صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

باید ایام 22 بهمن، ایام وحدت، اتحاد و یکپارچگی باشد و همه احزاب، گروه‌ها، ادیان، اقوام و مذاهب یکپارچه باشند


آقای روحانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ضمن تبریک به مناسبت ایام الله 22 بهمن افزود: خدمت مردم بزرگ ایران که صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند تبریک عرض می کنیم و در واقع روز 22 بهمن روز ایران و همه ایرانیان است.
رییس جمهور ادامه داد: در واقع در سال 1357 ، در روزهای دهه فجر ، همه مردم ایران به استثناء خاندان منحوس سلطنت به صحنه آمدند و پیروزی انقلاب را با حضور ، مشارکت و فداکاری شان آفریدند و در طول این چهل سال به خوبی از این انقلاب حراست کردند.
آقای روحانی با بیان اینکه امسال دو ویژگی خاص دارد اظهار داشت : اولین ویژگی این است که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و ما وارد چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می شویم و در واقع دهه پنجم انقلاب آغاز می شود و از طرف دیگر شاهد توطئه های جدید آمریکا و صهیونیست علیه ملت ایران هستیم .
رییس جمهور افزود: این نیمروز 22 بهمن می تواند پاسخ همه توطئه های یک ساله دشمنان ما باشد ، واقعا آن نیمروز ساعت های قدر ملت بزرگ و انقلابی ما است .
آقای روحانی گفت: در طول یک سال دشمنان ایران یعنی آمریکایی ها و صهیونیست ها تلاش کردند که مردم ایران را این روزها پریشان ببینند و مردم ایران را نسبت به انقلاب خودشان و آینده زندگیشان مایوس ببینند اما این ایام مردم ما با حضور ، مشارکت و با فریادهایشان در کنار انقلاب خود و در کنار ایران عزیز خودشان به دنیا نشان خواهند داد که ملت ایران نسبت به آینده کشور و انقلابش کاملا امیدوار است و یاسی وجود ندارد .
رییس جمهور تاکید کرد: ما از مشکلاتی که امروز دشمن پیش پای ما گذاشته است با ایثار ، فداکاری ،ایستادگی و وحدت عبور خواهیم کرد و انشاء الله سال های بسیار بهتری را نسبت به سال های گذشته پیش رو خواهیم داشت .
آقای روحانی گفت:آمار و ارقام نشان می دهد که ملت ما در طول این چهل سال چه پیروزی های عظیم و بزرگی را به وجود آورده و توانسته از چه توطئه های بزرگی با ایثار و فداکاری عبور کند .
ایران همواره راه حلی برای حل معضلات منطقه است
رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره راه حلی برای معضلات منطقه بوده است اظهار داشت:­ آمریکایی ها و دولت جدید آن با لحن ناصحیح و نادرست نسبت به مردم ایران حرف زده و می زند و همه دنیا می داند که بسیاری از مشکلات در منطقه حضور نابجای نظامیان آنها و دخالتشان در منطقه است.
آقای روحانی در پاسخ به این سوال که آمریکایی ها جمهوری اسلامی را به حمایت از تروریسم متهم کرده اند افزود:­­همه ملت های منطقه می دانند ایران همواره به صلح و ثبات جهانی کمک کرده است­ و آنهایی که به کشتار مردم در سال های اول انقلاب­ پرداختند حامیان آنها آمریکایی­ ها و صهیونیست ها بوده اند.
وی افزود: 17 هزار از مردم بیگناه را شهید کردند ایران قربانی تروریسم است و ایران و ایرانی همواره در برابر تروریست ها با قاطعیت ایستاده است.

رئیس جمهور با اشاره به امنیت امروز ادامه داد: امنیت امروز عراق، سوریه، لبنان و یمن در سایه حمایت های مردم ایران از ملت های این منطقه در برابر تروریست هاست و بنابراین کسی نمی تواند این اتهام را به ملتی بزند که همواره مدافع و سدی در برابر تروریست ها بوده اند.
وی تصریح کرد: آمریکایی ها برای منطقه و جهان همواره یک مشکل بوده اند و ایران همواره برای معضلات منطقه به عنوان یک راه حل است.
رئیس جمهور گفت : ­ آمریکایی ها چه بخواهد و چه نخواهند­ ایران برای آینده سوریه، یمن ثبات بیشتر در عراق، افغانستان و پاکستان مثل گذشته به عنوان یک نیروی قدرتمند و تاثیرگذار است .
روحانی افزود: کاری که آمریکایی ها انجام می دهند همواره مزاحمت برای ملت ها­و ملت ایران و همه شرکت های فعال تجاری دنیا با تحریم های غلطی که انجام می دهد و آنها حتی­ مداخله هایشان به ایران محدود نمی شود و امروز در مورد آمریکا لاتین و آینده سرنوشت­ ونزوئلا می خواهند دخالت کنند کمتر جایی است که در دنیا دخالت آمریکا را نبینیم و روندی که آنها پیش گرفته اند نه به نفع آمریکا و نه نفع جهانیان است.

مرتبط با این خبر

  • کاهش قیمت سکه به کمتر از 4 میلیون تومان

  • پرمصرف‌ها، خوش مصرف‌ شدند

  • بنیه دفاعی کشور خط قرمز ماست

  • زمان رسیدگی‌ها را کوتاه می‌کنیم

  • باشگاه استقلال محرومیتش را تکذیب کرد

  • صبر ما در برابر آمریکا حد و اندازه‌ای دارد

  • انتصاب نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان

  • از رونق تولید همه جانبه حمایت می‌کنیم

  • آغاز به کار دومین روز اجلاس سراسری ائمه جمعه

  • درخواست نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام