صدای جمهوری اسلامی ایران
display result searchافزایش تردد‌های جاده‌ای در 24 ساعت آیندهافزایش تردد‌های جاده‌ای در 24 ساعت آینده


معاون سازمان راهداری کشور از افزایش تردد جاده‌ای در 24 ساعت آینده به دلیل ثبات شرایط جوی در کشور خبر دادرضا اکبری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به اینکه شرایط ناپایدار جوی در روز‌های گذشته سبب کاهش تردد جاده‌ای و تعویق سفر‌های مردم شده است افزود: در 12 ساعت گذشته با اطلاع رسانی سازمان صدا و سیما مبنی بر پرهیز از مسافرت‌های غیر ضروری به دلیل شرایط جوی بیش از 30 درصد تردد‌های جاده‌ای نسبت به پیش بینی سازمان راهداری در این ایام کاهش یافته است
وی با اشاره به افزایش تردد‌ها در دو روز آینده و بالا رفتن احتمال تصادف در جاده‌ها گفت: درخواست ما از مردم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است تا ما با کنترل مناسب و تخلیه بار ترافیک از مراکز استان‌ها شاهد تردد روان در جاده‌ها باشیم.
معاون راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری کشور ادامه داد: طبق پیش بینی انجام شده در دو روز آینده محور‌های منتهی به تهران از قم، اراک و قزوین دارای بار ترافیکی زیادی خواهد بود که ما با استقرار نیرو‌های عملیاتی سعی در کنترل مناسب این مسیر‌ها خواهیم داشت.
اکبری در خصوص راه‌های مسدود شده بر اثر سیل، کولاک و ریزش کوه افزود: از مجموع 38 محور بسته شده هم اکنون 19 محور بازگشایی شده و میانگین مدت زمان بازگشایی این محور‌ها 5 ساعت بوده و مابقی محور‌های مسدود شده به دلیل ریزش کوه، رانش زمین، آب بردگی جاده و آب گرفتگی است.

وی گفت: هم اکنون دو محور در جاده گلستان و محور یاسوج - شیراز نیز به دلیل سیل مسدود هستند که نیرو‌های عملیاتی سازمان راهداری در آن محور در حال فعالیت برای بازگشایی راه مسدود شده هستند.
معاون راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری کشور با اشاره به ادامه مسدود بودن جاده چالوس افزود: این جاده به دلیل وجود کوه‌های مرتفع و نقاط ریزشی در زمان بارندگی‌ها به شدت آسیب پذیر بوده و احتمال ریزش کوه در آن وجود دارد بنابراین علاوه بر بازگشایی محور و پاکسازی سطح راه، باید برای بارش‌های بعدی از ریزش نکردن کوه اطمینان حاصل شود به همین دلیل همکاران ما در حال معاینه محور هستند و تا زمان حصول اطمینان از ایمنی تردد، این جاده بسته خواهد بود.
اکبری با اشاره به اینکه طبق اخرین اطلاعات هواشناسی شاهد بارش‌های پراکنده در آذربایجان شرقی، کرمان، یزد و هرمزگان هستیم ادامه داد: بارش‌های برف پراکنده نیز در راه‌های منتهی به تهران از سمت کوهپایه‌های البرز وجود دارد به همین دلیل محور کندوان همچنان مسدود و هراز و فیروزکوه باز و علیرغم این بارش‌ها تردد در جریان است.
وی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی از غرب کشور و به اوج رسیدن آن در روز‌های یازده و دوازده فروردین گفت:: مسافران برای اطمینان از وضعیت راه‌ها حتما از سامانه و سایت 141 اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده و سپس به جاده‌ها وارد شوند.


مرتبط با این خبر

  • حفظ امنیت بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای

  • پیش‌بینی تولید 14 میلیون تن گندم

  • تشکیل نیروی واکنش سریع در مرزهای ایران و پاکستان

  • نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

  • وضعیت آب و هوا: بارش‌؛ پدیده غالب امروز و فردا

  • در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

  • پیش از آغاز گفتگو‌های دوجانبه: استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر پاکستان

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

  • با اقدام اخیر آمریکا؛ ارتقای مرجعیت سپاه در مبارزه با تروریسم

  • براساس جدیدترین نظرسنجی، کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون