كیفیت هوای تهران« ناسالم برای همه»

كارشناس واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران با بیان اینكه شب گذشته شاخص آلاینده‌ها در وضعیت بسیار ناسالم و خطرناك قرار گرفت اما از اوایل صبح سیر نزولی داشته است، گقت: شاخص آلاینده هم اكنون كیفیت هوا 172 و در شرایط ناسالم برای همه قرار دار

1401/04/12
|
10:34
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا،درباره كیفیت هوای تهران در روز یكشنبه ( 12 تیرماه) اظهار كرد: آلاینده شاخص 24 ساعت گذشته هوای تهران با میانگیم 168 ذرات معلق كمتر از 10 میكرون و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها بود. آلاینده ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون نیز 148 ثبت شد و از این لحاظ كیفیت هوای پایتخت در شرایط نا مناسب برای گروه‌های حساس قرار داشت.

وی افزود: میانگین كیفیت هم اكنون هوای تهران 172 و در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است. آلاینده شاخص نیز ذرات معلق كمتر از 10 میكرون گزارش شده است.

كارشناس واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران در تشریح روند افزایش شاخص آلاینده‌ها در تهران گفت: شب گذشته ساعت 21 یك توده گرد و خاك در استان تهران فعالیت خود را آغاز كرد كه در ایستگاه‌های غرب پایتخت شاخص آلاینده‌ها بالا رفت و در نیمه شب به 300 رسید و در شرایط بسیار ناسالم سپس خطرناك قرار گرفت و این شرایط جوی تا ساعت 6 صبح نیز ادامه داشت سپس سیر نزولی گرفت.

در حالی كیفیت هوای تهران در شرایط خطرناك قرار گرفت كه از ابتدای بهار تا كنون نیز چندین بار وضعیت خطرناك را تجربه كرده و افزایش غلظت آلاینده‌های شاخص مربوط به خیزش گرد و خاك بوده است.

انتهای پیام

دسترسی سریع