آرمان زدایی از نسل جوان بوسیله: بی تفاوتی به «فقر و فساد و تبعیض» به عنوان سه شیطان بزرگ و سه عنصر پلید


حضرت آیه الله خامنه ‎ای:
یكی از مصادیق آرمان‌زدایی، بی تفاوت كردن نسل جوان و دانشگاهی به «فقر و فساد و تبعیض» به عنوان سه شیطان بزرگ و سه عنصر پلید است.

1401/02/07
|
09:03
|

به گزارش سایت رادیو پیام: مقام معظم رهبری در توصیه ‎‎هایشان به دانشجویان؛ ایشان را به «عمیق شدن در مسائل اصلی كشور و مماس شدن با آنها» فراخواندند و افزودند:
وقتی با تمركز بر روی یكی دو مسئله، درباره آنها فكر و تحقیق كنید، نتایج این تحقیقات عمیق، برای دستگاه های مربوط قابل استفاده خواهد بود.

رهبر انقلاب؛ مختصات و مسئله دانشگاه را در جامعه؛ مسئله‌ای "اساسی و چالشی" دانستند.

ایشان دانشگاه را جزو اساسی ترین مسائل انقلاب خواندند و گفتند: جوان دانشجو، امروز باید با تفكر و اندیشه‌ورزی، عمیق شدن در مسائل اصلی كشور و پرهیز از هرگونه انفعال و ناامیدی، آرمان‌های انقلاب و كار جدی و واقعی را از مسئولان كشور مطالبه كند.


ایشان با تأكید بر مطالبه‌گری گفتند: مطالبه‌گری مستدل مانع از این می‌شود كه بعضی‌ها در شرایطی كه تشكیلات مدیریتی كشور، انقلابی است درباره اهمیت نقش دانشجویان تشكیك كنند، چرا كه نقش شما در این دوره بیشتر است.


ایشان در نسبت نگاه ‎های موجود در ابتدای انقلاب به دانشگاه فرمودند: نگاه انقلابی، دانشگاه را جایی برای نخبه‌پروری، حل مسائل و پیشرفت كشور می‌دانست.

رهبر انقلاب در توصیه بمنظور «پرهیز كامل از انفعال و ناامیدی» فرمودند: شما باید كانون تزریق امید به بخش‌های دیگر باشید.


ایشان در بخش مهمی از بیاناتشان فرمودند: جهان در آستانه یك "نظم جدید" است.
قضایای جنگ اخیر اوكراین را باید عمیق‌تر و در چارچوب شكل‌گیری نظم جدید جهانی دید كه احتمالاً فرآیندهای پیچیده و دشواری، در پی آن شكل خواهد گرفت.


همچنین به نقل از برخی منابع: ایشان فرمودند: «حالا صحبت مجلس شد و اعتراض به مجلس و درخواست از من كه عنوان انقلابی‌گری را پس بگیرم از این مجلس. خب خیلی نماینده‌های این مجلس همین جوان‌های دیروز در جایگاه شمایند. یعنی خیلی‌ از آن‌ها جوان‌هایی هستند كه چند سال قبل از این مثل شما می‌آمدند می‌ایستادند انتقاد می‌كردند، حرف می‌زدند، اشكال می‌كردند.

دسترسی سریع