صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

آسوشیتدپرس: مردم ایران در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان «شعار مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی در شبکه های مختلف تلویزیونی بازتاب داشت.

تظاهرات هزاران نفر در تهران در سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا

در حالی است که واشنگتن تحریم ها علیه ایران را که با امضای توافق هسته ای (برجام) لغو شده بودند مجددا اعمال کرده است.
تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد تظاهرات مشابهی در سایر شهرهای کوچک و بزرگ ایران برگزار شد.
شبکه فرانس بیست و چهار راهپیمایی سیزدهم آبان در تهران را بازتاب داد.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد: امروز سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در تهران است. همانطور که ملاحظه می کنید تصاویر مستقیم از تهران پخش می شود. مردم در مرکز شهر جایی که سفارت آمریکا قرار داشت، در حال راهپیمایی هستند.
ساختمان سفارت آمریکا اکنون به یک موزه تبدیل شده است.
براساس این گزارش، شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر تصاویر راهپیمایی روز مبارزه با استکبار در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران را به صورت زنده پخش کرد.
همچنین شبکه تلویزیونی المیادین نیز مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی و راهپیمایی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران را به صورت مستقیم پخش کرد.
آسوشیتدپرس نیز از تهران گزارش داد: در شرایطی که واشنگتن همه تحریم هایی را که بر اساس توافق هسته ای برچیده شده بود، بار دیگر علیه ایران اعمال می کند، هزاران ایرانی با راهپیمایی در تهران سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در سال 1979 را گرامی می دارند.
طبق این گزارش، تظاهرکنندگان در تهران شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سردادند و بنا به گزارش تلویزیون دولتی این کشور راهپیمایی هایی نیز در سایر شهرهای کوچک و بزرگ برگزار شده است.
روز جمعه دولت ترامپ از بازگشت تحریم ها علیه بخش های انرژی، مالی و کشتیرانی ایران خبر داد. این تحریم ها دومین بخش از تحریم هایی است که در پی اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در اعلام خروج از توافق هسته ای سال 2015 ایران در ماه مه علیه تهران اعمال می شود.
دانشجویان ایرانی اندکی بعد از (پیروزی) انقلاب اسلامی سال 1979 ایران به سفارت آمریکا یورش بردند و 52 آمریکایی را به مدت 444 روز گروگان گرفتند.


خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد هزاران ایرانی روز چهارم نوامبر به خیابان های تهران آمدند تا سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت آمریکا را گرامی دارند.
52 دیپلمات آمریکایی برای 444 روز توسط دانشجویان ایرانی بازداشت شدند. پنج ماه بعد از این بحران آمریکا در اوریل سال 1980 روابط دیپلماتیک را با ایران قطع کرد و دو کشور از آن تاریخ تا کنون ارتباط دیپلماتیک مستقیم نداشته اند.
روز تسخیر سفارت آمریکا که روز ملی دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نیز نامیده می شود هر ساله با برگزاری راهپیمایی هایی در اطراف ساختمان سفارت آمریکا گرامی داشته می شود.

گزارش شینهوا از راهپیمایی مردم تهران به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا

در میان تحریم‌های همه جانبه واشنگتن، مردم ایران مراسم سالروز تسخیر سفارت آمریکا در ایران را برگزار کردند.
در این گزارش آمده است، روز یکشنبه هزاران ایرانی به منظور برگزاری مراسم سی و نهمین سالگرد تسخیر سفارت سابق آمریکا در تهران، پایتخت ایران، راهپیمایی کردند.
تظاهرکنندگان به خیابان‌ها آمدند و در مقابل سفارت سابق آمریکا که در مرکز شهر تهران قرار دارد و اکنون "لانه جاسوسی" نامیده می‌شود، تجمع کردند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی درحالیکه پلاکارد‌هایی را با خود حمل می‌کردند، شعار‌هایی ضد آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن از جمله اسرائیل سر دادند.
از زمان تسخیر سفارت آمریکا به دست دانشجویان ایرانی در سال 1979، مردم ایران هر سال با برپایی راهپیمایی، مراسم یادبود این روز را که "روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی" نام دارد، برگزار می‌کنند.
امسال این روز با از سرگیری بسته جامعی از تحریم‌های واشنگتن ضد تهران همزمان شده است.
سفارت آمریکا در ایران در 4 نوامبر سال 1979 هدف یورش دانشجویان ایرانی قرار گرفت و کارکنان آن به مدت 444 روز به گروگان گرفته شدند.


مرتبط با این خبر

  • در روز‌های پس از شب‌های قدر؛ کاهش ساعت کاری ادارات دولتی

  • إنا أنزلناه فی لیلة القدر

  • از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم

  • رگبار و رعد و برق در اکثر مناطق

  • خروج آمریکا از برجام اشتباه بود

  • اختصاص2500 میلیارد وام قرض‌الحسنه به 4 استان

  • دستور علی عسکری برای صیانت از زبان فارسی

  • ارزِ 4 و 200 ارتباطی با بازار متشکل ارزی ندارد

  • هر عکس یک پیام

  • 30هزار مشکوک التابعیت در کشور وجود دارد