صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: اگر قرار شود نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگران نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در حاشیه همایش فرماندهان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران درباره تنگه هرمز گفت: تامین امنیت​ تنگه هرمز برعهده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است و ما خواهان امنیت و باز بودن تنگه ­هستیم و همانگونه که نفت کشور‌های دیگر درحال عبور از تنگه هرمز است کشتی‌های ما نیز درحال عبور است و ما مسئولیت امنیت را برعهده داریم.

وی تاکید کرد: همان طور که مقامات ما گفتند اگر کسی تنگه هرمز را ناامن کند حتماً ما متوجه خواهیم شد و اگر قرار شود نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند حتماً نفت دیگران نیز از این تنگه عبور نخواهد کرد، البته این به معنای بستن تنگه هرمز نیست و ما قصد بستن تنگه هرمز را نداریم مگر اینکه دشمن یا دشمنان ما را به حدی برسانند که در آن روز ما قادر به بستن تنگه هرمز هستیم و دشمنان نیز می‌دانند که ما در هر روز­­ این توانایی را داریم و اگر اتفاقی بیفتد شناور‌های تجاری و نفتکش آمریکا در عبور از تنگه هرمز موظف به پاسخگویی به سؤالات سپاه پاسداران که مسئول امنیت تنگه هرمز هستند خواهند بود و تا امروز نیز گزارش‌ها حاکی از این است که کاملاً به سؤالات پاسخ می‌دهند و ما هیچ گونه نشانی از تغییر در روش آن‌ها در تنگه هرمز نداریم.

سرلشکر باقری دربخش دیگری از سخنانش افزود: در مسئله اسارت دو نفر از همکاران ما که در پاکستان و در اسارت نیرو‌های اشرار هستند، ما پیگیر آزادی آن‌ها هستیم و ارتباط گسترده و پیگیری مجدانه ما از مقامات پاکستان ادامه دارد و نخست وزیر پاکستان نیز در سفر به تهران قول دادند که با جدیت بیشتری موضوع را پیگیری کنند؛​ امیدوار هستیم در آینده نزدیک دو نفر باقی مانده نیز آزاد شوند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ­­درباره حادثه تروریستی خاش نیز افزود: در عوامل تروریستی حادثه خاش تعدادی دستگیر شدند، البته تعدادی نیز به خاک کشور‌های همسایه فرار کردند، درباره دستگیر شده‌ها مسیر قضائی پیگیری می‌شود و پیگیری برای استرداد مجرمان که از کشور فرار کردند نیز ادامه دارد.

امنیت کشور؛ مستحکم‌تر و پایدار‌تر از گذشته

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باب شهادت در ناجا باز است، گفت: این سال به نام «رونق تولید» نام‌گذاری شده است و بدون فعالیت شما و رزمندگان خدوم رونق تولید امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی افزود: برقراری امنیت و آرامش برای همه عرصه‌ها به خصوص اقتصاد برای گردش چرخ تولید بسیار حائز اهمیت است.

سرلشکر باقری گفت: در ابتدای سال 98 ناجا با روحیه جهادی و تلاش بی‌نظیر با مقابله با اثرات سیل وارد میدان شد و نیروی انتظامی در سفر‌های نوروزی به خوبی عمل کرد و باعث کاهش قابل توجه در تلفات جاده‌ای شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: ناجا در سال 97 توانست به خوبی در عرصه اربعین وارد شود و توطئه‌های آمریکا، صهیونیسم و کشور‌های مرتجع منطقه را خنثی کند.

وی گفت: دشمنان اعلام کردند سال 97 با تابستان داغ آغاز می‌شود و امید داشتند ایران را از پا دربیاورند و کریسمس را در ایران برگزار کنند؛ اما دشمن دید که نیروی انتظامی و جوانان این کشور به نحوی عمل کردند که امنیت ما امروز مستحکم‌تر، قوی‌تر و پایدار‌تر از گذشته است.


مرتبط با این خبر

  • شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا

  • سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی

  • دیدار علی ربیعی با رئیس جمهور

  • تاکید بر برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی

  • در روز‌های پس از شب‌های قدر؛ کاهش ساعت کاری ادارات دولتی

  • إنا أنزلناه فی لیلة القدر

  • از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم

  • رگبار و رعد و برق در اکثر مناطق

  • خروج آمریکا از برجام اشتباه بود

  • اختصاص2500 میلیارد وام قرض‌الحسنه به 4 استان