صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search


­معاون سازمان راهداری :رانندگان اعتماد به نفس کاذب را کنار بگذارند و به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت:سازمان راهداری نیز اقدامات لازم در تامین شرایط لازم به لحاظ راهها،ایمن سازی، احیای خط کشی راهها، تعمیر حفاظ های فرسوده تممهیدات لازم اندیشیده شده است استراحتگاه های بین راه ها و تمهیداتی درباره مدیریت سفر، ایمنی راه ها و کارهای دیگر تدابیر لازم اندیشیده شده است. دپارتمان مدیریت حمل و نقل راهها انجام شده است.
آقای قربانی افزود : در ناوگان اتوبوسی مسائل مربوط به مشکلات فنی به راننده و پلیس راه گفته می شود رفتار رانندگان نیز رصد می شود. سه علت عمده در ناوگان عمومی که عمدتا تکرار می شود خستگی و خواب الودگی و حواس پرتی است که قرار است در قالب لیبل های مناسب در جای مناسب برای دید راننده و مسافران چسبانده شود.
امو افزود : مردم می توانند با سامانه 141 و شماره های پلیس تماس بیگیرند تا ارتباط بین راننده و مسافر نیز رصد و کنترل شود. نقشه ها برای مدیریت راه ها مشخص شده است.
او گفت: اعتماد به نفس رانندگان اعتماد به نفس کاذب است که بیاد کنار گذاشته شود. لازم است رانندگان بعد از هر دوساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند. سرنشینان نیز می توانند به استراحت بین راه راننده کمک کنند .
قربانی گفت حدود 40 درصد افرادی که در تصادفات رانندگی فوت می کنند راننده نیستند بلکه می توانند به رانندگان کمک کنند.
او افزود: با توجه به اینکه همه دستگاه ها تلاش خود را کرده اند توصیه ما این است که هموطنان در کنار تلاش های انجام شده مخاطرات را حدی بگیرند.
محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: در انتهای فصل زمستان و طرح زمستانه هستیم که در ادامه طرح زمستانه طرح نوروز شروع شده است و از 25 اسفند تا 17 فروردین پلیس در جاده ها حضور دارد.
آقای حمیدی افزود : همه سازمان های امدادی برای پوشش نقاط ضعف گذشته با هم همکاری های لازم را دارند. امسال براورد شده 8 تا 10 درصدی افزایش تردد در جاده ها داشته باشیم . با این رشد تردد تمهیدات لازم در زمینه های زیرساخت ها، تجهیز جاده ها، اقامت های بین راهی و غیره تمهیداتی است که برای سفرهای امن نوروزی در نظر گرفته شده است.
او گفت در کنار این کارها فرمانده ناجا 5 هزار نیرو برای تقویت و کمک به پلیس راهور فرستاده تا خدمات مناسبی برای سفر های مردم داشته باشند.
سردار حمیدی درباره آسیب شناسی نقاط ضعف گذشته گفت: گسترش سامانه های کنترلی نسبت به گذشته افزایش یافته است، تمام دوربین ها به سامانه های جاده ها مجهز شده اند و رانندگانی که بیش از حد مجاز تخلفات افزایش سرعت داشه باشند براساس مقررارت به پلس اختیار برخودر لازم داده شده است.
حمیدی گفت: کلیه ناوگان اتوبوسرانی به طور کلی کنترل شده است و ناوگان حمل و نقل جاده ای برای سفرهای نورزوی آماده شده است. ما با سازمان های امدادی، اورژانس، پلیس، امداو نجات تعامل داریم و با هم افزایی ها اقدامات لازم برای سفرهای نوروزی انجام داده ایم.
حمیدی گفت: هیچ کشوری از دنیا دوره طولانی در جهت کاهش تصادفات ندارد بلکه کاری باید کرد که تصادف اتفاق نیفتد. در کشورهای توسعه یافته در حوزه ترافیک 500 میلیون تومان هزینه می کنند تا ترافیک را کاهش دهند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت هدف گذاری ما این است که مردم سفر ایمن و راحتی را داشته باشند. هیچ وقت هدف اصلی ما جریمه کردن نبوده اما با راننده خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

مرتبط با این خبر

  • حفظ امنیت بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای

  • پیش‌بینی تولید 14 میلیون تن گندم

  • تشکیل نیروی واکنش سریع در مرزهای ایران و پاکستان

  • نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

  • وضعیت آب و هوا: بارش‌؛ پدیده غالب امروز و فردا

  • در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

  • پیش از آغاز گفتگو‌های دوجانبه: استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر پاکستان

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

  • با اقدام اخیر آمریکا؛ ارتقای مرجعیت سپاه در مبارزه با تروریسم

  • براساس جدیدترین نظرسنجی، کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون