صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: نرخ رشد طلاق ، حاشیه نشینی ، اعتیاد و مسایل اخلاقی متوقف شده است .


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، محمدباقر اُلفت در گردهمایی روسای کل، معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ها و دادستانی های مراکز استان ها با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، جرایم و تخلفات انتخاباتی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شده است با ارایه گزارشی از عملکرد 17 ماه گذشته با موضوع آسیب های اجتماعی افزود: در پی ارایه گزارش های متعددی که از مراجع ذیربط به مقام معظم رهبری درباره گسترش آسیب های اجتماعی ارایه شد، ایشان به معاونین اجتماعی وزارت کشور دستور دادند درباره تمام آسیب ها تلاش موثری در این خصوص صورت گیرد.
وی گفت: در سال 94 گزارش این جمع بندی ها با حضور مقامات کشوری نزد مقام معظم رهبری ارایه شد که ایشان بعد از دیدن گزارش آمار ، فیلم و تصاویر متاثر شدند و دستورات قاطعی صادر فرمودند.
الفت افزود: نتیجه دستورات این شد که شورای اجتماعی کشور بصورت فعال تر و جهادی اقدام به کنترل آسیب های اجتماعی بپردازد .
وی گفت : 20 سال از توجه جدی به آسیب ها اجتماعی گذشته است که آقا دستور دادند این غفلت 20 ساله در مدت کوتاهی باید برطرف شود و شورای اسلامی وزارت کشور در پی آن شروع به تدوین اولویت های آسیب ها کردند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد : در مرحله اول 23 عنوان آسیب شناسایی شد که 4 آسیب طلاق ، اعتیاد ، حاشیه نشینی و مسایل اخلاقی به عنوان مهمترین آسیب ها در اولویت قرار گرفت.
وی افزود: بعد از مشخص شدن مسئولیت هرکدام از دستگاه های بین دستگاهی ستادی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تشکیل دادیم که جلسات متعددی برگزار شد و سهم قوه قضاییه از این اولویت ها معلوم و برنامه های قوه قضاییه مشخص شد .
ُاُلفت گفت : بعد از تدوین برنامه ها، آقا فرمودند که کار باید با سرعت قابل توجهی پیش برود.
وی در ادامه از اختصاص 5 میلیارد تومان در سال 95 و بخشی از سا ل 96 به اجرای برنامه های آسیب های اجتماعی در قوه قضاییه ( درمعاونت اجتماعی قوه قضاییه ) خبر داد و گفت: در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است و دو دستوری که مقام معظم رهبری صادر فرمودند به طور جدی و به همت مدیریت جهادی اکنون محقق شده است .
الفت افزود: یکی اینکه آسیب های اجتماعی کنترل شود تا شاهد نرخ رشد آسیب ها نباشیم که این نرخ رشد باید متوقف شود ، این موضوع تحت 4 عنوان یعنی طلاق ، اعتیاد، حاشیه نشینی و مسایل اخلاقی محقق شده است و آمارها کاهش پیدا کردند .
وی ادامه داد: متوقف کردن نرخ رشد این آسیب ها بزرگترین دستآورد قوه قضاییه است که با همکاری دیگر دستگاه ها محقق شده و این آمارها به سمت صفر سوق پیدا کرده است بطوری که در حوزه طلاق توافقی و زمین خواری شاهد کاهش این آمارها هستیم .
الفت افزود : امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم براثر همفکری و هم افزایی با سایر دستگاه متولی نظر دوم آقا را مبنی بر کاهش آسیب های اجتماعی در کمترین زمان ممکن شاهد باشیم.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای حضور دارد و سخنرانی خواهد کرد.

مرتبط با این خبر

  • دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب

  • برنامه‌های امروز نامزدهای ریاست جمهوری در رسانه ملی

  • کربلای معلی غرق در نور میلاد سالار شهیدان

  • میلاد حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام زین العابدین (ع) را تبریک می گوییم .

  • وزیر نیرو: افزایش ظرفیت انرژی‌های نو کشور به ۷۵۰۰ مگاوات

  • آمریکا و اسرائیل عامل ایجاد ناامنی در غرب آسیا هستند

  • بارش بهاری در بیشتر مناطق کشور

  • انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری ۹۶ از امروز

  • آمریکا و اسرائیل عامل ایجاد ناامنی در غرب آسیا هستند

  • برنامه‌های امروز نامزدهای ریاست جمهوری در رسانه ملی