آخر خرداد، زمان پرداخت فرم‌های عوارض ساختمانی در تهران

اعضای شورای شهر تهران پیشنهادات طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفند ماه را تصویب كردند.

1401/03/02
|
13:46
|


به گزارش رادیو پیام از ایسنا، مهدی چمران صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به كسالتش گفت: از همه دوستانی كه در این مدت با تلفن و ملاقات حضوری جویای احوالم بودند تشكر كرده و عذرخواهی می‌كنم اگر نتوانستم میزبان آنها باشم. چرا كه دكتر مرا منع كرده بود.

وی با اشاره به دستور جلسه اول مبنی بر طرح "اعطای مهلت زمان پرداخت فرم‌های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفند ماه" افزود: دو فوریت این طرح تصویب شد و حالا در مورد جزییات آن پیشنهادهایی ارجاع داده شده است.

رییس شورای شهر تهران با بیان این كه پیشنهاد این بود كه تا 18 تیر ماه زمان پرداخت عوارض تمدید شود، گفت: اما زمان تا آخر خرداد ماه منطقی‌تر است. یك تبصره می‌آوریم. به گونه ای كه به شهردار تهران، اجازه می‌دهیم 15 روز دیگر به صلاحدید خودش این زمان را تمدید كند و نیازی به مصوبه جداگانه نداشته باشد.

وی افزود:‌ پیشنهاد پرداخت "یك جا عوارض" مورد پذیرش نیست، چرا كه مردم می‌توانند طبق قانون نسبت به تقسیط عوارض اقدام كرده و زمانی كه بخواهند نقدی و به صورت یكجا پرداخت كنند 20 تا 22 درصد تخفیف دریافت می‌كنند.

نهایتا پیشنهادات طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفند ماه با رای اكثریت آراء به تصویب رسید.

انتهای پیام

دسترسی سریع