نیروگاه اتمی بوشهر، آب‌شیرین‌كن می‌سازد

بوشهر استاندار بوشهر از آغاز عملیات احداث آب‌شیرین‌كن به ظرفیت 70 هزار مترمكعب در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: این عملیات در هفته دولت امسال با مشاركت سازمان انرژی اتمی ایران آغاز می‌شود.

1401/05/24
|
10:43
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا ، بوشهر استاندار بوشهر از آغاز عملیات احداث آب‌شیرین‌كن به ظرفیت 70 هزار مترمكعب در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: این عملیات در هفته دولت امسال با مشاركت سازمان انرژی اتمی ایران آغاز می‌شود.

احمد محمدی‌زاده شامگاه یكشنبه در نشست بررسی طرح‌های توسعه‌ای و اقتصادی استان بوشهر اظهار كرد: تأمین آب شرب از طریق نیروگاه اتمی بوشهر یكی از تأكیدات و مصوبات سفر دولت به استان بوشهر بود.

وی با اشاره به اینكه واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر توان تولید 150 هزار متر مكعب آب شرب را دارند اضافه كرد: احداث آب‌شیرین‌كن به ظرفیت 70 هزار مترمكعب در نیروگاه اتمی بوشهر از هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر از تأمین زمین مورد نیاز برای احداث تأسیسات نخستین پروژه آب‌شیرین‌كن نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان كرد: در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و بر اساس برنامه زمان‌بندی وارد مدار تولید و بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به ساخت 42 هزار واحد مسكونی در استان بوشهر طی چهار سال افزود: عملیات اجرایی بیش از 12 هزار واحد مسكونی در استان بوشهر آغاز شده است كه از استان‌های پیشرو در این زمینه هستیم.

محمدی‌زاده از تحقق عدالت اجتماعی واگذاری زمین در شهرهای مختلف استان بوشهر به جوانان برای ساخت مسكن خبر داد و گفت: استان بوشهر در اجرا طرح ملی نهضت مسكن در بین دیگر استان‌ها پیشرو است.

وی با اشاره به اینكه ساكنان روستاها در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری مشاركت خواهند داشت اضافه كرد: استان بوشهر تولیدكننده 50 درصد میگو پرورشی كشور است كه این سهم با اجرای طرح‌های جدید افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر توسعه طرح‌های پرورش ماهی در قفس را مورد تاكید قرار داد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در اجرای پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس مشاركت می‌كند.

انتهای پیام

دسترسی سریع