صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search


­فرمانده نیروی زمینی ارتش: همانگونه که داعش به دست رزمندگان مقاومت آواره شده است آوارگی اسرائیل غاصب نیز دور نیست


به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ امیر سرتیپ کیومرث حیدری در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران در واکنش به اقدام وقیحانه آمریکا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به آمریکا، رژیم صهیونیستی و ائتلاف عبری – عربی اعلام می‌کنم که اقدام ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کار احمقانه‌ای بود که امنیت نیرو‌های آمریکا در اقصی نقاط جهان و به ویژه نیرو‌های سنتکام را با مخاطره همیشگی مواجه خواهد کرد.
وی این اقدام آمریکا را خودزنی توصیف کرد که فقط با هدف خوش خدمتی به نظام صهیونیستی انجام شده است
امیر حیدری با اشاره به نقش آمریکا در ایجاد گروه تروریستی داعش گفت: همانگونه که کلینتون نادان و ترامپ دیوانه در کتاب "گزینه‌های دشوار" اعتراف کرده اند که برای ایجاد این گروه تروریستی برای گدایی به 40 کشور سفر کردند و امروز همین داعش به دست رزمندگان مقاومت آواره شده اند آوارگی اسرائیل غاصب نیز دور نیست.
فرمانده نیروزی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: اقدام امریکا در رسمیت بخشیدن به اشغال بلندی‌های جولان از سوی رژیم صهیونیستی به هیچ وجه قابل قبول نیست و رزمندگان محور مقاومت بلندی‌های جولان را بخشی از اراضی محور مقاومت می‌داند و دور نیست روزی که براین تسلط شوند.
فرمانده نیرو زمینی ارتش جمهور اسلامی ایران افزود: هم اکنون روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی تا 25 سال آینده بر سردر تمامی پادگان‌های نیروی زمینی نصب شده است و به امید خداوند زمینه‌های نابودی این رژیم در کمتر از 25 سال نیز محقق می‌شود.

»» خدمت‌رسانی به مردم مناطق سیل‌زده محور اصلی برنامه‌های روز ارتش

امیر حیدری که به مناسبت بیست و نهم فروردین روز ارتش به میان نمازگذاران تهرانی آمده بود گفت: محور اصلی برنامه‌های روز ارتش در سال جاری همراهی و خدمت رسانی به مردم در مناطق سیل زده است.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد نیروی زمینی ارتش گفت: اقدامات ارتش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سه مقطع پیش از دفاع مقدس، ایام دفاع مقدس و دوران بعد از دفاع مقدس تقسیم می‌شود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش حرکت در صراط مستقیم در سایه جانشین رسول خدا و ولایت فقیه را خط سیر ارتش در تمامی مقاطع عنوان کرد و افزود: ماموریت ویژه ارتش در ایام پیش از دفاع مقدس به فرموده حضرت امام خمینی (ره) تثبیت امنیت، در دوران دفاع مقدس در کنار برداران سپاهی و بسیجی تولید پیروزی و در دوران بعد از دفاع مقدس وظیفه حضور در مناطق مرزی با هدف پاکسازی مناطق جنگی از میادین مین و مقابله با منافقان و اشرار در مرز‌های جنوب بوده و هست.
وی گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی سالانه با جذب 200 هزار نفر از جوانان این کشور به عنوان سرباز از این قشر، جوانانی مستعد و امیدوار می‌سازد و به جامعه تحویل می‌دهد.
امیر حیدری تحقق شعار ارتش فدای ملت در مواقع بروز بحران و حوادث غیر مترقبه را از دیگر اهداف زمینی ارتش عنوان کرد و گفت: به جرات می‌توانم بگویم چشم امید مردم در اکثر این بلایای طبیعی به یاری نیرو‌های مسلح بود، در جریان وقوع زلزله در غرب کشور نخستین صدایی که به گوش مردم رسید صدای بالگرد‌های هوانیروز بود و تا نیمه روز نخست این حادثه با 553 سورتی پرواز 1560 مصدوم را به مراکز درمانی انتقال دادیم.
وی افزود: در حادثه سیل اخیر نیز نیرو‌های ارتش در کنار برادران سپاه، بسیج و احاد مردم در خوزستان، لرستان و کرمانشاه تلاش کرد بخشی از آلام مردم را تسکین دهد و هم اکنون فرماندهی مدیریت میدانی سیل در استان خوزستان بر عهده امیر سیاری است و در استان لرستان وغرب کشور به این حقیر واگذار شده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: همین حضور ارتش در دفاع مقدس و خدمت به مردم، ارتش را به درجه‌ای از اقتدار رساند که امروز بخش عظیمی از اقتدار دفاعی کشور را به خود اختصاص داده است.
امیرحیدری حرکت در مسیر خودکفایی را رویکرد دیگر نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و افزود: امروز در ارتش و نیروی زمینی در 23 رسته دفاعی در تمامی عرصه‌ها فناوری ان را به دست اورده ایم و نیاز به فناروی بیگانه نداریم و گام مهمی در تحقق فرامین رهبری انقلاب در این بخش برداشته شده است.
وی از تغییر ساختار سازمانی نیروی زمینی ارتش خبرداد و گفت: هم اکنون نیروی زمینی ارتش از یگان‌های سنتی پیاده عبور کرده است و به نیرویی محرک، مهاجم و واکنش سریع تبدیل شده است که بتواند در قدرت افکنی و ایجاد اقتدار دفاعی در کنار سایر نیرو‌ها و برادران خود در سپاه و بسیج اقتدارآفرینی کند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: تمامی نیرو‌ها در نیروی زمینی ارتش امروز همگام با دیگر اقشار مردم در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از نماز جمعه حضور خواهند داشت.

مرتبط با این خبر

  • حفظ امنیت بدون حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای

  • پیش‌بینی تولید 14 میلیون تن گندم

  • تشکیل نیروی واکنش سریع در مرزهای ایران و پاکستان

  • نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

  • وضعیت آب و هوا: بارش‌؛ پدیده غالب امروز و فردا

  • در کمیسیون امنیت ملی مجلس؛ بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در برابر آمریکا

  • پیش از آغاز گفتگو‌های دوجانبه: استقبال رئیس جمهور از نخست وزیر پاکستان

  • با حکم فرمانده معظم کل قوا؛ سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

  • با اقدام اخیر آمریکا؛ ارتقای مرجعیت سپاه در مبارزه با تروریسم

  • براساس جدیدترین نظرسنجی، کاهش بی سابقه محبوبیت مکرون