صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دریادار خانزادی: دوره نمایش‌های دروغین و پرسه زدن‌های امریکا در خلیج فارس پایان یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش:
پایان دوره پرسه زدن امریکا در خلیج فارس
دریادار خانزادی: دوره نمایش‌های دروغین و پرسه زدن‌های امریکا در خلیج فارس پایان یافته است.

پایان دوره پرسه زدن نمایشی امریکا در خلیج فارسبه گزارش خبرگزاری صدا وسیما به نقل از روابط عمومی ارتش، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه (یکشنبه) در جمع وابستگان نظامی کشور‌های مختلف، اظهار داشت: قبل از هر چیز تشکر و قدردانی خود و همکارانم را برای حضور ارزشمند شما در مراسم بزرگداشت روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ابراز می‌کنم.
وی افزود: اطمینان دارم این گردهمایی بزرگ که با حضور گرم و صمیمی شما معنا یافته است، بستری ارزشمند برای تحکیم و توسعه روابط میان دولت‌ها، نیرو‌های مسلح و به ویژه نیرو‌های دریایی کشور‌های ما خواهد بود و زمینه‌ساز مودت و صلح پایدار تلقی می‌شود.
دریادار خانزادی ادامه داد: در تاریخ هر ملتی روز‌های وجود دارد که موجب مباهات و افتخار است. به لطف خداوند متعال و به برکت انقلاب اسلامی، تاریخ ایران اسلامی پر از چنین روز‌هایی است.
فرمانده نیروی دریایی اضافه کرد: نیروی دریایی در مسیر انقلاب اسلامی و در تاریخ 40 ساله گام اول افتخار‌هایی را آفرید که متضمن امنیت دریایی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
وی گفت: در شرایطی که همه استکبار جهانی با تحمیل جنگ هشت ساله تلاش می‌کردند نهال انقلاب اسلامی را از پای درآورند، در آغازین روز‌های حمله دشمن به مرز‌های ایران، در حالی که هنوز ساختار‌های حکومتی شکل نگرفته بودند و نیرو‌های مسلح هنوز انسجام لازم را به دست نیاورده بودند، این تکاوران نیروی دریایی بودند که دشمن را 34 روز پشت دروازه‌های خرمشهر متوقف کردند، دشمنی که تصور می‌کرد یک روزه خرمشهر را تصرف خواهد کرد و طی یک هفته جشن پیروزی را در تهران خواهد گرفت.
دریادار خانزادی افزود: در همان روز‌های آغازین دفاع مقدس، نیروی دریایی عملیات مروارید را در دریا اجرا کرد و این اولین جنگ تمام عیار دریایی بود که در شصت و هفتمین روز از آغاز حمله دشمن به مرز‌های ایران شکست سنگین آن‌ها را در دریا رقم زد و تا پایان جنگ هشت ساله دریا در همه ابعاد آن تحت کنترل نیروی دریایی ایران بود و دشمن از آن محروم شد؛ سکو‌های نفتی او از کار افتاد و اقتصادی که بر پایه فروش نفت بود از رونق افتاد.
وی ادامه داد: بعد از عملیات مروارید تا پایان دفاع مقدس عملیات همراهی کشتی‌های تجاری و نفتکش موضوعی حیاتی برای کشور ایران بود تا اقتصاد تک محصولی ایران که در آن زمان بر پایه فروش نفت تنظیم شده بود از حمله‌های موشکی دشمن که از زمین و هوا انجام می‌شد، مصون بماند. نیروی دریایی در آن دوران ده هزار فروند کشتی تجاری و نفتکش را با موفقیت همراه کرد و تنها 20 فروند از این کشتی‌ها مورد اصابت قرار گرفت.
فرمانده نداجا گفت: حضور هوادریای نیروی دریایی در عملیات شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر عزیز با استفاده از هاورکرافت و بالگرد‌ها برگ زرینی از کار‌های نیروی دریایی در هشت سال دفاع مقدس بود.
وی افزود: هشت سال جنگ را در حالی با موفقیت پشت سر گذاشتیم که تحریم‌های سنگین آمریکا و کشور‌های متحد او محدود کردن ظرفیت‌های دفاعی جمهوری اسلامی را نشانه گرفته بود، در این شرایط کار تعمیر اساسی ناو‌ها و تجهیزات نیروی دریایی آغاز و همزمان هویت ایرانی اسلامی در عرصه دریا تثبیت شد و با تجهیزاتی که برای تامین امنیت خلیج فارس متناسب بود پا به عرصه اقیانوس گذاشتیم و مظهر اقتدار ملت در دریا شدیم و نمایشی جدیدی از اراده و اقتدار نظامی علمی و صنعتی کشور برای دستیابی به امنیت دریایی جمعی در منطقه و گذرگاه‌های راهبردی اقیانوس هند ارائه دادیم که تا امروز تداوم داشته است.
دریادار خانزادی بیان کرد: برای تأمین امنیت اقتصاد کشور در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و دریای سرخ و همه آب‌های آزاد منطقه با دزدی دریایی و تروریسم دریایی جنگیدیم و امنیت ناوگان تجاری و نفتکش‌ها را با اعزام 64 ناوگروه رزمی در 10 سال گذشته برقرار کردیم.
وی ادامه داد: با ساخت تجهیزات جدید مانند ناو‌های موشک‌انداز، ناوشکن‌های جماران، دماوند و سهند، زیردریایی‌های غدیر و فاتح، اژدر‌های بومی قدرتمند، پرتاب موشک از زیر سطح دریا و از عرشه زیردریایی ها، هواپیما‌های بدون سرنشین، سامانه‌های جنگ الکترونیک، امداد و درمان از راه دور، مخابرات پایدار و امن و تداوم حضور در دریا‌های آزاد و اقیانوس‌ها؛ امتداد‌های عمقی ایجاد کردیم و آن را توسعه بخشیدیم تا جایی که رهبر انقلاب اسلامی نیروی دریایی را نیروی دریایی راهبردی اعلام کردند.
فرمانده نیروی دریایی افزود: با کار‌های توسعه‌ای و تلاش برای آبادسازی ملی در سواحل جنوب شرقی کشور، پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم، همه کارکنان‌مان را در مراکز آموزشی نیروی دریایی در تراز ایران اسلامی، ایران تاریخی و ایران بزرگ در امر دریا تربیت کردیم و آموزش می‌دهیم به نحوی که دنیا به دانش و توانایی آن‌ها احترام می‌گذارد.
وی خاطرنشان کرد: امروز امنیتی که به ما در دریا داریم بر خلاف بسیاری از کشور‌های منطقه‌ای عاریه‌ای نیست، کاملاً بومی و ساخت ایران و فرزندان این مملکت است.
دریادار خانزادی بیان کرد: دریا‌های ما امن است و حضور عوامل استکبار و شیطان به سرکردگی آمریکا و انگلیس و رژیم منحوس اشغالگر قدس نمی‌تواند آن را خدشه دار کند. آن‌ها را از این منطقه بیرون خواهیم راند و تاکید می‌کنیم دوره نمایش‌های دروغین و پرسه زدن‌های نمایشی به پایان رسیده است. جانشان را و این حلب پاره ها، این ابزار‌های چشم پرکن مادی را بردارند و منطقه ما را ترک کنند، امروز ملت‌های آزادی خواه دنیا بیدار هستند و زیر چتر ائتلاف‌های استکباری و نمایشی قرار نمی‌گیرند.
وی افزود: قدرت‌های زورگوی جهان ناچارند بایستند و خیزش تمدنی ایران اسلامی به سمت دریا و اقیانوس‌های جهان و عرصه‌های اقتدار آفرین را در گام دوم انقلاب نظاره‌گر باشند، چون ایران آزاد، ایران مستقل، ایران اسلامی، ایران دانشمند و ایران قدرتمند نیروی دریایی پرچمدار این حرکت مقتدرانه به سمت احیای تمدن دریایی ایران اسلامی خواهد بود.

سرهنگ «یائو یائو»
نیروی دریایی ارتش ایران نقش مؤثری در برقراری صلح جهانی داشته است
رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم تهران گفت : نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نقش فعالی در برقراری صلح جهانی و ثبات منطقه‌ای داشته است.
سرهنگ «یائو یائو» رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم تهران دیشب در مراسم بزرگداشت هفته نیروی دریایی ارتش که در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالیان گذشته با اقتدار از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور ایران دفاع کرده و نقش فعالی در برقراری صلح جهانی ثبات منطقه‌ای داشته است.
وی افزود: ناوگان‌های متعدد ایرانی مأموریت مقابله با دزدی دریایی و همراهی کشتی‌های تجاری را در خلیج عدن و در چارچوب قوانین بین‌المللی تاکنون انجام داده‌اند.
این مقام نظامی چینی ادامه داد: در میان کشتی‌های نجات‌یافته توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، کشتی‌ها و کارکنانی از کشور من نیز بوده است. بدین‌ترتیب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران موفق به برقراری امنیت عمومی برای جامعه بین‌المللی و کشور‌های منطقه شده است.
سرهنگ یائو یائو تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیراً در حال تهیه طرح های مختلف و به‌روزرسانی تجهیزات و توسعه سخت‌افزار‌های پیشرفته مانند هواپیما‌های بدون سرنشین، جت و ناوشکن است و ما امیدواریم این طرح‌ها با سرعت بیشتری به موفقیت برسند.
وی افزود: ما همچنین خواستار بازدید از امکان های آموزشی، ناوگان دریایی، مانور‌ها و رژه‌های دریایی ایران هستیم و معتقدیم اینگونه فعالیت‌ها موجب توسعه روابط نزدیک و دوستانه با سایر کشور‌ها خواهد شد.
رئیس انجمن وابستگان نظامی مقیم تهران گفت: در پایان تبریک های صمیمانه ما را بابت پیشرفت در تحصیل توانایی‌ها و انجام مأموریت‌ها پذیرا باشید.

مرتبط با این خبر

  • سید عباس موسوی آمریکا حق‌ ندارد در امور کشور‌ها دخالت‌ کند

  • سهمیه بنزین قایق‌های صیادی در انتظار تصویب

  • زنگنه پیش از اجلاس اوپک/ از حق ملت ایران نمی‌گذریم

  • تاکید معاون وزیر خارجه پس از نشست کمیسیون مشترک برجام

  • در واکنش به سخنان ترامپ هشدار پیونگ یانگ به حماقت رئیس جمهور آمریکا

  • بازتاب خبربیست و ششمین سالگرد رادیو پیام در باشگاه خبرنگاران جوان

  • بازتاب خبربیست و ششمین سالگرد رادیو پیام در جام جم آنلاین

  • بازتاب خبربیست و ششمین سالگرد رادیو پیام در خبرگزاری صداوسیما

  • بازتاب خبربیست و ششمین سالگرد رادیو پیام در ایرنا

  • بازتاب خبری بیست و ششمین سالگرد رادیو پیام در خبرگزاری ایسنا