صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس جمهور ملت ایران را پیروز نهایی در جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشورمان دانست و گفت: مطمئنا دشمن را در این جنگ شکست می‌دهیم، اما چرا واقعیت‌ها را به مردم در رسانه‌ها نمی‌گوییم و چرا باید آن‌ها را بترسانیم؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای روحانی در جلسه هیأت دولت تاکید کرد: اگر ایستادگی کنیم و روحیه بدهیم هزینه ملت را کم کرده ایم اما اگر ترس و هراس و ناامیدی ایجاد کنیم هزینه آنان را بالاتر برده ایم.
رئیس جمهور افزود: چه کاری علیه انقلاب و چه کاری ضدانقلاب تر از اینکه در صفحات نخست سایت ها، خبرگزاری ها و روزنامه ها در دل مردم هراس ایجاد کنیم؟ چرا واقعیت ها را نمی گوییم و چرا حرف نادرست می زنیم؟ البته ما در جنگ اقتصادی هستیم جنگ بدون مشکل نیست و کشته و مجروح دارد اما معتقدیم در این جنگ پیروز نهایی ما هستیم.
آقای روحانی با بیان اینکه مسئولان، کارگزاران و صاحبان رسانه ها در آزمون و امتحان بسیار بزرگی قرار گرفته اند گفت: همه باید در این شرایط به وظیفه ای که بر عهده ماست به نحو مطلوب عمل کنیم و بدانیم که امروز معروف و منکر چیست. رئیس جمهور در تبیین قیام امام حسین (ع) افزود: آن حضرت وقتی مشاهده کردند که خوبی ها روی زمین مانده است و عده ای راه نادرست را می پیمایند برای اصلاح آن شرایط وارد امر به معروف و نهی از منکر یعنی راه پیغمبر (ص) و حضرت علی (ع) و امام حسن (ع) شدند و امروز هم بالاترین امر به معروف امید دادن به مردم و استقامت است و بالاترین منکر هم ایجاد هراس، اضطراب و ترس نابجا در دل مردم است.
آقای روحانی تاکید کرد: همه صاحبان تریبون، رسانه دارها و کسانی که صدا و ندایشان قابل شنیدن است امروز رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارند.
رئیس جمهور گفت: امروز هم ما ندای امام حسین (ع) را با گوش جان می شنویم و خوشا به حال آنهایی که به ندای آن حضرت پاسخ مثبت می دهند.
آقای روحانی افزود: ماه محرم الحرام همواره برای ما یادآور فداکاری و ایثار سالار شهیدان ابی عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت است و این صفحه ماندگار تاریخ برای ما هر سال درس آموز است که چگونه باید در برابر پیچیدگی ها و مشکلات بزرگی که دربرابر جامعه اسلامی و مردم مسلمان پیش می آید ایستادگی، فداکاری و مقاومت کنیم.
وی همچنین ادامه داد: چه مسلمان و غیرمسلمان هر کس که این تاریخ را بخواند در برابر عظمت امام حسین (ع) سر فرود می آورد.
رئیس جمهور با بیان اینکه در حادثه عاشورا در کنار ابا عبدالله، یک گروه وفادار به آرمان امام حسین و وظایف دینی و اجتماعی خودشان بودند، افزود: در سرلوحه اصحاب امام حسین و اهل بیتش، قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس قرار داشت که وفایش به عنوان معروف ترین ویژگی آن حضرت، پرچم داری آن حضرت بود.
آقای روحانی با اشاره به اینکه امام حسین در شب عاشورا برای بهترین یارانش و وفاداران اهل بیتش که در شب عاشورا در کنارش ماندند دعا کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه گروه های دیگر، دشمن ستیزه جو و ظالمان و غاصبانی بودند که همیشه با راه حق مبارزه می کردند و در راه باطل بودند آنها رو به روی امام حسین (ع) بودند.
رئیس جمهور همچنین گفت: گروه دیگر گروه ظالمان یا خائنان بودند، افرادی که امام حسین( ع) را حتی با وجود نامه و امضاهایی که بود، به کوفه دعوت کردند اما در روز سختی و مشکلات به امام حسین (ع) و اهل بیتش پشت کردند و خیانت کردند.

جز چند کشور معدود معلوم الحال چه کسی کنار آمریکاست؟
­رئیس جمهور گفت: بدترین شرایط جهانی را امروز آمریکا دارد و باید دید کدام سازمان بین المللی است که امروز با آمریکا موافق باشد، یونسکو، سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی، دادگاه لاهه، دیوان کیفری بین المللی، کدام یک با آمریکا موافق هستند؟
آقای روحانی در جلسه امروز هیأت دولت افزود: ما امروز در یک جنگ روشنی در برابر متجاوزین تاریخ هستیم.
آقای روحانی ادامه داد: امروز گروهی، روبروی ملت ایران قداره‌بندی می‌کنند که از لحاظ سیاسی و فکری به جز چند کشور، طرفداری ندارند و بدترین وضع را در داخل کشور خودشان دارند.
رئیس جمهور افزود: شرایط داخل آمریکا را با سال های پیش مقایسه کنید، امروزیکی از سال ها و دوران های بسیار بد در داخل آمریکا و تاریخ آمریکا است و کمتر محقق، روشنفکر و صاحب نظری را در آمریکا می بینید که با کاخ نشینان کاخ سفید موافق باشد و برخی از آنها به صراحت، اینها را ابله و سفیه نامگذاری می کنند.
آقای روحانی با بیان اینکه کمتر در تاریخ آمریکا شرایط چنین بوده است اظهار داشت: کدام یک از متحدان آمریکا امروز از لحاظ سیاسی در کنار آمریکا هستند؟ حتی متحدین سنتی آمریکا نیز از آمریکا فاصله می گیرند و افتخار می کنند که از آمریکا فاصله می گیرند، یک روز افتخار می کردند که کنار آمریکا باشند اما امروز باید دید کدام کشور بزرگی است که کنار آمریکا باشد، جز چند کشور معدود معلوم الحال، چه کسی کنار آمریکا است؟
رئیس جمهور تأکید کرد: بدترین شرایط جهانی را امروز آمریکا دارد و باید دید کدام سازمان بین المللی است که امروز با آمریکا موافق باشد، یونسکو، سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی، دادگاه لاهه، کدام یک با آمریکا موافق هستند؟
آقای روحانی افزود: بدترین شرایط را در دنیا امروز آمریکا دارد و حتی در درون خودش نیز این شرایط وجود دارد.
رئیس جمهور تصریح کرد: به رغم اینکه ایران امروز در یک جنگ اقتصادی ناخواسته در برابر افرادی قرار گرفته است که به هیچ قانون بین المللی احترام نمی گذارند اما شرایط روحیه وایستادگی مردم، مخصوصا حالا که پرچم امام حسین (ع) به اهتزاز در می آید، اگر هم مشکلی وجود دارد و اگر کسی عدم ایستادگی را نسبت به بعضی ها احتمال می دهد، پرچم عاشورا و کربلا همه این افسون ها را باطل می کند و همه این تبلیغات یکساله دشمنان را می زداید.
آقای روحانی تأکید کرد: مردم باز هم سرمشقشان امام حسین (ع) و اصحاب و یاران ایشان هستند و ما امروز هم ندای امام حسین (ع) را می شنویم.

مرتبط با این خبر

  • تمدید یک ساله قانون شوراهای حل اختلاف

  • وضع آب و هوا و محورهای مواصلاتی بارش در بیشتر مناطق کشور

  • انتقام خون شهدایمان را می‌گیریم

  • در آستانه بررسی لایحه بودجه 98؛ جلسه غیرعلنی مجلس با دولتی‌ها

  • از فردا مهلت مجدد نام نویسی در آزمون ارشد

  • نماینده دائم کشورمان در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین؛

  • از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد؛بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران

  • از سوی شورای پول و اعتبار؛ تصویب راه اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان

  • نشست بررسی سیاست خارجی 40 ساله ایران: مردم پایه های اقتدار حکومت ایران

  • نشست دستاوردهای چهل سال سیاست خارجی ایران؛ عزتمندی و اقتدار؛ مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی