صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

خطیب جمعه تهران بر ضرورت برخورد شدید با مفسدان مالی و خطاکاران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز با اشاره به فرازهای دیگری از آموزه های امام صادق(ع) به ویژه در زمینه برنامه ریزی گفت: امروز کشور نیاز به برنامه ریزی اقتصادی دارد.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) در نهج البلاغه افزود: براساس این حدیث کسی که مالی را به او می بخشیم باید چهار شرط شفیق، ناصح، امین و حفیظ را داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به مسئولان و دست اندرکاران گفت: با کسانی که در این روزها فساد مالی کردند و قبلا هم فساد می کردند ولی این روزها فسادشان به اوج رسیده است باید به شدت برخورد کرد.

آیت الله امامی کاشانی افزود: براساس آیات صریح قرآن با کسانی که در زمین فساد می کنند و مفسد فی الارض هستند باید برخورد قانونی و شرعی شود زیرا اگر این برخورد محکم نباشد دشمن نخواهد ترسید.

وی گفت: امید دشمن در خارج به همین اراذل و اوباش است که این قدر طلا و ارز جمع می کنند.

خطیب جمعه تهران بر ضرورت برنامه ریزی تهاجمی برای قوه قضاییه، دولت و مجلس تاکید کرد و افزود: ما الان در جنگ سرد و اقتصادی به سر می بریم و چون دشمن به ما هجوم آورده است ما هم باید تهاجم داشته باشیم و کشور نیاز به برنامه تهاجمی دارد.

آیت الله امامی کاشانی گفت: امروز نقدینگی زیادی در دست مردم است که باید این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرد و این وظیفه دولت و قوه قانونگذاری است که در کشور نقدینگی رها نباشد.

وی افزود: سرمایه گذاری در تولید هم برای صاحبش پول حلال می آورد و هم اشتغال زاست.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به حدیث دیگری از امام صادق(ع) گفت: اگر ملتی بخواهد ایستاده باشد باید اقتصادش محکم باشد.
آیت الله امامی کاشانی، امنیت، عدالت و فراهم کردن زمینه های فراوانی و معیشت مردم را از وظایف دولت دانست و افزود: باید برنامه ریزی کرد و آدم های دلسوز مسئولیت داشته باشند و با آنها مشورت شود زیرا در این جنگ اقتصادی دشمن از هر طرف به ما تهاجم می کند.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و تولید آن گفت: همانطور که وقتی تیم فوتبال ایران پیروز می شود به خیابان ها می آییم و شادی می کنیم و برایمان نتایج سایر تیم ها اهمیتی ندارد درباره کالاهای ایرانی هم باید همینطور باشد.

خطیب جمعه تهران افزود: آنها که قاچاق می کنند و جنس خارجی می آورند حس ایرانی و وطن پرستی ندارد.

آیت الله امامی کاشانی در ادامه از تولیدکنندگان خواست کالای خوب و باکیفیت تولید کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید به خرید جنس ایرانی و فروش آن افتخار کنیم، افزود: متاسفانه در برخی مراکز فروش می بینیم که حتی آبمیوه های فروشی آنها هم خارجی است.

امام جمعه موقت تهران گفت: اینکه کسی باوجود کالای ایرانی همان جنس را به صورت قاچاق وارد می کند در حقیقت روی وجدان و فطرتش پامی گذارد اما به ملت بزرگ ایران بشارت می دهم که ناامید نشوید که خداوند باماست.

آیت الله امامی کاشانی افزود: بدون شک کشور ایران از این گردنه های دشمنان به سلامت عبور خواهد کرد همانطور که 40 سال است از این مشکلات به فضل خداوند به آسانی عبور کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آموزه های دیگری از امام صادق(ع) گفت: فقیه جامع الشرایط ملاک وحدت و انسجام است که باعث قدرت جامعه می شود.

خطیب جمعه تهران با قدردانی از نامه گرم سردار سلیمانی به رئیس جمهور افزود: این اقدام خیلی در انسجام ملت موثر است و دشمن می ترسد و حساب باز می کند و خواهد دانست که کشور یک کاسه است و یک محور و یک حرف زده می شود.
آیت الله امامی کاشانی گفت: این بدون تردید یک مسئله علمی، دینی و عقلی است.


وحدت کلمه باید سرلوحه فعالیتهای ما باشد

خطیب جمعه تهران: فعالیت های امام صادق (ع) برای اتحاد جهان اسلام و وحدت کلمه باید سرلوحه فعالیت های امروز ما قرار گیرد .

آیت الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز با اشاره به سالروز شهادت امام صادق (ع) گفت : آیت الله کاشانی زمانی که رئیس مجلس شورای ملی بود 25 شوال را که روز شهادت امام صادق (ع) بود تعطیل رسمی اعلام کرد.

وی افزود: امام ششم اسلام را تبیین کردند و امت اسلامی در زمان ایشان در زمینه تضارب افکار علمی و فرهنگی تشویق شدند و مجامع بحث در مسائل کلامی در زمان امام صادق (ع) رشد چشمگیری داشت.

آیت الله امامی کاشانی گفت: امام صادق (ع) در زمانی به تبیین اسلام پرداختند که بنی امیه فضا را تاریک کرده بودند و جنایات زیادی مرتکب می شدند آنها می خواستند اسلام و مردم را از پیغمبر جدا کنند و در این راه برایشان شیعه و سنی تفاوتی نداشت .

خطیب جمعه تهران افزود : امام صادق (ع) از فرصت رفتن بنی امیه و آمدن بنی عباس استفاده کرد تا اتحاد در اجرای امور اجتماعی را برای مردم تبیین کند و ارتباط بین مذاهب را ایجاد کرد و مردم را با خدا، پیغمبر، حضرت علی (ع) و اولاد آن حضرت پیوند داد.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) 4 هزار شاگرد از سراسر جهان اسلام داشت و برای آنها حقایق اسلام را بیان می کرد گفت : امام ششم دین را تبیین کرد و امروز هم روایات امام صادق (ع) راهنمای خوبی برای دانشمندان اسلامی است .

آیت الله امامی کاشانی افزود : فعالیت های امام صادق (ع) برای اتحاد جهان اسلام و وحدت کلمه باید سرلوحه فعالیت های امروز ما قرار گیرد ایشان همواره بر پیوند با مردم برای جلوگیری از نفوذ دشمن تاکید داشتند چنانچه مقام معظم رهبری هم امروز بر این امر تاکید دارند و اتحاد و وحدت کلمه خواست ایشان و امام زمان (عج) است .

خطیب جمعه تهران گفت : تفرقه و به هم ریختن مسلمین خواست صهیونیست هاست آنها قصد ایجاد دعوا ، تشنج و آشوب در میان مسلمانان دارند و در چنین شرایطی باید بر وحدت کلمه تاکید کرد.


مرتبط با این خبر

  • در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان مطرح شد؛ چهلمین سالگرد انقلاب با شکوه‌تر از همیشه

  • با حضور رئیس رسانه ملی؛ برگزاری همایش اخلاق و رسانه

  • در آیین گشایش همایش علوم اعصاب پایه و بالینی؛ افزایش امید به زندگی ایرانیان

  • ساخت و ساز؛ راه حل رونق مسکن

  • در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی، یادگار امام راحل (ره)

  • به دنبال افزایش تنش ها بین روسیه و آمریکا؛ استقرار دو بمب افکن هسته ای روسیه در ونزوئلا

  • درپی توافق‌های اولیه گروه‌های یمنی در استکهلم؛ استقبال ایران از توافق های اولیه استکهلم

  • حمله تروریستی جدید در فرانسه؛ تیراندازی در فرانسه با 13 کشته و زخمی

  • رئیس جمهور:امکان ایجاد اصلاحاتی در بودجه 1398 وجود دارد

  • موسسه استراتفور درباره تحولات سال آتی میلادی نوشت؛ تحریم آمریکا علیه ایران موثر نخواهد بود