افکن هسته ای روسیه در ونزوئلا

  • درپی توافق‌های اولیه گروه‌های یمنی در استکهلم؛ استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم

  • حمله تروریستی جدید در فرانسه؛ تیراندازی در فرانسه با 13 کشته و زخمی

  • رئیس جمهور:امکان ایجاد اصلاحاتی در بودجه 1398 وجود دارد

  • موسسه استراتفور درباره تحولات سال آتی میلادی نوشت؛ تحریم آمریکا علیه ایران موثر نخواهد بود