صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در اسلام آباد بر تحکیم روابط دو جانبه با ایران تاکید کرد.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، وزیر امور خارجه پاکستان بر گسترش روابط دوجانبه متقابل در زمینه های مختلف بین پاکستان و ایران تاکید کرد.
وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان این موضوع را در دیدار با «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در اسلام آباد بیان کرد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در دهمین نشست مشورتی – سیاسی دوجانبه در سطح معاونین وزرای امور خارجه پاکستان و ایران به اسلام آباد سفر کرده است.
در این نشست «سید عباس عراقچی» تمایل عمیق این کشور را برای همکاری در تمام مسایل مورد علاقه مشترک اعلام کرد.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران افزود: ایران و پاکستان در بخش های سیاسی، اقتصادی و منطقه ای همکاری قوی دارند.

آغاز دور جدید گفتگوهای سیاسی ایران و پاکستان

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در پاکستان گفت: هدف از سفر به اسلام آباد برگزاری دور جدیدی از گفتگوهای سیاسی بین ایران و پاکستان است. عباس عراقچی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: نشست های دوجانبه به طور مرتب در سطح معاونین وزرای خارجه دو کشور برگزار می شود. وی در مورد دیدارهای امروز خود با مقامات پاکستانی گفت: من ملاقات بسیار خوبی با وزیر امور خارجه پاکستان داشتم.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در این دیدار روابط دوجانبه را در سایه تحولات جدیدی که در منطقه صورت گرفته است، مروری کردیم. در این دیدار فرصت‌های جدیدی را که به وجود آمده و موانع جدیدی که بر اثر تحریم های آمریکا پیشرو داریم مورد بررسی قرار دادیم. وی با تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه گفت: ایران و پاکستان برای قرن ها در کنار هم به خوبی زندگی کردند. دو کشور برادر و دوست هستیم و دو ملت نزدیک به هم شناخته می شویم که سابقه تاریخی و فرهنگی بسیار نزدیکی با یکدیگر داریم.
عراقچی افزود: بنابراین دو کشور باید رابطه بسیار خوبی را تنظیم کنند و رابطه ای توام با منافع برای دو ملت که هدف ما است رقم بخورد. در این گفتگوها به دنبال رفع موانع موجود و گسترش همکاری هایی هستیم که انشالله صورت خواهد گرفت. وی در پاسخ به سوالی در مورد خروج آمریکا از برجام گفت: یکی از اعضای برجام از این توافق خارج شده است اما بقیه اعضای برجام سر جای خود باقی هستند و تلاش دارند که نبودن آمریکا را از طریق راه حل های عملیاتی که تحریم‌های یکجانبه آمریکا نتواند تاثیری بر اجرای موفقیت‌آمیز برجام داشته باشد، جبران کنند.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در حال طراحی راه‌حل‌هایی هستیم که با همکاری کشورهای اروپایی و روسیه و چین به عنوان اعضای برجام و دیگر کشورهایی که شرکای تجاری ایران هستند بتوانیم مسیرهای همکاری را باز نگه داریم تا بتوانیم فرصت های جدیدی در روابط ایجاد کنیم و انشاالله بتوانیم به رابطه خوب اقتصادی خود با بقیه دنیا ادامه بدهیم.
وی در مورد پیشرفت ها در زمینه آزادی سربازان ربوده شده کشورمان در مرزهای شرقی گفت: طبیعی است که یکی از مهم‌ترین مسایل مورد بحث ما همین موضوع بود. ما از تلاش‌های دولت پاکستان برای آزادی 5 نفر از این مرزبانان عزیزمان تشکر می‌کنیم و قدردان هستیم و عقیده داریم که تلاش‌های دولت پاکستان برای آزادی 7 نفر باقیمانده ادامه پیدا خواهد کرد. عراقچی گفت: با مقامات پاکستانی مشورت های نزدیکی داریم و به دوستان خود در این کشور در این زمینه از هر جهت اعتماد داریم.

مرتبط با این خبر

  • "سایه سرو" ویژه برنامه رادیوپیام به مناسبت روز پدر

  • ­­رحمانی در حاشیه جلسه هیئت ­­دولت ؛ کاهش 10 درصدی قیمت خودرو

  • ضرورت مقابله حقوقی با تروریسم

  • گزارش ظریف به مراجع درباره FATF

  • تا پایان عید بازداشت متخلفان چهارشنبه‌سوری

  • آقای روحانی پس از آخرین جلسه هیأت دولت در سال 97:به آینده امیدواریم

  • از ساعت 24 امشب؛ آغاز طرح دریافت الکترونیکی عوارض

  • رانندگان اعتماد به نفس کاذب خود را کنار بگذارند

  • سال نو مبارک

  • بررسی شائبه مداخله برخی دولت‌ها در حادثه نیوزلند