صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رئیس مجلس: در واگذاری بنگاه‌های مربوط به بانک‌ها عملکرد 5 بانک بهتر از مابقی بانک‌ها بوده است


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی،گفت: در واگذاری بنگاه‌هایی که مربوط به بانک‌ها است، بانک ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن و بانک رفاه کارگران که مستند قانونی بوده بهتر از مابقی بانک‌ها عمل کرده اند و مابقی در سطح پایین تری اقدام کرده اند.

وی پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در حوزه بازار‌های مالی، گفت: گزارش‌هایی که کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی تهیه کرده به مسئله سرمایه گذاری در کشور کمک می‌کند و سبب می‌شود که با نظارت مجلس بخش‌های اجرایی جدی‌تر عمل کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در حوزه بازار‌های مالی نشان می‌دهد که در واگذاری بنگاه‌هایی که مربوط به بانک‌ها است، بانک ملی، صادرات، ملت، صنعت و معدن و بانک رفاه کارگران که مستند قانونی بوده بهتر از مابقی بانک‌ها عمل کرده اند و مابقی در سطح پایین تری اقدام کرده اند.
دکترلاریجانی از کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی به دلیل دقت نظر در تهیه این گزارش‌ها تشکر کرد و ادامه داد: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی از همکاری معاونت نظارت مجلس، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌ها تشکر کرده و از تمامی دستگاه‌ها نیز برای تهیه این گزارش دعوت کرده اند که امیدواریم کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی این بررسی خود را ادامه دهد و براساس یافته‌های امروز خود پیگیری کند تا دستگاه‌های اجرایی اشکالات خود را رفع کنند و ظرف حدود 5 ماه آینده گزارش دیگری به مجلس ارائه دهند.
تذکر حاجی دلیگانی و پاسخ لاریجانی

نماینده شاهین شهر در مجلس خواستار اجرای ماده 234 آیین نامه داخلی قوه مقننه توسط کمیسیون‌ها شد.حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز در تذکری گفت: رئیس مجلس جهت دهی خوبی برای اعمال حق نظارت مجلس براساس ماده 234 آیین نامه داخلی قوه مقننه دارد که کم هزینه و خوب است.
وی اضافه کرد: در مواردی این ماده درست رعایت نمی‌شود، زیرا طبق این آیین نامه کمیسیون باید طی 10 روز موارد دریافتی را رسیدگی کند، اما مصداق‌هایی وجود دارد که کمیسیون برای بررسی آن‌ها ماه‌ها زمان گذاشته، از این رو معاونت نظارت باید گزارشی در این خصوص ارائه کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر جنابعالی به جاست و کمیسیون باید ظرف 10 روز موارد ارجاعی را بررسی کند.

مرتبط با این خبر

  • شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا

  • سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی

  • دیدار علی ربیعی با رئیس جمهور

  • تاکید بر برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی

  • در روز‌های پس از شب‌های قدر؛ کاهش ساعت کاری ادارات دولتی

  • إنا أنزلناه فی لیلة القدر

  • از آزادی مطبوعات حمایت می‌کنیم

  • رگبار و رعد و برق در اکثر مناطق

  • خروج آمریکا از برجام اشتباه بود

  • اختصاص2500 میلیارد وام قرض‌الحسنه به 4 استان