صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیر مرکز مطالعات عالی دانشگاه تهران: همایش امروز، پیش نشست تخصصی همایش اصلی و بزرگ امام رضا(ع) و گفتگو با ادیان مختلف در مشهد مقدس است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کوالالامپور؛ همایش علمی نقش آموزه های دینی در همزیستی مسالمت آمیز با حضور یکصد نفر از صاحبان ادیان مختلف با ابتکار بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی و مشارکت مرکز مطالعات عالی دانشگاه تهران، همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مرکز مطالعات پیشرفته اسلامی مالزی IAIS در کوالالامپور برگزار شد.
مدیر مرکز مطالعات عالی دانشگاه تهران در حاشیه این همایش یک روزه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در کوالالامپور به ارائه ده مقاله به صورت سخنرانی از اندیشمندان ادیان مختلف از کشورهای چین، سنگاپور و مالزی اشاره کرد و گفت: از این تعداد، دو مقاله برتر برای ارائه در بزرگترین همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگو با ادیان مختلف در مشهد مقدس انتخاب شد.
دکتر «محمود واعظی» افزود: همایش امروز، پیش نشست تخصصی همایش اصلی و بزرگ امام رضا(ع) و گفتگو با ادیان مختلف در مشهد مقدس است.
وی از برگزاری همایش بزرگ امام رضا(ع) و گفتگو با ادیان مختلف با شرکت اسقف ها ، خاخام ها و صاحب نظران دیگر ادیان از 20 کشور که برگزیدگان پیش نشست های تخصصی در مالزی ، هند ، لبنان و تانزانیا هستند ، در تاریخ دهم و یازدهم بهمن امسال در مشهد مقدس خبر داد.
واعظی با اشاره به اینکه دین و عقلانیت ، جایگاه گفتگو در زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان ، خدامحوری ، محبت و عدالت در ادیان مختلف از محورهای اصلی همایش بین المللی امام رضا در مشهد مقدس است ، گفت: دبیرخانه دائمی این همایش نیز در سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برای تدوین مقالات و آثار برتر اندیشمنداند و صاحبان ادیان در زمینه آموزه های دینی برای همزیستی مسالمت آمیز انسان ها ، تشکیل شده است.
وی هدف از این ابتکار عمل هوشمندانه آستان قدس رضوی را برای گردهم آوردن صاحب نظران ادیان مختلف زیرچتر اسلام همراه با بازخوانی روایات و آموزهای رضوی ، رسیدن به آینده ای زیباتر ، همگراتر و به دور از اختلافات و ممانعت از سوء استفاده دشمنان با دامن زدن به این اختلافات برای خنثی کردن نقشه تفرقه افکنانه آنان عنوان کرد.
پیش همایش های بین المللی امام رضا(ع)، به جز مالزی در کشورهای دیگر هم با هدف انتخاب آثار برتر برای ارائه در همایش بزرگ بین المللی امام رضا در مشهد مقدس برگزار شده است.

مرتبط با این خبر

  • بیست و ششمین همایش ارگان‌های دریایی؛ اقتصاد دریامحور، مولفه اقتدار ملی است

  • رئیس مجلس شورای اسلامی: ضرورت مسئولیت‌پذیری پاکستان در قبال تروریسم

  • جلسه علنی مجلس :تصویب کلیات لایحه بودجه 98

  • در جمع ایرانیان مقیم مونیخ؛ پاسخ قاطع ظریف به معاون رییس جمهور آمریکا

  • استاندار کردستان:آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بانه از سال 98

  • ایران خودرو:35 هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان تحویل می شود

  • تمدید یک ساله قانون شوراهای حل اختلاف

  • وضع آب و هوا و محورهای مواصلاتی بارش در بیشتر مناطق کشور

  • انتقام خون شهدایمان را می‌گیریم

  • در آستانه بررسی لایحه بودجه 98؛ جلسه غیرعلنی مجلس با دولتی‌ها