صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جانشین فرمانده سپاه: دشمن به خیال خام خود می‌خواهد ما را زمین گیر کند، اما ما با قدرت ایمان آن‌ها را می‌شکنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان، جانشین فرمانده سپاه پاسداران امروز در مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید مرتضی حسین پور شلمانی در گلزار شهدای شلمان لنگرود گفت : آمریکا با ایادی اش در خاورمیانه جدید بدنبال ساختن رژیم صهیونیستی امن است اما به هدفش نخواهد رسید.
سردار حسین سلامی با بیان اینکه رژیم جعلی صهیونیستی در مرزهای تصنعی خود لهجه های مختلفی نظیر افغانی ، لبنانی ، ایرانی ، هندی و عراقی می شنود تصریح کرد : ارتش متحد اسلامی شکل گرفته است و این هم شکست دیگری برای استکبار است.وی افزود : 40 سال است که همه اشرار دنیا که صاحب قدرت های بزرگ هستند با تمام ابزارهای خود با ملت ایران در جنگند ، اما شهدایی مثل شهید مرتضی حسین پور شلمانی اجازه تجاوز به دشمنان را نمی دهند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه دشمن می خواهد با جنگ اقتصادی ایران را زمین بزند ، اما ملت ایران با اتکا به نیروی ایمان بخدا و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در برابر همه هجمه های دشمن می ایستد.
سردار حسین سلامی در ادامه گفت : همه دشمنان ایران اسلامی امروز در تلاش هستند تا از ملت ایران ، ملتی وابسته و سرخورده بسازند اما تفکرات کودکانه آن‌ها محقق نمی‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه اگر شهیدان نبودند اقتدار، عظمت و بزرگی ملت ایران به دست نمی‌آمد خاطرنشان کرد : شهیدان دلبسته ‌ترین و با احساس ‌ترین انسان‌های جامعه بودند اما ایمان آن‌ها باعث شد تا دلبستگی‌های خود را کنار گذاشته و برای دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب از جانشان بگذرند و در این راه استوار و ثابت قدم بودند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به سجایای اخلاقی شهید حسین‌ پور شلمانی وی را فرمانده‌ای نابغه توصیف کرد و گفت : شهید حسین‌ پور شلمانی نه تنها برای مردم ولایتمدار گیلان که در محبت به اهل بیت علیهم السلام شهره هستند افتخار است بلکه برای تمام ملت ایران و امت اسلام مایه سربلندی است.
سردار حسین سلامی خاطرنشان کرد : تربیت فرمانده‌ ای شجاع نظیر شهید حسین‌ پور شلمانی نشان از وجود پدران و مادرانی دارد که با تاسی از اهل بیت علیهم السلام و مکتب قرآن فرزندانی ایثار گر تربیت کرده اند.
وی با اشاره به رشادت‌های شهید حسین ‌پور شلمانی در میادین نبرد گفت : این شهید بزرگوار در میدان نبرد و در دمای 60 درجه هم روزه می‌گرفت.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شهیدان به آرزوی خود که وصال با خدا بود رسیدند افزود : پدران، مادران ، همسران و وابستگان این شهدا آرزوهای خود را تقدیم خدا کردند و با صبرشان در ثواب شهادت شریک اند.
سردار حسین سلامی شهیدان را الگوی مناسبی برای نسل جوان دانست و عنوان داشت : دشمنان انقلاب 40 سال است که نقشه های زیادی علیه ملت ایران بکار برده اند اما به واسطه فداکاری جوانان برومند ایران اسلامی همواره شکست خورده و تضعیف شده اند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به رشادت های رزمندگان مدافع حرم برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب خاطر نشان کرد : هجرت مقدمه جهاد است و رزمندگان مدافع حرم با تاسی از قیام عاشورا هجرت کردند و اجازه ندادند به نوامیس ما هتک حرمت شده و امنیت ما خدشه دار شود.
سردار حسین سلامی با بیان اینکه امنیت هیچ کشوری در جهان به خودی خود تامین نمی شود گفت : رزمندگان مدافع حرم همانند رزمندگان دفاع مقدس در برابر همه شیاطین عالم و دشمنان قسم خورده انقلاب ایستادند تا امینت و آرامش را برای ملت ایران به ارمغان بیاورند.
وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ انقلاب اسلامی دشمنان با ترفندهایی نظیر جنگ تحمیلی ، تحریم های اقتصادی ، انزوای سیاسی و تحریم خرید نفت به دنبال شکست دادن ملت ایران بودند تصریح کرد : همه این ترفندها با آگاهی و بصیرت ملت ایران خنثی شد و از دل مشکلات یک قدرت دفاعی و بازدارنده بی نظیر بوجود آمد.
جانشین فرمانده‌ کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به توطئه های استکبار برای تجزیه و ساقط کردن نظام سوریه و مداخله در امور عراق گفت : استکبار نتوانست هزینه کردهای نظامی اش را در این 2 کشور به پیروزی سیاسی تبدیل کند چرا که عراق و سوریه به دست هواداران انقلاب اسلامی افتاد.
سردار حسین سلامی با بیان اینکه آمریکا می خواهد با تحریم های اقتصادی ، جنگ روانی گسترده و همراهی دیگر کشورهای جهان با خودش این تصور را ایجاد کند که نظام جمهوری اسلامی ایران سست شده است گفت : دشمن با تمام توان می خواهد مردم را در برابر نظام قرار دهد و مسئولان نظام را به مذاکره با آمریکا مجبور کند که این آرزو دست نیافتنی است.
وی تصریح کرد : آگاهی ، بصیرت ، ایمان ، غیرت و شعور ملت ایران به حدی قوی است که تحت تاثیر این جنگ روانی قرار نمی گیرند و استوارتر از گذشته به آرمان های انقلاب وفادار می ماند.
جانشین فرمانده‌ کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما دشمنان را رصد می کنیم اعلام کرد : ما هفته گذشته در خلیج فارس یک رزمایش دریایی داشتیم که البته آن را رسانه ای نکردیم و فهمیدیم که قدرت نظامی آمریکا به زوال رسیده است و فرضیه جنگ با ایران کاملا منسوخ و باطل است.
سردار حسین سلامی تاکید کرد : ملت ایران بدانند گزینه نظامی به دلیل ناتوانی دشمنان و قدرات دفاعی ، بازدارندگی و تهاجمی فوق تصور ما ممکن نیست و دشمنان این را فهمیده اند و می خواهند به گونه ای دیگر به ملت ایران القاء کنند.
وی خطاب به ملت ایران گفت : امروز نوبت صبر است ، صبر کلید حل مشکلات است و ملت ایران با همت و عزم و تلاش و پایمردی می توانند بر دشمنان پیروز شوند.
جانشین فرمانده‌ کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد : متحدان مرتجع استکبار در خلیج فارس تغییر رویه دادند و به این نتیجه رسیدند که تنها نسبتی که با ملت ایران می توانند برقرار کنند احترام به هویت ، شخصیت ، اقتدار و منزلت ایران است ، آنها فهمیدند ملت ایران تسلیم نمی شود.
سردار حسین سلامی خاطر نشان کرد : ملت از حوادث تاریخ ایران و انقلاب فهمیدند که باید به رهبر معظمی که به استقلال ، سربلندی ، عزت ، رفاه آنها می اندیشد و شبانه روز دغدغه اش آن است که ملت ایران در برابر دشمن آسیب نبیند وفادار باشند ، و نائب بر حق امام زمان را تنها نمی گذارند.
وی با بیان اینکه اگر پارسال سردار سلیمانی در همین مزار شهدای شلمان شکست داعش را به جهان مخابره کرد گفت : امروز تحقق این پیام را به شما اعلام می کنم.
جانشین فرمانده‌ کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمنان می خواهند با دلار ما را زمین گیر کنند تصریح کرد : ما با قدرت ایمان آنها را می شکنیم ، و این هنر ملت ایران است.
سردار حسین سلامی با اشاره به اینکه دشمنان فکر می کنند ملت ایران شرافتشان را با سکه های طلا عوض می کنند اما این خیال ، خیالی خام است ، ذره ذره خاک ایران طلای ناب است که با هزاران هزار سکه قابل معاوضه نیست.
وی در پایان با بیان اینکه دشمنان در حال عقب نشینی هستند خاطر نشان کرد : آنها چیز جدیدی ندارند و سرانجام مجبورند در برابر ملت بزرگ ایران تسلیم شوند.
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده‌ کل س‍‍پاه پاسداران انقلاب اسلامی همجنین امروز با خانواده شهید مرتضی حسین پور شلمانی دیدار کرد.
شهید مرتضی حسین پور شلمانی معروف به حسین قمی 16 مرداد پارسال در مبارزه با گروهک تکفیری – تروریستی داعش در دیرالزور سوریه به شهادت رسید.
وی فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه بود.
سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهید مرتضی حسین پور شلمانی را به عنوان شهید نمونه سال 97 معرفی کرد.

مرتبط با این خبر

  • وضع آب و هوا؛ ادامه بارش‌ها در شمال غرب کشور

  • کاراته وان چین؛ پورشیب طلایی شد

  • کاهش قیمت فرآورده های لبنی

  • گرد مرگ بر پاریس؛ پاریس؛ شهر جنگی

  • در مقایسه با پارسال؛ افزایش 220 درصدی بارش‌ها

  • در دیدار با رئیس مجلس روسیه؛ همکاری ایران و روسیه تا رسیدن به نتیجه مطلوب

  • همراه ما باشید در پیام رسان های ...

  • در کنفرانس روسای مجالس شش کشور منطقه؛ ایران، قربانی تروریسم؛ غرب، پناهگاه تروریست‌

  • نخست وزیر پاکستان؛ نمی‌خواهیم سرباز اجیر شده آمریکا باشیم

  • اختصاص 7000 میلیارد برای مقابله با فقر مطلق