فروش دلاری بلیت هواپیما ممنوع است

وزیر راه و شهرسازی یك باردیگربا تاكید برممنوعیت فروش دلاری بلیط هواپیما،تصمیم گیری نهایی برای این موضوع را به بعدازاربعین موكول كرد .

1401/05/19
|
10:40
|


فروش دلاری بلیت هواپیما فعلا ممنوع استرستم قاسمی در حاشیه جلسه كمیته حمل و نقل ستاد اربعین ، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: جلسه اربعین ازچند ماه قبل برنامه ریزی شده است اما، آنچه مسلم است در حال حاضر فروش بلیط دلاری ممنوع است و شركت های هواپیمایی خاطی به سازمان تعزیرات معرفی می شوند.

وزیر راه و شهرسازی افزود:در ایام اربعین سهم همه ناوگان ها برای جابجایی حدود حدود 5 میلیون مسافر مشخص شده است كه برهمین اساس سهم ریلی حدود 300هزار و هوایی 60 هزارنفر است و بقیه زائران ازطریق جاده جابه جا می شوند.

رستم قاسمی باتوجه به اوج سفرهای داخلی درشهریوروكمبود اتوبوس، ازمردم خواست با وسایل شخصی خود نیزسفركنند.

قاسمی گفت:حدودهزارمیلیارد تومان برای اصلاح جاده ها هزینه شده واز میرجاوه تا شلمچه روكش و تعریض جاده ها صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی افزود:همان طوركه پیش از این هم اعلام شده ،در بخش هواپیمایی به هیچ عنوان افزایش قیمت بلیت نداریم لذا هم ازچارتركننده ها و هم افرادی كه بلیط چارتری تهیه می كنند تقاضا می كنیم از این كار صرف نظر كنند ، چون حتی اگرمجبور شویم بجای 70هزار نفر 40 هزارمسافر جابه جا كنیم ، اجازه پرواز نخواهیم داد .

قاسمی گفت : در سفر حج فقط بایك ایرلاین ایران ایر 40هزارمسافر جابه جا كردیم و در حال حاضر 5 شركت هواپیمایی كه به نوعی دولتی هستندباید همین تعداد مسافر را جابه جا كنند .

وزیر راه و شهرسازی افزود: در برخی كلیپ های پخش شده قیمت بلیت نجف با سایر مقصدهای هوایی مقایسه شده است كه به دلیل گرانی هزینه فرودگاهی نجف قیمت بلیت عتبات گران تراست .درحال حاضر هم با رایزنی با بخش خصوصی و نخست وزیرعراق در تلاشیم قیمت ها را كاهش دهیم كه هنوز به نتیجه نرسیدیم .

قاسمی گفت : قیمت بلیت هواپیما همان 6 میلیون تومان است كه شورای عالی هواپیمایی آن را مشخص كرده ؛ بلیت قطار هم فعلا 250هزار تومان است كه قیمت نهایی اتوبوس و قطار را از رسانه ملی به مردم اطلاع رسانی خواهیم كرد.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال كه كدام مرزها برای تردد اربعین استفاده می شود، افزود: باتوجه به شركت 5 میلیون زائر عتبات، همه مرزها ازجمله تمرچین و خسروی باز خواهد بودو راهداری با ایجادامكاناتی همچون مه پاش ، سایه بان وافزایش پاركینگ ها سعی كرده رفاه بیشتری را فراهم كند و اگربازهم مشكلی بود، بنده مقصرم.

دسترسی سریع