صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، سران طوایف و اقشار مردم گفت: در استان سیستان و بلوچستان شیعه و سنی بیش از هزار سال است در کنار هم زندگی می‌‎کنند

رئیس قوه قضاییه: همزیستی هزار ساله شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان عامل توسعه یافتگی و زندگی سعادتمند مردم منطقه بوده است
و آنچه در این منطقه وجود دارد این است که سیستانی و بلوچ و از هر قومیتی با یکدیگر وحدت ، یکپارچگی و انسجام دارند و اگر مشکلی وجود داشته باشد مربوط به جریانات بیگانه‌ای است که اهداف خاص شیطانی را دنبال می‌کنند و مسئله آن‌ها شیعه و سنی نیست.

وی افزود: اگرچه ممکن است به نام شیعه باشد ؛ اما شیعه‌ای که اختلاف افکنی کند که ما او را شیعه نمی‌دانیم و سنی هم در کسوت تسنن بخواهد در جامعه اختلاف بیندازد را سنی نمی‌دانیم.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در فرمایشاتشان فرمودند چه شیعه انگلیسی و چه سنی امریکایی ، اهداف سیاسی را دنبال می‌کنند و دنبال ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نیستند.
آقای رئیسی افزود: این وحدت و انسجام و یکپارچگی هم در توسعه یافتگی منطقه و هم در جهت یک زندگی بسیار سعادت بخشی که بتواند دنیا و آخرت را تضمین کند، موثر است.
وی با اشاره به اینکه مردم این خطه مردم بسیار پرتلاش و سخت کوشی هستند ، گفت: شاید از صحنه‌های تلویزیون ، برخی از جلوه‌های تلاش و مجاهدت مردم این خطه را دیده‌ایم اما آنچه بیش از همه در این منطقه جلب توجه می‌کند، مسئله مرزبانی مخلصانه مردم این خطه است.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مرزبانی این خطه در مقابل بیگانگان بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: اولا مرز فرهنگی و بعد مرز اقلیمی و سرزمینی مورد توجه است.
رئیسی در تبیین مرز فرهنگی ادامه داد: مردمی دلداده به خدا و ارزش‌های الهی و مردمی با کرامت در این خطه حضور دارند.
رئیس قوه قضاییه پس از ورود به استان سیستان و بلوچستان و حضور در گلزار شهداى زاهدان، با خانواده شهدا، ایثارگران، سران طوایف و اقشار مردم دیدار کرد.
نخستین سفر استانی رئیس قوه قضائیه به زاهدان
رئیس قوه قضائیه و هیئت همراه در نخستین سفر استانی وارد سیستان و بلوچستان شدند.
آقای رئیسی در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اهداف سفر به این استان را تشریح کرد و گفت: توفیقی برای بنده است که در اولین روز‌های مسئولیتم، به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده و عرض ادبی به طوایف، مردم عزیز پرتلاش این منطقه و مسئولان خدمتگزار و مخلصی که به مردم خدمت می‌کنند، داشته باشم.
وی افزود: استان سیستان و بلوچستان علیرغم داشته‌های بسیاری که از نظر مادی و معنوی دارد و بهره‌مندی از جوانان برومند و پرتلاش، جزء استان‌های غیربرخوردار محسوب می‌شود و کار‌های بسیاری در این مدت چهل ساله انقلاب اسلامی به برکت انقلاب در این منطقه انجام شده است؛ اما نسبت به آنچه انجام شده باز هم باید کار‌های بسیاری صورت گیرد.
رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: دیدار با مردم عزیز، مسئولان خدمتگزار، روحانیون و علمای شیعه و سنی، دیدار با مسئولان قضایی منطقه، مطلع شدن از مشکلات و تنگنا‌هایی که برای همکاران قضایی، اداری و سازمانی در این منطقه وجود دارد جزو برنامه‌های این سفر است و امیدواریم بتوانیم تا جایی که از دست ما برمی‌آید نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.
این سفر، اولین سفر استانی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی پس از عهده دار شدن ریاست قوه قضائیه است. وی پس از فرودگاه به گلزار شهداء این شهر می رود.
دیدار با خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم ، قضات و کارکنان دادگستری استان، علما و روحانیون شیعه و سنی / نخبگان، اساتید دانشگاه و دانشجویان از جمله برنامه های سفر دو روزه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضائیه به استان است.
با حضور رئیس قوه قضائیه ، شورای اداری سیستان و بلوچستان هم امشب در زاهدان تشکیل جلسه می دهد.
دیروز هم حجت الاسلام والمسلمین مصدق، معاون حقوقی قوه قضائیه به همراه رئیس سازمان زندان های کشور به چابهارو حجت الاسلام و المسلمین بهرامی، معاون قضائی قوه قضاییه به همراه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور به سراوان سفر کردند تا برخی از موضوعات مربوط به حوزه قضایی در این شهرستان ها را بررسی کنند.

مرتبط با این خبر

  • شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا

  • سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی

  • دیدار علی ربیعی با رئیس جمهور

  • تاکید بر برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی

  • در روز‌های پس از شب‌های قدر؛ کاهش ساعت کاری ادارات دولتی

  • إنا أنزلناه فی لیلة القدر

  • از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم

  • رگبار و رعد و برق در اکثر مناطق

  • خروج آمریکا از برجام اشتباه بود

  • اختصاص2500 میلیارد وام قرض‌الحسنه به 4 استان