صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ترامپ در حرکتی احمقانه یک نهاد حکومتی و نیروی نظامی را که از اجزای مهم هر نظام حکومتی به شمار می‌رود به‌عنوان گروه تروریستی معرفی کرده است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حرکت وقیحانه و خصمانه ترامپ در قراردادن نام سپاه در لیست گروه تروریستی گفت : این اقدام رئیس جمهور آمریکا مغایر با تمام مقررات و قوانین بین المللی است چرا که ترامپ در یک حرکت احمقانه نهاد حکومتی و نیروهای نظامی یک کشور را که از اجزای مهم هر نظام حکومتی به شمار می رود بعنوان گروه تروریستی معرفی کرده است.


وی گفت : بسیاری از کشورهای دنیا این اقدام آمریکا را زیر سوال برده و معتقدند این حرکت ترامپ خاورمیانه را با مشکل دچار خواهد کرد و تحلیلگران آمریکایی نیز بر این باورند که این تصمیم رئیس جمهور آمریکا موقعیت نیروهای آمریکایی در منطقه را با خطرات جدی مواجه خواهد ساخت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امروز به تمام جهان به ویژه به ملت های منطقه ثابت شده که مادر تروریست ها امریکاست ، تصریح کرد : این موضوعی است که خود آمریکا و ترامپ نیز بارها به آن اشاره کرده و اعلام کردند خودشان بوجود آوردنده تروریست هستند.
وی با اشاره به حمایت آمریکا از داعش ، جبهه النصره ، احرار الشام و سایر گروه های تروریستی گفت : این نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند که مولود خبیث آمریکا در منطقه را به هلاکت انداختند.
آیت الله موحدی کرمانی با مضحک خواندن مخالفت آمریکا با گروههای تروریستی و اقدام امریکا در قبال سپاه گفت : امریکا تخریب ارکان نظام اسلامی را هدف قرار داده و به خیال خام خود به دنبال تخریب و فروپاشی نظام و مردم از درون است.
وی گفت :نظام اسلامی مقتدر است و مردم بسیار آگاهند و در برابر توطئه های دشمنان و بویژه آمریکا هشیارند.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به نظر برخی تحلیلگران سیاسی حتی در خود آمریکا در خصوص اقدامات ترامپ گفت : آنها نیز معتقدند این حرکت ترامپ بی ثمر است.
وی نتیجه اقدام ترامپ در قراردادن نام سپاه در لیست تروریستی گفت : این حرکت باعث شد در داخل کشور انسجام بیشتر و وحدت و همدلی بیش از حد بین مردم و نیروهای انقلاب بوجود آید.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین به عکس العمل سران قوا ، نمایندگان مجلس با گرایش های مختلف در برابر اقدام ترامپ اشاره کرد و گفت : رئیس جمهور اسلامی ایران قاطعانه از کیان سپاه دفاع کرد.
وی افزود : همه ایران سپاه پاسداران است و همه ما پاسدار انقلاب هستیم .
آیت الله موحدی کرمانی نفوذ معنوی و تاثیرگذار ایران در منطقه غرب آسیا ، عراق ، سوریه ، یمن و فلسطین و نیز شکست مفتضحانه امریکا در نشست ضد ایرانی لهستان را از عواملی دانست که موجب دیوانه تر شدن ترامپ و انجام حرکت های اینچنینی شده است.
وی گفت : امریکا با صرف هفت تریلیون دلار در عراق شکست خورد به گونه ای که اکنون رئیس جمهور امریکا چراغ خاموش وارد عراق می شود.
امام جمعه موقت تهران افزود : ترامپ از انقلاب ایران و سپاه عصبانی است و به قول آیت الله شهید بهشتی امریکا باید از این عصبانیت بمیرد.
آیت الله موحدی کرمانی خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت : آقای ترامپ بیچاره شما هنوز سپاه را نشناخته اید، سپاه همچون کوه راسخ ایستاده است و مطیع محض ولایت فقیه است و در ولایت ذوب است ، خادم ملت است و در دل مردم جا دارد و بازوی توانمند و قدرتمندی برای کشور اسلامی است و شما با دم شیر بازی نکنید .
خطیب موقت جمعه تهران تاکید کرد : اگر مقام معظم رهبری اجازه دهند سپاه می تواند با قدرت موشکی خود تل آویو را با خاک یکسان کند.
توجه به بازسازی مناطق سیل زده و زیرساخت های این مناطق باید در اولویت کارها قرار گیرد

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به وقوع سیل اخیر در استانهای مختلف کشور و بروز خسارات جانی و مالی برای هموطنان ، فرامین مقام معظم رهبری را مبنی بر حضور سریع و به موقع نیروهای مسلح و مسئولین برای کمک به سیل زدگان موثر خواند.
آیت الله موحدی کرمانی گفت : با حضور نیروهای نظامی ، ارتش ، سپاه ، نیروهای انتظامی و دستگاههای اجرایی ، هلال احمر ، کمیته امداد و سایر نهادها و نیز مردم از افزایش خسارات و تلفات تا حد قابل ملاحظه ای در سیل اخیر کاسته شد.
وی افزود : گرچه حادثه تلخی بود اما حضور مردم و مسئولین و نیروهای دستگاههای مختلف صحنه های بی بدیلی از وحدت ، کمک و از خودگذشتگی را در مناطق سیل زده به نمایش گذاشت.
امام جمعه موقت تهران گفت : با اینکه سیل خسارات سنگینی را به کشور وارد کرد اما این بارشها کشور را از وقوع بحران خشکسالی و بحرانی که به مراتب آثار تخریبی آن بیش از خسارات سیل بود، نجات داد.
خطیب جمعه تهران همچنین با تاکید بر توجه به زیرساختهای لازم برای مهار سیل و هدایت بارشها جهت جلوگیری از خسارات احتمالی جانی و مالی در زمان وقوع سیل ، لایروبی رودخانه ها ، پیش بینی درست از بارشها و نیز ایجاد کانال ها برای عبور سیل از شهرها را از جمله راهکارهای مهم برای جلوگیری از وقوع سیل های ویرانگر دانست.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین بر اجرای پروژه های آبخیزداری و حفاظت از خاک برای جلوگیری از تخریب زمین و آسیب های ناشی از سیل تاکید کرد.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین بازسازی منازل سیل زدگان ، ترمیم خرابی های ناشی از سیل ، جبران خسارت کشاورزان و بازسازی زمین های کشاورزی در مناطق سیل زده را موجب کاهش آلام مردم این مناطق دانست که باید هر چه سریعتر در اولویت کارها قرار گیرد.
آیت الله موحدی کرمانی در پایان ابراز امیدواری کرد : با تدبیر دولت و همراهی مردم وضعیت مناطق سیل زده هر چه زودتر به حالت عادی بازگردد.

خطبه اول نماز جمعه تهران

خطیب نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته تهران در خطبه نخست خود از کسانی که در سیل اخیر کمک کرده اند تشکر و قدردانی کرد.
آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه نخست خود نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کرد و افزود: تقوا است که انسان را از خطا و گناه حفظ می کند.
وی به حلول ماه شعبان اشاره کرد و گفت: خداوند به ما تقوا دهد تا خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده کنیم.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه به چند فراز از مناجات شعبانیه پرداخت و افزود: نخستین فراز این است که خدایا این دعاها و سخن ما را بشنو، مگر خداوند نمی شنود در حالی که کارهای بندگان باعث می شود حجابی بین خدا و انسان شکل بگیرد، بنابراین نه تو را می بیند و نه ندای تو را می شنود، بنابراین باید در این فکر باشیم که این حجاب ها برداشته شود تا صدای ما شنیده شود و هم صدای آنها به ما برسد.
وی گفت: آن چیزی که باعث می شود سخن ما به خدا نرسد و اعتنا نکند آن است که ما سخن خدا را نمی شنویم و به سخن خداوند اعتنا نمی کنیم و مصیبت در این جاست.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: اکنون در این سیل خطرناک ناله های مردم بلند است که بعضی خوب می شنوند و در واقع برخی خوب شنیدند و کمک کردند و کمک های فراوانی نیز کردند که خداوند به آنها جزای خیر دهد نتیجه آن است که خداوند نیز ندای آنها را می شنود و آن بنده وقتی می گوید خدایا ما را مشمول عنایت خود کن خداوند نیز به ندای آنها جواب مثبت می دهد.
وی ادامه داد: اما برخی این ناله ها را نمی شنوند بنابراین آن کسانی که این ناله های را نمی شنوند تکلیف شان چیست؟ پول دارد اما نمی دهد، می تواند کمک کند اما نمی کند و حاضر نیست صدای ناله های دردمندانه را بشنود که در چه شرایط سختی هستند، کسانی که صدای ناله های آنها را نمی شنوند نباید توقع داشته باشند که خداوند نیز دعای آنها را بشنود و استجابت کند.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: اگر کسی ناله دردمندی را بشنود حتی اگر مسلمان هم نباشد، جواب ندهد مسلمان نیست. وی ضمن تشکر از آنهایی که در این سیل خدمت فراوان کرده اند به آنهایی که غافل، بی خبر و بی اعتنا هستند هشدار داد که به خودتان رحم کنید اگر می خواهید خداوند ندای شما را بشنود.
وی افزود: در دنیا حاجب بزرگ همین حب دنیا است که اگر کسی اسیر حب دنیا، مقام و شیفته مال و ثروت شد دیگر حساب نمی کند که این مال از کجا می آید و یا از چه طریقی به این مقام می رسد و از هر راهی که شد تلاش می کند که از راه دروغ و تهمت به آن مقام برسد.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: مواظب باشید که عشق به دنیا در دلتان راه پیدا نکند زیرا این حجاب عظیم است و باعث می شود که صدا و فرمان خدا را نشنویم.

خطیب نماز جمعه تهران با لباس سپاه
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال ایراد خطبه‌های نماز جمعه است
این اقدام آیت الله محمد علی موحدی کرمانی در پی اقدام خصمانه ترامپ علیه سپاه پاسداران انجام شده است.

مرتبط با این خبر

  • حفظ امنیت بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای

  • پیش‌بینی تولید 14 میلیون تن گندم

  • تشکیل نیروی واکنش سریع در مرزهای ایران و پاکستان

  • نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

  • وضعیت آب و هوا: بارش‌؛ پدیده غالب امروز و فردا

  • در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

  • پیش از آغاز گفتگو‌های دوجانبه: استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر پاکستان

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

  • با اقدام اخیر آمریکا؛ ارتقای مرجعیت سپاه در مبارزه با تروریسم

  • براساس جدیدترین نظرسنجی، کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون