صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون اول رئیس جمهور: دشمن در سه محور صنعت، نفت و مبادلات بانکی در پی آسیب زدن به کشور است، اما با وحدت مردم و مسئولان نقشه‌های دشمن خنثی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح طرح توسعه فولاد سبا با اشاره به اینکه آمریکا به همراه اسرائیل و عربستان سعودی مثلث ایجاد بحران علیه ایران را تشکیل داده اند افزود: آمریکا اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران را با هدف زمین گیر کردن و به زانو درآوردن ایران، افزایش نارضایتی داخلی و دامنه اعتراضات و آسیب زدن به نظام جمهوری اسلامی با استفاده از این بحران تشکیل داده است.
وی اعمال تحریم های همه جانبه و سنگین را از برنامه های مهم آمریکا و هم پیمانانش برای ضربه زدن به ایران عنوان کرد و گفت: این مثلث شوم در سه محور به دنبال رسیدن به هدف خود است.
جهانگیری گفت: توقف صادرات نفت ایران تا آبان ماه به عنوان مهمترین بخش درآمدی نظام، جلوگیری از صادرات تولیدات و کالاهای صنعتی و جلوگیری از رسیدن پول فروش محصولات ایران به دست ایرانی ها با استفاده از نظام بانک جهانی سه محور فعالیت و برنامه های آمریکا و متحدانش دراین جنگ اقتصادی است.
وی با بیان اینکه دولت پس از خروج آمریکا از برجام روند گفتگو با 5 کشور باقی مانده در برجام را ادامه داده است گفت: کشورهایی که در برجام مانده اند به ویژه طرف های اروپایی برای حفظ برجام و باقی ماندن کشورمان در این توافق بین المللی به دنبال اجرای خواسته های ایران هستند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ما باید صادقانه شرایط کشور را برای مردم بازگو کنیم و با کمک مردم،کارشناسان و نخبگان از این شرایط عبور کنیم افزود:باید با مقاومت، برنامه ریزی دقیق و دقت نظر در اجرا نقشه های دشمن را نابود کنیم.
وی با اشاره به تهدیدها و فرصت هایی که شرایط فعلی برای ایران دارد گفت: توجه همه جانبه به توانمند ها و ظرفیت های داخلی و رشد در این زمینه مهمترین فرصت ایران در بحران پیش رو است.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت دستور ممنوعیت واردات کالاهایی که در داخل با قیمت و کیفیت مناسب تولید می شود و یا ضرورتی برای واردات آنها وجود ندارد صادر کرده است افزود: عده ای در این شرایط به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند که دولت با آنها مقابله می کند و آنها را ادب خواهد کرد.
اسحاق جهانگیری با اشاره به بحران های آبی کشور گفت: روزانه بیش از 100 میلیارد مترمکعب آب در کشور مصرف می شود که اگر 10درصد در این میزان صرف جویی شود مشکلات همه بخش های نیازمند به آب برطرف می شود.
وی همچنین به نقش پیشتاز اصفهان در همه عرصه های توسعه کشور اشاره کرد و گفت:اصفهان بعد از تهران بزرگترین و مهمترین استان کشور است.
اسحاق جهانگیری با اشاره به اینکه افتتاح امروز در مقطع ویژه تاریخی در حال وقوع است افزود: در شرایطی که پس از سالها تلاش برجام به ثمر رسید آمریکاییها با خروج یک طرفه از برجام و اعمال تحریم های سنگین به دنبال به زانو در آوردن ملت ایران هستند.

بهره برداری طرح های صنعتی در اصفهان

طرح های توسعه فولاد سازی و نورد پیوسته سبای مجموعه فولاد مبارکه اصفهان با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
مدیر اجرایی طرح های انرژی و سیالات فولاد سبا(فولاد سازی و نورد پیوسته ) گفت: دقایقی قبل باحضور معاون اول رییس جمهور در این شرکت فولادی، تصفیه خانه پساب های صنعتی، نیروگاه 25 مگاواتی (CHP) فولاد سبا، کارخانه آهک کلسینه و ایستگاه تقلیل فشار گاز فولاد مبارکه به بهره برداری رسید.
علی رضا استکی هزینه اجرای این طرح ها را بیش از 13هزار میلیارد ریال دانست و افزود: با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال بیش از 300نفر به طور مستقیم و پنج هزار نفر غیر مستقیم فراهم شده است.
وی گفت: اجرای این طرح ها سه سال زمان برده است.

مجتمع فولاد سبا نخستین واحد صنعتی کشور است که ورق فولادی ضد زنگ تولید می کند و با تولید این محصول نیاز کشور به ورق های ضد زنگ و استیل تامین می شود.
گروه فولاد مبارکه شامل شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و فولاد هرمزگان با ظرفیت تولید بیش از 10 میلیون و 300 هزار تن محصول فولادی در کشور است.
شرکت فولادمبارکه اصفهان با تولید حدود هفت میلیون و 500 تن محصول فولادی تولید کننده نیمی از فولاد کشور است.

مرتبط با این خبر

  • رئیس جمهور در جمع مردم خوی؛ملت پاسخ آمریکا را 22 بهمن می‌دهد

  • در همایش رسانه‌های نوین؛حمایت از پیام‌رسان‌های بومی لغو نمی‌شود

  • در نشست خبری مطرح شد؛منتظر اروپایی‌ها نخواهیم ماند

  • رقابت‌های جهانی کشتی؛ آزادکاران ایران در پله سوم

  • راس هیأتی از وزیران؛ ورود رئیس جمهور به آذربایجان غربی

  • به میزبانی رسانه ملی؛ آغاز پانزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه

  • بانک مرکزی ابلاغ کرد؛ دستورالعمل نحوه‌ی بازگشت ارز حاصل از صادرات

  • برگزاری همایش تحولات منطقه‌ای و سیاست خارجی

  • رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:راه اندازی بازار معاملات آزاد نقدی و حواله ارزی

  • تحقق 60 درصد رقم خصوصی سازی در بودجه سال 97