صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر خارجه هدف از دیدار با مراجع را ارائه گزارشی از دستاورد‌های سفر رئیس جمهور به عراق و آخرین روند تصویب FATF اعلام کرد


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، محمد جواد ظریف با تشریح سفر رئیس جمهور به قم گفت : موضوع لایروبی اروند با گذشت 31 سال، ارتباط ریلی راه آهن شلمچه به بصره و رایگان شدن ویزا برای زائران از مهمترین دستاوردهای سفر روحانی به کشور عراق است که این طرح ها به زودی اجرا خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت fatf هم افزود: لایحه fatf در دو کنوانسیون در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح است و آقایان بر اساس مصالح کشور تصمیم می گیرند.
آقای ظریف در سفر یک روزه به قم با آیات عظام صافی گلپایگانی، وحیدخراسانی، نوری همدانی، جوادی آملی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، علوی گرگانی و حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی دیدار و گفتگو می کند.
شرکت در جلسه شورای اداری استان از دیگر برنامه های ظریف خواهد بود
دیدار وزیر امور خارجه با مراجع عظام تقلید


آیت الله صافی گلپایگانی بر تدبیر ، درایت و عملکرد معقولانه در سیاست داخلی و خارجی تاکید کرد .
این مرجع تقلید در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ارتباط سازنده و قوی با همسایگان و جهان با حفظ عزت و منافع را مورد توجه قرار داد و گفت: ما توانیم پیام آور صلح و مهربانی باشیم.

آیت الله صافی گلپایگانی بر ادامه سفر های منطقه ای تاکید کرد و خطاب به وزیر امور خارجه گفت : ان شاءالله بتوانید نگرانی های ما و مردم را در مسائل اقتصادی بر طرف کنید.

آیت الله نوری همدانی هم در دیدار وزیر امور خارجه وحدت را مهمترین اصل در نظام اسلامی دانست و گفت: تا زمانی که مسئولین با هم همدلی و وحدت داشته باشند دشمن در ضربه زدن ناتوان خواهدبود.

وی افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی هرگاه میان ارکان نظام و مسئولین اختلافی ایجاد شده دشمن از آن رخنه کرده و توانسته بسیاری از اهداف خود را عملی کند.
آیت الله نوری همدانی به مسئولین دستگاه دیپلماسی توصیه کرد همواره در پیشبرد اهداف بین المللی عزت اسلامی را سرلوحه ی خود قرار دهند و از هرگونه تشتت و اختلاف پرهیز کنند.

وی یادآور شد باید با همین منش و دیدگاه چهره رحمانی اسلام را به جهانیان منتقل کنیم.

آیت الله نوری همدانی با تشکر از تلاش های دستگاه دیپلماسی و شخص آقای ظریف تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره وزیر خارجه کشورمان را مورد تایید قرار داده و از وی به عنوان فردی مومن و متدین یاد کرده است.

حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی نیز در دیار وزیر امور خارجه سفر روحانی به عراق را آغازفصل نوینی در روابط دوکشوردانست وکفت: استقبال مقامات ارشد عراق از رئیس جمهوری نویدبخش گسترش روابط همه جانبه خواهدبود.

مرتبط با این خبر

  • حفظ امنیت بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای

  • پیش‌بینی تولید 14 میلیون تن گندم

  • تشکیل نیروی واکنش سریع در مرزهای ایران و پاکستان

  • نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

  • وضعیت آب و هوا: بارش‌؛ پدیده غالب امروز و فردا

  • در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

  • پیش از آغاز گفتگو‌های دوجانبه: استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر پاکستان

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

  • با اقدام اخیر آمریکا؛ ارتقای مرجعیت سپاه در مبارزه با تروریسم

  • براساس جدیدترین نظرسنجی، کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون