صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 95دانشگاه ها وموسسات عالی درپایگاه اینترنتی سازمان سنجش آغازشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: کارت داوطلبان از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org توزیع می شود.

ابراهیم خدایی افزود: در این آزمون 860 هزار و 109 داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد 59 درصد زن و 41 درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه برخی از داوطلبان در دو و یا سه گروه آزمایشی نام نویسی کرده اند گفت: این افراد باید دو و یا سه کارت ورود به جلسه آزمون از این سایت دریافت کنند و با توجه به این موضوع برای حدود یک میلیون و 14 هزارو 274 داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

خدایی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی حدود 162 هزار و 879 نفر، در گروه آزمایشی علوم تجربی حدود 519 هزار و 488 نفر، در گروه آ‍زمایشی علوم انسانی 161 هزار و 500 نفر، در گروه هنر 54 هزار و 697 نفر و در گروه زبان های خارجی 115 هزار و 710 نام نویسی کرده اند.
وی با بیان اینکه این آزمون صبح و عصر روزهای پنج شنبه و جمعه 24 و 25 تیر برگزار می شود گفت: آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنج شنبه، آزمون گروه هنر عصر پنجشنبه، آزمون گروه علوم تجربی صبح جمعه و آزمون گروه زبان های خارجی عصر جمعه برگزار می شود.

خدایی افزود: سؤالات این آزمون به صورت تستی چهار گزینه ای و شخصی سازی شده است و نام و مشخصات فرد بر روی دفترچه سوالات و پاسخ نامه درج شده است.

وی گفت: سوابق تحصیلی با تاثیر مثبت اعمال می شود که 25 درصد برای سال سوم آموزش متوسطه و 5 درصد برای دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.
خدایی افزود: نتایج اولیه این آزمون نیمه دوم مرداد اعلام می شود و تعداد داوطلبان این آزمون در مقایسه با سال گذشته حدود 17 هزار کاهش داشته است.

مسن ترین داوطلب امسال آقایی متولد 1315 از شمیران در گروه آزمایشی علوم انسانی و کوچکترین داوطلب نیز خانمی متولد 1380 از ایلام که در گروه آزمایشی علوم تجربی هستند.

تنظیم کننده: چند رسانه ای پیام
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

مرتبط با این خبر

  • دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب

  • برنامه‌های امروز نامزدهای ریاست جمهوری در رسانه ملی

  • کربلای معلی غرق در نور میلاد سالار شهیدان

  • میلاد حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام زین العابدین (ع) را تبریک می گوییم .

  • وزیر نیرو: افزایش ظرفیت انرژی‌های نو کشور به ۷۵۰۰ مگاوات

  • آمریکا و اسرائیل عامل ایجاد ناامنی در غرب آسیا هستند

  • بارش بهاری در بیشتر مناطق کشور

  • انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری ۹۶ از امروز

  • آمریکا و اسرائیل عامل ایجاد ناامنی در غرب آسیا هستند

  • برنامه‌های امروز نامزدهای ریاست جمهوری در رسانه ملی