آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها / استقرار مشاوران در مدارس

صدور نمون برگ‌ها انجام و تمام شده و مشاوره‌ها در حال آغاز است؛ به این معنا كه مشاوران در مدارس مستقر می‌شوند و بچه‌ها را هدایت می‌كنند.

1401/05/18
|
10:30
|

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم جهت انتخاب رشته پایه دهم گفت: صدور نمون برگ‌ها انجام و تمام شده و مشاوره‌ها در حال آغاز است؛ به این معنا كه مشاوران در مدارس مستقر می‌شوند و بچه‌ها را هدایت می‌كنند.

اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: قبل از پایان مهلت ثبت‌نام مدارس، هدایت تحصیلی و مشاوره انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره صدور دیرهنگام برگه‌های هدایت تحصیلی و نگرانی نسبت به پایان مهلت ثبت نام گفت: این فرایند همه ساله انجام و قسمت عمده‌ای از ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود. معمولا بخشی از دانش آموزان ما باقی می‌مانند؛ دانش‌آموزانی داریم كه نمره‌ قبولی كسب نكرده‌اند و در شهریورماه دوباره امتحان می‌دهند و وضعیت تحصیلی‌شان مشخص شود.

باقرزاده ادامه داد: ضمن آنكه بازماندگان و جاماندگانی هم داریم كه تعداد كمی هستند و اینها اجازه دارند كه در شهریورماه هدایت تحصیلی شان را انجام و به مدارس مدنظر هدایت شوند.

وی درباره ساماندهی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی و هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌ها گفت: تشویق و ترغیب ما به سمت رشته‌های علوم پایه ریاضی و علوم انسانی و رشته‌های فنی است؛ ولی طبیعتاً تصمیم‌گیری نهایی به وضعیت تحصیلی و مشاوره و همچنین رغبت و توانایی دانش‌آموزان بستگی دارد.

انتهای پیام

دسترسی سریع