صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس مجلس: رهبر معظم انقلاب دستور فرمودند که ظرف 4 ماه آینده اصلاحاتی در ساختار کشور صورت بگیرد که ممکن است به اصلاح بودجه هم بی انجامد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز شورای اداری استان به دستور رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف 4 ماه آینده اشاره کرد.
رئیس مجلس با تشریح مولفه‌های راهبرد کنونی آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایجاد فضای اقتصادی پرفشار برای جلوگیری از توسعه‌ آبادانی ایران یکی از مولفه‌های اصلی راهبرد آمریکا در تقابل با نظام جمهوری اسلامی است.

لاریجانی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: یکی از اهداف این اقدام آمریکا افزایش فشار اقتصادی به ایران بود که باید مورد توجه باشد.

وی کم اثر کردن رفتار و ارتباطات بین المللی و سیاسی ایران با فضاسازی و استفاده از نفوذ و زد و بند با برخی کشور‌ها را دیگر راهبرد آمریکائیان بیان کرد.

لاریجانی گفت: فشار بر جریان جبهه‌ مقاومت و جلوگیری از حمایت ایران از آن، از جمله تئوری معامله‌ قرن و عادی سازی روابط کشور‌های اسلامی با رژیم صهیونیستی از دیگر مولفه‌های راهبرد غرب در مقابله با نظام اسلامی است.

رئیس مجلس ایجاد یاس و مزاحمت امنیتی در کشور با عملیات روانی و مناقشات داخلی را هم از جمله‌ راهبرد‌های غرب برشمرد و تاکید کرد که باید این مولفه‌ها را به دقت شناخت.

لاریجانی گفت: آمریکا در اجرای این راهبردها زمان را کوتاه می بیند و عجله دارد چرا که می داند صحنه بین الملل تحمل این کارها را ندارد و طولانی شدن این اقدامات باعث شکست آن خواهد شد.

رئیس مجلس تقویت وفاق داخلی، فرصت دانستن تحریم‌ها برای جبران نواقص، رفع مشکلات و تامین نیاز‌های مردم، تکیه بر اقتصاد درون زا و تسهیل سرمایه گذاری و اشتغال و تقویت بنیه‌ دفاعی را مهمترین راهبرد‌های نظام در مقابل اقدامات آنان دانست.

رئیس مجلس در تشریح ارکان راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکا، گفت: نگاه فرصت داشتن به تحریم و استفاده از آن برای جبران نواقص و به نفع استقلال کشور از جمله‌ این راهبردهاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از دستور رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختارها در کشور خبر داد .

وی گفت: رهبر معظم انقلاب دستور دادند ظرف چهار ماه آینده اصلاح ساختارها در کشور انجام شود که ممکن است به اصلاح بودجه هم بیانجامد .

رئیس مجلس افزود: بعد از آنکه کار بودجه در مجلس تمام شد این بحث پیگیری خواهد شد .

آقای لاریجانی گفت: اصلاح ساختارها برای تسهیل در کار مردم خواهد بود .

لاریجانی گفت: تامین نیاز‌های اساسی مردم و رفع مشکلات آنان و اصلاح روش‌های ناکارآمد از دیگر مولفه‌های راهبرد نظام است.

تسهیل سرمایه‌گذاری و اشتغال و استفاده از ظرفیت‌های درونی کشور در بخش اقتصادی از دیگر مولفه‌های راهبرد نظام جمهوری اسلامی بود که رئیس مجلس به آن اشاره کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به وجود برخی نواقص در اکثر زنجیره های تولید و کار در کشور اشاره کرد و گفت: نباید منتظر بمانیم و باید مثل دوران دفاع مقدس که کمبودهای دفاعی را با تلاش به مولفه اقتدار دفاعی امروز تبدیل کردیم در همه حوزه ها کاستی ها را جبران و به نفع استقلال کشور استفاده کنیم.

وی وفاق داخلی، وحدت درونی و پرداختن به مسائل اصلی کشور و پرهیز از مناقشات و مسائل حاشیه‌ای را از ضروری‌ترین مولفه‌های راهبرد مقابله با غرب بیان کرد که باید مورد توجه همگان باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: در مقابله با دشمنی که از همه‌ ابزار‌ها استفاده می‌کند باید همه توان را به کار گرفت و نباید چالش ایجاد کرد، بلکه باید با درک درست، دردمندی و نگاه طبیبانه برای ادامه‌ حرکت کشور در مسیر درست خود تلاش کنیم.

بهرام سرمست استاندار هم در جلسه شورای اداری خدمت صادقانه به مردم پاسخگو بودن، برنامه محوری، پویایی، پرهیز از بخشی نگری و مدیریت جزیره ای، تقویت تعامل بین دستگاهی و پیشگیری و رسیدگی به موقع به مشکلات مردم را از مهمترین اولویت های کاری مدیریت اجرایی استان اعلام کرد.

سرمست با تاکید بر حمایت از مدیران پر تلاش خادم و با برنامه گفت: مدیران سست و ناکارآمد در جایگاه مدیرتی استان جایی نخواهند داشت.

امیر‌آبادی دیگر نماینده مردم قم در مجلس هم از مدیران استان خواست در فرصت باقیمانده، پیشنهادات خود را برای طرح و بررسی در لایحه بودجه سال 98 مجلس ارایه کنند.

مرتبط با این خبر

  • موضوع فلسطین قطعاً به نفع دنیای اسلام تمام می‌شود

  • لندن از مقابله با تهران ناتوان است

  • بررسی تغییر غیرمجاز کاربری‌های اراضی

  • انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

  • با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ انتصاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد

  • قهرمانی چند باره هاکی ایران در آسیا

  • فعالیت برخی واحد‌های قطعه سازی، کمتر از ظرفیت

  • مجلسی‌ها با تاسیس وزارت بازرگانی مخالفند

  • وزیر علوم:بودجه صندوق رفاه کفایت تعمیر دانشگاه‌ها را نمی‌کند

  • بیانیه نمایندگان مردم در حمایت از اقدام هوشمندانه سپاه