صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سرمربی تیم ملی گفت: برای ما نه تنها بازی با یمن مهم است بلکه تنها مطلبی که روی آن تمرکز داریم، بازی با یمن است.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما، "کارلوس کی روش" سرمربی تیم ملی فوتبال ایران قبل از نخستین دیدار تیم ملی در جام ملت‌های آسیا مقابل تیم ملی یمن در نشست خبری و در واکنش به سوالی مبنی بر این که اگر تیمش یمن را شکست دهد، راهش برای صعود به دور بعد هموارتر خواهد بود، گفت: از مسوولان کشور امارات برای میزبانی از خانواده فوتبال آسیا تشکر می‌کنم. افتخار بزرگی است که در این جام حضور داریم. شاید مطالبی که در روز‌های گذشته عنوان کردم، درست منتشر نشده است. مطلبی که تاکید داشته ام این است، برای ما نه تنها بازی با یمن مهم است، بلکه تنها مطلبی که روی آن تمرکز داریم، بازی با یمن است.
وی درباره عملکرد تیم‌های شگفتی‌ساز مقابل تیم‌های صاحب نام همچون استرالیا و امارات افزود: مطمئنا مدعیان اصلی و تاریخی این جام ژاپن و کره جنوبی هستند که در 40 سال گذشته سرمایه گذاری زیادی روی فوتبال انجام دادند. آن‌ها روی فوتبال پایه و آموزش مربیان و تولید بازیکنان در چند دهه گذشته کار کرده اند. به علت این سرمایه گذاری‌ها این 2 تیم در کنار استرالیا مدعیان اصلی هستند. همراه با آن‌ها 21 تیم دیگر وجود دارند که آرزو و رویای انجام فوتبال خوب و نزدیکی به خانواده طلایی و مدعیان اصلی قاره را دارند.
سرمربی تیم ملی فوتبال با اشاره به حضور کشور‌هایی مانند ایران، عربستان، قطر، امارات، چین و تیم‌های دیگر گفت: این کشور‌ها سعی دارند با ارائه فوتبال خوب خودشان را به کشور‌های مدعی نزدیک کنند. البته تیم ملی ایران هزار درصد از تمرکز خود را روی بازی با یمن گذاشته است. باید استحقاق پیروزی مقابل یمن را داشته باشیم و در روز بازی این موضوع را نشان دهیم.
وی درباره وجود بازیکنان مصدوم و تاثیرگذار در تیم ملی ایران، افزود: در چند ماه گذشته با موجی از مصدومیت‌ها روبرو بودیم که مساله‌ای جدی بود. سعی کردیم گروهی از بازیکنان را در چند سال گذشته آماده کنیم که بتوانیم از آن‌ها بهره ببریم. این مصدومیت‌ها مطمئنا ناخواسته بود، اما این هم جزئی از فوتبال است که نه تنها برای ایران بلکه برای هر کشوری از جمله ژاپن رخ داده است. همین‌طور تیم ملی امارات بازیکن شاخصی مثل "عبدالرحمان" را از دست داد که مطمئنا لطمه بزرگی برای هر تیم است. البته ما راهکار‌هایی را اندیشیده‌ایم.
کی‌روش در پاسخ به این سوال که توقف و ناکامی میزبان و مدعی عنوان قهرمانی در بازی نخست این رقابت‌ها چه درسی به بازیکنان تیم ملی می‌دهد؟ گفت: همیشه این بازی‌ها برای ما هشدار بوده است. با این مسابقات می‌فهمیم هیچ تیمی کارت اعتباری برای پیروزی ندارد. نقاط کیفیت و نقاط قوت تیم خودمان را می‌دانیم. البته تیم ملی یمن مربی خیلی خوبی دارد که در آلمان و تیم ملی سایر کشور‌ها کار کرده است. با در نظر گرفتن تمام سختی‌ها و دشواری‌هایی که این مربی برای آماده‌سازی تیم ملی کشورش انجام داده، می‌فهمیم کار با ارزشی انجام داده است.
وی ادامه داد: یمن بازیکنان ارزشمندی هم دارد که فوتبال زیبایی از خود نشان می‌دهند. مسئولیت هر دو تیم این است که موجب خوشحالی و سرگرمی هواداران خود شوند. ماموریت ما این است که پل‌هایی از امید نه راه‌هایی از ترس ایجاد کنیم. فردا ایران و یمن با آغاز بازی موجب خوشحالی و سربلندی کشورشان می‌شوند و من حتی نمی‌توانم منتظر شروع این بازی باشم.
سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران درباره حمایت هواداران فوتبال ایران از تیم ملی و پیام او به این هواداران، گفت: همانطور که در گذشته هم گفتم، بازیکنانم باید تمام تلاش خود را بکار ببندند که بعد از پایان بازی سربلند از زمین خارج شوند. باید همیشه سعی کنند، موجب خوشحالی و سربلندی مردم شوند. فوتبال را زیر چتر سرگرمی بازی می‌کنیم. وظیفه هر 2 تیم ایجاد دلخوشی و سرگرمی برای مردمان کشورشان است. البته اتفاقاتی که در خارج از فوتبال هم می‌افتد، وجود دارد. باید مطمئن باشیم که مردم معنی فیفا را درک کنند. فیفا به معنای خانواده بین‌المللی فوتبال است و همه ما زیر چتر فیفا بازی می‌کنیم. امیدواریم بازیکنان با سربلندی و رقم زدن افتخار موجب خوشحالی مردم شوند.

مرتبط با این خبر

  • جام ملت‌های 2019 آسیا؛ دبی حال و هوای ایرانی به خود گرفت

  • در کوالالامپور مالزی برگزار شد؛ همایش علمی نقش آموزه های دینی در همزیستی مسالمت آمیز

  • شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد؛ عناوین ایام الله فجر چهلم

  • نشست مشترک استانداران و اعضای هیئت دولت؛

  • به دعوت رسمی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان؛ ورود رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به باکو

  • توافق برگزیت ترزا می‌ در پارلمان انگلیس رأی نیاورد

  • هیچ ملاحظه‌ای بجز حقوق مردم وجود ندارد

  • ایران، جزء 5 کشور دارای فناوری ماهواره بر

  • پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی حادثه سقوط هواپیما؛ مسئولان، نقاط ضعف را شناسایی و پیگیری کنند

  • جام ملت‌های 2019 امارات؛ حال و هوای فوتبالی دبی در آستانه رویارویی ایران و عراق