صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس: تولید و پخش هر گونه برنامه رادیویی و تلویزیونی که برای آحاد مردم کشورمان باشد در انحصار صدا و سیمای جمهوری اسلامی است.احسان قاضی زاده هاشمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از آنجا که ما قائل به تقسیم بندی هستیم که همه فعالیت هایی که جنبه صوت و تصویر فراگیر دارند اعم از برنامه های رادیویی و تلویزیونی یا صوت و تصویری که دسترسی فراگیر داشته باشد و انتشار آن برای آحاد مردم کشور باشد در انحصار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
او ادامه داد: به این خاطر سازمان تنظیم مقررات رادیو و تلویزیونی و صوت و تصویر فراگیر در سازمان صدا و سیما تشکیل شده و این موضوع جزو سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی و مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
قاضی زاده گفت: برنامه هایی که در این قالب با انتشار فراگیر و در فضای مجازی در دسترس مردم است در انحصار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی است.
او افزود: طبعاً VOD یکی از موضوعات ذیل بحث صوت و تصویر فراگیر در بستر فضای مجازی محسوب می شود و اخذ مجوز VOD برای برنامه هایی که انتشار فراگیر دارند باید توسط سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما صورت پذیرد.
قاضی زاده ادامه داد: آنچه در ارتباط با حوزه صلاحیت فرهنگ و ارشاد اسلامی است مربوط به فعالیت هایی در عرصه عکس و متن یا تصاویری که جنبه مولتی مدیا دارد و در قاب فضای مجازی یا قالب های سایت و کانال ها می شود. البته این موضوع هم در مصوبه ای که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح شد مورد تأکید قرار دارد ضمن اینکه در مورد نظری های تفسیری که شورای نگهبان راجع به آن اظهار نظر کرده اند به صراحت این تقسیم مسئولیت قید شده است.
او افزود: صدور مجوز VOD به عنوان رسانه ای خاص که در جهت ارائه برنامه های صوت و تصویر فراگیر در حال انتشار فراگیر برای آحاد مردم است توسط سازمان تنظیم مقررات صدا و سیمای جمهوری اسلامی صورت می پذیرد.
رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در خصوص کسب مجوز VOD تصریح کرد: آنان که قصد اقدام و فعالیت در فضای VOD یا چند رسانه ای دارند باید درخواستشان را در قالب توانمندی های فنی و تکنیکی و تجارب رسانه ای به سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما ارائه کنند.
قاضی زاده هاشمی گفت: این درخواست طی مراحلی مورد ارزیابی هایی به لحاظ فنی، توانمندی های گوناگون اجرایی و مالی و تولید محتوا در عرصه رادیو و تلویزیون و فضای مجازی و یا حتی تولید و تأمین برنامه که شامل بازپخش برنامه های سازمان صدا و سیما هم می شود قرار خواهد گرفت و البته نظارت بر فعالیت افرادی که اقدام به انتشار و بازپخش تولیدات صدا و سیما می کنند بر عهده سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما است.
او تأکید کرد: سازمان تنظیم مقررات به عنوان متولی نظارت بر فضای VOD و چند رسانه ای و تولید و پخش فضای مجازی ذیل سازمان صدا و سیما قرار دارد و نباید با سازمان تنظیم مقررات رادیویی که ذیل وزارت ارتباطات فعالیت می کند اشتباه گرفته شود

مرتبط با این خبر

  • تامین مواد اولیه؛ مهمترین چالش رونق تولید

  • مداح هتاک به دادسرا فراخوانده شد

  • بیانیه نمایندگان مجلس به مناسبت روز جهانی قدس

  • از قرارداد ویلموتس تا رای کمیته اخلاق برای بیرانوند

  • انتخابات هیئت رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس

  • شهادت مولای متقیان امیرمومنان حضرت علی (ع) را به تمامی مسلمانان تسلیت می گوییم.

  • پیروزی در جنگ اقتصادی با وحدت و اعتماد

  • سرگذشت اصل 44 قانون اساسی

  • درباره توان بازدارندگی ایران اشتباه محاسباتی نکنید

  • توسعه شبکه اطلاعات و داده‌های محیطی دریایی