صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

بنی موریس مورخ اسرائیلی اعلام کرد رژیم صهیونیستی با افول مواجه خواهد شد و یهودیان به آمریکا خواهند گریخت.


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، یک مورخ اسرائیلی در ارزیابی‌های جدید خود اعلام کرد رژیم صهیونیستی با افول مواجه خواهد شد و یهودیان به آمریکا خواهند گریخت.
روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی در گزارشی نوشت: بِنی موریس مورخ اسرائیلی در ارزیابی جدید خود اعلام کرد
اسرائیل رو به افول خواهد رفت و یهودیان به عنوان یک اقلیت به ستوه می‌آیند و آن‌هایی که بتوانند به سوی آمریکا متواری خواهند شد.
این مورخ 70 ساله همچنین با اشاره به اینکه ترک‌ها طی سی سال علیه مسیحیان مرتکب نسل کشی شدند، آینده‌ای تیره و تار را برای اسرائیل پیش بینی کرد. موریس به همراه پروفسور درور زیوی همکارش در مرکز مطالعات خاورمیانه در دانشگاه بن گوریون، نه سال بر روی این مطالعه و ارزیابی جدید خود کار کرد.
او می‌گوید این نخستین بار است که این موضوع تحت بررسی قرار می‌گیرد. او گفت: فلسطینیان از آرمان خود برای در آزادسازی سرزمین شان دست بر نخواهند داشت و بر اساس تقسیم سرزمین صلحی برقرار نخواهد شد، زیرا فلسطینیان به آرمان خود برای تحت کنترل در آوردن کل سرزمین (اشغالی) و نابود کردن صهیونیسم متعهد هستند. او خاطرنشان کرد: "در حال حاضر اعراب بیشتری در مقایسه با یهودیان بین دریای مدیترانه و اردن زندگی می‌کنند و کل این منطقه به صورت اجتناب ناپذیری در حال تبدیل شدن به کشوری است که اکثر جمعیت آن عرب هستند. اسرائیل همچنان خودش را یک دولت یهودی می‌نامد، اما شرایطی وجود دارد که بر اساس آن، ما در آن سرزمین بر مردمانی تحت اشغال حکم می‌رانیم که در قرن بیست و یکم حق موجودیت ندارند. به محض آنکه آن‌ها به حقوق خود دست پیدا کنند، دیگر این سرزمین یهودی نخواهد بود. "
او افزود: " این سرزمین رو به افول خواهد نهاد و اعراب بیشتر جمعیت آن را تشکیل خواهند داد. خشونت بین جوامع مختلف رخ خواهد داد و این روند تشدید خواهد شد. اعراب خواستار بازگشت آوارگان خواهند شد. یهودیان همچنان یک اقلیت کوچک در میان فلسطینیان عرب باقی خواهند ماند و یهودیان به آمریکا و غرب فرار خواهند کرد.

این مورخ صهیونیست مدعی شد پنج، شش یا هفت میلیون یهودی در اینجا زندگی می‌کنند که تحت محاصره صد‌ها میلیون عرب قرار دارند. دلیلی وجود ندارد آن‌ها تسلیم شوند و (از آرمان شان) دست بکشند، زیرا دولت یهودی دوام نخواهد داشت. آن‌ها می‌خواهند پیروز شوند. طی سی تا پنجاه سال آینده آن‌ها بر ما غالب خواهند شد. "

مرتبط با این خبر

  • بیست و ششمین همایش ارگان‌های دریایی؛ اقتصاد دریامحور، مولفه اقتدار ملی است

  • رئیس مجلس شورای اسلامی: ضرورت مسئولیت‌پذیری پاکستان در قبال تروریسم

  • جلسه علنی مجلس :تصویب کلیات لایحه بودجه 98

  • در جمع ایرانیان مقیم مونیخ؛ پاسخ قاطع ظریف به معاون رییس جمهور آمریکا

  • استاندار کردستان:آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی بانه از سال 98

  • ایران خودرو:35 هزار خودرو تا پایان سال به مشتریان تحویل می شود

  • تمدید یک ساله قانون شوراهای حل اختلاف

  • وضع آب و هوا و محورهای مواصلاتی بارش در بیشتر مناطق کشور

  • انتقام خون شهدایمان را می‌گیریم

  • در آستانه بررسی لایحه بودجه 98؛ جلسه غیرعلنی مجلس با دولتی‌ها