هبر معظم انقلاب عشایر ایران وفادارترین قشرهای ملت هستند

رهبر انقلاب گفتند: همه آحاد ملت از جمله عشایر به امور و تولیدات فرهنگی نیاز دارند البته در كار فرهنگی همچون تولید فیلم و كتاب باید بازخورد و تأثیر تولیدات مورد توجه و اندازه‌گیری قرار بگیرد.

1401/03/31
|
11:52
|


به گزارش رادیو پیام از ایسنا، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندركاران كنگره ملی شهدای عشایر كه 22 خرداد 1401 برگزار شد، صبح امروز سه‌شنبه 31 خرداد در محل برگزاری این همایش در شهركرد منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به تعبیر امام بزرگوار از عشایر به‌عنوان ذخایر كشور، برگزاری این كنگره را فرصتی مناسب برای توجه و آشنایی مردم با عشایر دانستند و گفتند: امروز تكیه بدخوهان ایران و اسلام به جنگ نرم است بنابراین همه آحاد ملت از جمله عشایر به امور و تولیدات فرهنگی نیاز دارند البته در كار فرهنگی همچون تولید فیلم و كتاب باید بازخورد و تأثیر تولیدات مورد توجه و اندازه‌گیری قرار بگیرد.

ایشان با اشاره به ایستادگی عشایر در مقابل تلاش‌های پر شمار بیگانگان در طول دو سه قرن گذشته، گفتند: هدف از این تلاشها وادار كردن عشایر به خیانت به كشور و اقداماتی همچون تجزیه و جنگ داخلی بود كه هرگز موفق نشدند، بنابراین عشایر ایران جزو وفادارترین قشرهای ملت هستند.

ایشان فداكاری عشایر در دوران انقلاب و دفاع مقدس را جلوه‌ی دیگری از وفاداری آنان دانستند و خاطرنشان كردند: عامل اصلیِ وحدت، پیشرفت و از خودگذشتگی مردم از جمله عشایر، عامل «دین» بود كه امام بزرگوار با استفاده از آن عنصر حیاتی، انقلاب را به پیروزی رساند و پس از انقلاب نیز در مقابل انبوه پشتیبانی‌های قدرتهای بیگانه و دولت‌های مرتجع از صدام به منظور از پا درآوردن انقلاب، موجب مصونیت و حفظ كشور شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شهیدان را مظهر زیبا و با شكوه ایمانِ دینی خواندند و با تأكید بر نقش منحصر بفرد انگیزه دینی در مجاهدت رزمندگان و همچنین صبر و آرامش خانواده‌های شهدا، گفتند: البته بعضی‌ها كه سر و كاری با دین ندارند به‌دنبال دست بردن در انگیزه‌های دینی شهدا و رزمندگان هستند اما نباید انگیزه‌های عزتمندانه شهدا را به چیزی كمتر از انگیزه دینی و كسب رضای خداوند فروكاست.

ایشان از مهمترین ابعاد جنگ نرم را خاموش یا تضعیف كردن انگیزه‌های دینی در كشور خواندند و افزودند: امروز هر كاری در كشور علیه دین، سنتها، مقدسات و شعائر دینی انجام می‌شود، متكی به یك انگیزه سیاسی و مورد استفاده دشمن است اگرچه ممكن است عامل انجام آن كار از این واقعیت غافل و ناآگاه باشد.

رهبر انقلاب، تضعیف ایمان دینی، تضعیف امید و خوش‌بینی به آینده كشور را از جمله مؤلفه‌های جنگ نرم علیه ملت دانستند و خاطرنشان كردند: القاء بی‌آینده‌گی، بن‌بست و اینكه مسئولان اداره كشور را بلد نیستند از جمله كارهای بدخواهان ایران است و امروز هر كس مردم را از آینده ناامید، یا ایمان‌های مردم را تضعیف، یا مردم را به تلاشها و برنامه‌ریزی‌های مسئولان بی‌اعتقاد یا بدبین كند، چه بداند و چه نداند به سود دشمن كار می‌كند.

ایشان درس مهم شهیدان را درس امید خواندند و خاطرنشان كردند: رزمندگان ما در شرایطی وارد میدان رزم شدند كه بر اساس محاسبات عادی امیدی به پیروزی وجود نداشت اما در اثر آن مجاهدتهای امیدوارانه، جنگ با عزت جمهوری اسلامی و منكوب شدن متجاوزان خاتمه یافت و این یعنی در سخت‌ترین شرایط نیز باید به كمك الهی و همت خود امیدوار بود.

رهبر انقلاب همچنین با تقدیر از فعالیت‌ها و خدمات بسیج در بخش‌های عشایری، شناسایی و رفع مشكلات عشایر به‌ویژه برنامه‌ریزی و اقدام برای حل مسائل فرهنگی را وظیفه همه مسئولان ذی‌ربط خواندند.

انتهای پیام

دسترسی سریع