صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از مصوبه این شورا برای گنجانده شدن 5 زبان جدید به برنامه درسی مدارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا مخبر دزفولی پس از پایان جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: گزارش همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با بنیاد سعدی آماده شده بود که در آن به چگونگی آموزش زبان های خارجی در کشورهای مختلف پرداخته شده بود که اعضای جلسه در جریان وضعیت آموزش زبان خارجی در داخل کشور و سایر کشورها قرار گرفتند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آسیب ها و اختلالات موجود در این زمینه مورد توجه جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت، گفت: نکته اعضای جلسه بر آن تاکید کردند؛ آموزش زبان فارسی در سنین پایین و قوام بخشی و اهتمام به آن در آموزش و پرورش بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: در خصوص آموزش زبان های خارجی نیز تاکید شد که انحصار نباید وجود داشته باشد و با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش نیز مقرر شده است که پنج زبان دیگر در مدارس تدریس شود.

آقای مخبر دزفولی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در این زمینه کارآمد شدن آموزش زبان خارجی است که مقرر شد ارزیابی آن را وزارت آموزش و پرورش انجام دهد و همچنین پیرامون اهداف آموزش زبان خارجی و آموزش آن متناسب با نیازهای دانش آموزان و دانشجویان قرار شد که بررسی های لازم صورت پذیرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: برنامه درسی زبان خارجی نیز حتما باید مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گیرد و متناسب با یافته های جدید کارآمد و به روزرسانی شود.
وی افزود: همچنین مقرر شد؛ شورای عالی آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سن مناسب برای آموزش زبان خارجی به گونه ای که لطمه ای به زبان ملی و مادری وارد نشود و اقتضائات فرهنگی و ارزشی مورد توجه قرار گیرد بررسی های لازم را انجام داده و به همراه پیشنهادهای مرتبط به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: رئیس جمهور در جمع بندی موضوع وزارت کشور را مامور کرد تا با پشتوانه شورای اجتماعی خود؛ گزارش جامعی از وضعیت عفاف و حجاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند و در آن نقاط ضعف و کاستی ها به همراه نقاط قوت و روش های خوب و اثربخش را مورد ارزیابی قرار داده و در این زمینه پیشنهادهای لازم را برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

مرتبط با این خبر

  • در دریای خزر؛ افزایش 36 درصدی صید ماهی سفید

  • انتقال زائران از 20 ایستگاه پروازی؛

  • سوم بهمن ولادت با سعادت الگوی پرستاران، حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مبارک باد.

  • در نشست مشترک مسئولان اقتصادی دولت با برخی نمایندگان مجلس؛

  • آقای روحانی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم

  • نمایندگان رییس جمهور به خوزستان می‌روند

  • آخرین اخبار از حملات ترکیه به عفرین سوریه

  • راه حل مسئله فلسطین، مقاومت است

  • 80 درصد تراکنش اپراتور‌ها به روش الکترونیک

  • در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛