حجاج ایرانی از نظر كرونا مشكلی ندارند

وزیر كشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا با تاكید بر پرهیز از عادی انگاری در مورد بیماری كرونا، درباره وضع حجاج ایرانی گفت: مشكل خاصی در این زمینه گزارش نشده است.

1401/04/01
|
11:59
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، دكتر احمد وحیدی روز سه شنبه در حاشیه چهل و چهارمین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با كرونا كه با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در محل وزارت كشور برگزار شد؛ این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح كرد.

وی افزود: براساس گزارش ارائه شده در نشست امروز، شیوع گونه‌هایی از بیماری كرونا در برخی از كشور‌های همسایه و برخی كشور‌های دورتر وجود دارد كه باید بر لزوم مراقبت‌های لازم در خصوص كنترل بیماری تاكید شود.

وزیر كشور ادامه داد: برای همین در نشست امروز بحث شد كه محدودیت‌های سفر به خصوص همراه داشتن آزمایش منفی كرونا از مسافران ورودی از كشور‌های همسایه لحاظ شود تا شرایط اطمینان بخشی در كنترل بیماری حاصل آید.

دكتر وحیدی با بیان اینكه نباید با توجه به فروكش كردن بیماری، درمورد مدیریت بیماری عادی انگاری شود، اضافه كرد: در همین خصوص متخصصان وزارت بهداشت بر تزریق دز سوم برای افرادی كه چهار ماه از تزریق دز دوم آن‌ها گذشته و سطح ایمنی بدنشان پایین آمده است، تاكید دارند.

وی درباره سفر اربعین حسینی (ع) هم گفت: برای مراسم امسال اربعین حسینی (ع) تاكید بر همان تزریق سه دز واكسن است. البته اكنون وضع عمومی كشور خوب است، اما باید مراقبت لازم انجام شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر تصمیم گیری در خصوص استفاده از ماسك هم اظهار كرد: در این خصوص دو دیدگاه در جلسه مطرح شد كه این پیشنهاد‌ها به ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا ارائه می‌شود تا تصمیم نهایی گرفته شود.

دكتر وحیدی افزود: وضعیت عمومی مدیریت بیماری در كشور مناسب است، اما باید مراقبت‌های لازم را داشته باشیم تا دچار غفلت نشویم.

دسترسی سریع