صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس حزب کارگر انگلیس: چگونه می‌توان به نخست وزیری که نمی‌تواند با اعضای کابینه خود به توافق برسد اعتماد کرد.به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان؛ ­رئیس حزب کارگر انگلیس حزب مخالف دولت در پارلمان این کشور با اشاره به گذشت دو سال از برگزاری همه پرسی برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپایی) گفت: چگونه می توان به نخست وزیری که نمی تواند با اعضای کابینه خود به توافق برسد اعتماد کرد تا با 27 دولت در اتحادیه اروپایی به توافقی خوب دست یابد.

جرمی کوربین در سخنانی در مجلس عوام و در پاسخ به ارائه پیشنهادی تازه از سوی نخست وزیر ترزا می به اتحادیه اروپایی گفت: در شرایطی که فرصت سوزی ها به اوج خود رسیده، شمار افرادی که ایمان و امید خود را به توانایی این دولت در دستیابی به توافقنامه خوبی برای برگزیت از دست می دهند رو به افزایش است.

کوربین افزود: پس از گذشت دو سال از همه پرسی و 16 ماه پس از به کار افتادن بند پنجاهم (پیمان لیسبون که شرایط خروج از اتحادیه اروپایی را تعیین می کند) تنها پایان همین هفته بود که دولت تازه بر سر موضع گفت و گو با اتحادیه اروپا در میان اعضای خود به توافق رسید اما این توهم نیز 48 ساعت بیشتر طول نکشید و تنها چند ماه به پایان مهلت گفت و گو ها باقی مانده است، دولت دچار بحران شده است و دو تن از وزرا کناره گیری کرده اند و هنوز مشخص نیست قرار است در آینده با نزدیکترین شرکای تجاری مان چگونه روابطی داشته باشیم. کارگران و مشاغل تجاری شایستگی شرایطی بهتر از این را دارند.
رئیس حزب کارگر تاکید کرد: به روشنی مشخص شد این دولت نمی تواند به توافقی دست یابد که از اقتصاد کشور، مشاغل و استانداردهای زندگی مراقبت و محافظت کند. هم اکنون روشن است که این دولت نمی تواند توافقی خوب را برای کشور به ارمغان بیاورد. چگونه می توان به نخست وزیری که نمی تواند با اعضای کابینه خود به توافق برسد اعتماد کرد تا با 27 دولت در اتحادیه اروپایی به توافقی خوب دست پیدا کند.
جرمی کوربین پیشنهادهای نخست وزیر انگلیس به اتحادیه اروپایی را برای رسیدن به توافق بر سر برگزیت ناقص و غیرقابل اجرا توصیف کرد و گفت: در این پیشنهادها هیچ اشاره جامعی به اتحادیه گمرکات نمی شود چیزی که اتحادیه های تجاری و تولیدکنندگان تقاضای آن را داشته اند. در عوض طرحی پیچیده و مبهم را پیش کشیده است که اعضای کابینه او آن را بوروکراتیک خوانده و به تمسخر گرفته اند. در این توافق پیشنهادی هیچ طرحی برای محافظت از صنایع خدماتی و جلوگیری از ایجاد مرز کنترل شده در ایرلند شمالی دیده نشده است و نیز ایده انعطاف پذیری در مقررات را پیش می کشد.
کوربین تاکید کرد: دولت محافظه کار باید خیلی زود و بدون وقفه دست به کار شود و برای کشور و مردم چاره اندیشی کند و اگر نمی تواند کنار برود و راه را برای کسانی باز کند که از پس این کار بر می آیند.

مرتبط با این خبر

  • اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های ارز و سکه

  • ارتقای رتبه ایران در شاخص جهانی نوآوری

  • ناکارآمدی گنبد آهنین دربرابر شلیک ده‌ها خمپاره از غزه

  • حضرت معصومه (س) دختر تربیت‌شده‌ی دامان اهل‌بیت

  • کاراته قهرمانی آسیا؛ کاراته کا‌های ایران 7 مدال رنگارنگ کسب کردند

  • پرداخت وام به مستمری بگیران

  • مشهد الرضا غرق سرور و شادی

  • در معارفه تعدادی از فرماندهان ناجا؛

  • دهه ی کرامت گرامی باد

  • ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر مبارک باد